دیتانیوز

اخبار به سبک داده ها

امروز
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
ساعت
۰۰:۰۵ ق.ظ
دیتانیوز
مسئول در قبال بروز بودن
دیتانیوز
مسئول انتشار حقایق
دیتانیوز
مسئول در آموزش

پایان جاسوسی NSA از تماس‌های تلفنی

ر اساس قانون Section 2015 سازمان NSA تنها تا تاریخ 29 نوامبر 2015 اجازه دسترسی به این داده‌ها را دارد.
به نقل از: ایتنا

آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) که برای سالیان طولانی در تماس‌های تلفنی مردم استراق سمع می‌کرد، سرانجام تصمیم گرفت به این کار خاتمه دهد و برای همیشه جمع‌آوری اطلاعات از تلفن‌های همراه و ثابت را کنار بگذارد.


به گزارش رایورز، سازمان NSA روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که می‌بایست از «قانون آزادی آمریکا» پیروی کند تا بر اساس آن حقوق شهروندی مورد حمایت قرار بگیرد و حریم شخصی افراد زیرپا گذاشته نشود.

این قانون و ضرب‌العجل مربوط به آن ژانویه امسال اعلام شد و اداره مدیریت اطلاعات ملی آمریکا (ODNI) جزییات آن را توضیح داد.

سازمان ODNI در آن زمان گفته بود: «آژانس امنیت ملی آمریکا بر اساس قانون Section ۲۰۱۵ کلان داده‌های مربوط به تاریخچه تماس‌های تلفنی را در اختیار می‌گیرد. با قانون جدید این سازمان تنها تا تاریخ ۲۹ نوامبر ۲۰۱۵ اجازه دسترسی به این داده‌ها را دارد.»

در ادامه این بیانیه گفته شده بود: «بر اساس قانون آزادی آمریکا، از تاریخ مذکور به بعد سازمان NSA تنها در شرایطی اجازه دسترسی به این اطلاعات را دارد که از دادگاه عالی این کشور حکم قضایی داشته باشد و تنها در شرایط لزوم برای پرونده‌های خاص بتواند به صورت محدود از این اطلاعات استفاده کند.»

آژانس امنیت ملی آمریکا در این خصوص به خبرگزاری رویترز توضیح داد که برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است تا فرآیند جمع‌آوری اطلاعات تماس در این مرکز برای همیشه خاتمه یابد.

لازم به ذکر است تا قبل از تاریخ ۲۹ نوامبر این سازمان جاسوسی علاوه بر دریافت اطلاعات تماس‌های تلفنی، شماره‌ تلفن‌ها و طول تماس برقرار شده بین همه مردم را هم در اختیار می‌گرفت.

نظرات :
تا کنون نظری ثبت نشده است... اولین نفری باشید که نظر برای این موضوع ثبت می نماید

آخرین خبرها