دیتانیوز

اخبار به سبک داده ها

امروز
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
ساعت
۲۳:۲۸ ب.ظ
دیتانیوز
مسئول در قبال بروز بودن
دیتانیوز
مسئول انتشار حقایق
دیتانیوز
مسئول در آموزش

شبکه های اجتماعی، محیط امنی برای انتشار اطلاعات شخصی نیست

با توجه به مجازی بودن هویت افراد در شبکه های اجتماعی، افراد مختلف در این فضا می توانند با هویت های جعلی به تبادل نظر بپردازند.
به نقل از: پلیس فتا

سرهنگ "حسین رضایی" ضمن تشریح این موضوع که شبکه های اجتماعی محیطی نامطمئن برای انتشار اطلاعات شخصی است، افزود: با توجه به مجازی بودن هویت افراد در شبکه های اجتماعی، افراد مختلف در این فضا می توانند با هویت های جعلی به تبادل نظر بپردازند.
وی افزود: در این میان برخی افراد با نیات ناپاک وارد این شبکه ها شده و با هویت جعلی و جذابی که برای قربانی خود طراحی می کنند، اقدام به برقراری ارتباط عاطفی با کاربران کرده و از این طریق اطلاعات شخصی آنها را به سرقت می برند.
رئیس پلیس فتا در ادامه افزود : کاربرانی که آشنایی لازم با این فضا را ندارد، در برخورد با دام های عاطفی ایجاد شده توسط بزهکاران، فریب خورده و اطلاعات شخصی خود از قبیل فیلم و عکس های خصوصیشان را در اختیار آنها قرار می دهند.
رضایی بیان کرد: بزهکاران پس از به دست آوردن اطلاعات شخصی افراد، با قربانیان خود تماس حاصل کرده و با تهدید به انتشار اطلاعات شخصی آنها به اخاذی از طعمه های خود می پردازند.
سرهنگ رضایی خطاب به کاربران تاکید کرد: شبکه های اجتماعی، فضای امنی برای انتشار اطلاعات شخصی کاربران نیست و به همین دلیل شهروندان باید دقت نظر لازم را در خصوص افشای اطلاعات شخصی خود در این فضا داشته باشند.

نظرات :
تا کنون نظری ثبت نشده است... اولین نفری باشید که نظر برای این موضوع ثبت می نماید

آخرین خبرها