دیتانیوز

اخبار به سبک داده ها

امروز
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
ساعت
۲۲:۰۵ ب.ظ
دیتانیوز
مسئول در قبال بروز بودن
دیتانیوز
مسئول انتشار حقایق
دیتانیوز
مسئول در آموزش

هک شدن سایت Hello Kitty و به خطر افتادن بیش از سه میلیون کاربر

کریسمس نزدیک شده است و اغلب افراد به صفحه کلید رایانه شان می چسبند تا کالاهای مورد علاقه خود را پیدا کنند. پس این زمان مناسب فعالیت هکرها می شود و روز به روز به فهرست قربانیان آنان اضافه می شود.
به نقل از: ایتنا

به گزارش ایتنا از روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران)؛کریسمس نزدیک شده است و اغلب افراد به صفحه کلید رایانه شان می چسبند تا کالاهای مورد علاقه خود را پیدا کنند. پس این زمان مناسب فعالیت هکرها می شود و روز به روز به فهرست قربانیان آنان اضافه می شود مانند VTech و Hello Barbie. حال بگویید جدیدترین قربانی چه نامی دارد؟ Hello Kitty (سلام گربه کوچولو) یا به عبارتی دیگر sanriotown.com که یک کاراکتر خروس است و مانند Bad Badtz-Maru و KeroKeroKeroppi جز شخصیتهای "سلام گربه کوچولو" می باشند.

کریس ویکری که یک محقق است توانست با نقض قوانین داده ها در تاریخ ۲۲ نوامبر به نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل، جنسیت و کشور مبدا همراه با سوال امنیتی و پاسخ آن در سایت "سلام گربه کوچولو" دست پیدا کند.

بیشترین دلیل هک شدن حساب کاربری کودکان به علت توجه نداشتن والدین به اعتبار بسته های نرم افزاری و امنیتی بود و به همین دلیل داده های کودکان به این شکل به سرقت رفت.
همانطور که ما این پست را در وبلاگ کسپرسکی قرار دادیم Sanrio یک بیانیه رسمی از طریق کپی کردن مقالات Gizmodo در صفحه خود بارگذاری کرد با این عنوان که کشف کریس ویکری یک واقعیت نگران کننده است.

و سوال بزرگ این است که: "حال چه باید کرد؟"
متاسفانه مانند هر حمله سایبری دیگری نمی توان تخمین زد که چه مقدار از داده ها به دست هکر افتاده یا وی تا چه حد می خواهد با آنها دردسر درست کند. در این مورد باید کمی بیشتر عصبی شد چون این وب سایت برای کودکان بود.
حال ما پیشنهاد می کنیم به جای فریاد زدن و مشت بر صفحه کلید کوبیدن متوجه زنگ خطر باشید. همانطور که والدین برای داده های خود امنیت فراهم می کنند باید همین خدمات را برای کودکان خود نیز در نظر داشته باشند. مهمترین مسئله این است که بدانید چه نوع داده ای از طرف کودک شما در اینترنت به اشتراک گذاشته می شود. راهنمایی های داده شده در مقاله هک شدن VTech هنوز برای کمک به این نوع مشکلات صدق می کند. حتی پدربزرگها و مادربزرگها هم می توانند این مقاله را مطالعه کنند و نکات کاربردی آن را به کار بگیرند.

ما همچنین پیشنهاد می کنیم که تمامی کلمات عبور خود را تغییر دهید و پاسخ سوال امنیتی را هم عوض کنید و اگر هم حساب کاربری Sanriotown دارید از کلمه عبوری استفاده کنید که در جاهای دیگر به کار نمی گیرید. شما باید بدانید که داده ها همیشه ممکن است تحت خطر قرار بگیرند.

نظرات :
تا کنون نظری ثبت نشده است... اولین نفری باشید که نظر برای این موضوع ثبت می نماید

آخرین خبرها