ایرنا :رییس پلیس (police) مبارزه (fight) با موادمخدر با اشاره به اینکه کشف ۱۰۰ تن موادمخدر از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون گفت: قاچاقچیان برای ایجاد رغبت و تمایل بیشتر در جامعه هدف و مصرف کننده، اسامی...

کد خبر: 1066092
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۲۳-۰۱:۵۹
ارسال توسط :
بازدید: 70
استفاده قاچاقچیان از اسامی جذاب موادمخدر/ کشف ۱۰۰ تن مواد کمتر از ۲ ماه
استفاده قاچاقچیان از اسامی جذاب موادمخدر/ کشف ۱۰۰ تن مواد کمتر از ۲ ماه

 ایرنا :رییس پلیس (police) مبارزه (fight) با موادمخدر با اشاره به اینکه کشف ۱۰۰ تن موادمخدر از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون گفت: قاچاقچیان برای ایجاد رغبت و تمایل بیشتر در جامعه هدف و مصرف کننده، اسامی تازه با شکل و بسته‌بندی جذاب را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

 سردار مجید کریمی روز شنبه در اعلام کرد و گویی درباره اینکه آیا موادمخدر جدیدی وارد کشور شده است یا نه اظهار داشت: خوشبختانه مواد مخدر جدیدی واردی کشور نشده هر چند با مرور فضای مجازی اخباری دال بر اسامی تازه می‌بینم. این موضوع اطلاع‌رسانی شده اما قاچاقچیان برای ایجاد رغبت و تمایل بیشتر در جامعه هدف و مصرف کننده، اسامی تازه با شکل و بسته‌بندی جذاب را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

وی اضافه کرد: با بررسی‌های پلیس (police) در آزمایشگاه‌های تخصصی و تجزیه، تحلیل و آنالیز روی مواد مخدری که اکنون وجود دارد، موادمخدر تازه سنتی و صنعتی وارد کشور نشده است.

کشف ۱۰۰ تن موادمخدر در سال ۱۴۰۱
کریمی ادامه داد: با گذشت کمتر از ۲ ماه از سال ۱۴۰۱، همکاران ما در ناجا موفق شدند ۱۰۰ تن مواد مخدر کشف و ضبط کنند و اقدامات خوبی در راستای شناسایی باندها و شبکه‌های اصلی موادمخدر انجام شده است.

وی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۹۰ نفر از سازمان‌دهندگان و عناصر اصلی قاچاق مواد مخدر که از شرق کشور مواد مخدر را وارد می کردند بوسیله پلیس (police) شناسایی و دستگیر شدند و در این ۲ ماهه هم حدود ۷ نفر شناسایی و دستگیر شدند تا امسال همچون سال های گذشته با تدابیر ابلاغی فرمانده انتظامی در حوزه مبارزه (fight) با موادمخدر کیفیت بهتری داشته باشیم و موجب رضایت مردم باشیم.

تهیه پیش نویس قانون تازه مبارزه (fight) با موادمخدر
رییس پلیس (police) مبارزه (fight) با موادمخدر درباره تبلیغات در فضای مجازی نیز گفت: در فضای مجازی نواقص قانونی وجود دارد که کار را با مشکل مواجه کرده است؛ به همین منظور، لایحه پیش نویس قانون تازه تهیه شده و امسال در هیات دولت مطرح است و فکر می‌کنم در سال جاری به مجلس ارائه و نهایی شود. این قانون تازه مبارزه (fight) با موادمخدر است که اصلاحاتی در آن صورت گرفته و قرار است به ما در مبارزه (fight) جدی و قاطع مبارزه (fight) با قاچاقچیان به خصوص در فضای مجازی کمک کند.

وی ادامه داد: قوانین مربوط به گذشته است و در گذشته، خرید و فروش مواد مخدر در فضای مجازی مطرح نبود. قرار است این قانون به ما و قضات کمک کند تا برخورد جدی تری در این حوزه داشته باشیم هرچند که اکنون هم افرادی که در فضای مجازی فعالیت داشته باشند شناسایی کرده و به مردم اطلاع رسانی شده است و این افراد به مراجع محترم قضایی معرفی شده و اموال آنها بوسیله پلیس (police) توقیف شده است.

کریمی اضافه کرد: با شبکه‌ها یا اتاق‌هایی که در فضای مجازی فعال بودند و تبلیغ و ترویج برای خرید و فروش یا مصرف مواد مخدر و ایجاد انگیزه جوانان برای مصرف مواد مخدر می‌کردند برخورد قانونی لازم صورت گرفته است.

فضای مجازی دچار ولنگاری است
وی ادامه داد: در وهله نخست، برخی از افراد به منظور کنجکاوی نه برای خرید و فروش در حوزه فضای مجازی کار کنند که این افراد شناسایی و احضار شدند و برخی از آنها با تذکر اولیه پلیس (police) توجه لازم را داشتند و اقدامات مجرمانه خود را متوقف کردند که جای قدردانی دارد.

کریمی اظهار داشت: در این زمینه از مردم به واسطه اینکه پلیس (police) را در این خصوص در جریان قرار می‌دهند و اطلاعات در حوزه فضای مجازی را به ما اطلاع رسانی می کنند، تشکر می‌کنم اما از مردم ۱ درخواست دارم؛ فضای مجازی در ایران (IRAN) و جهان دچار ولنگاری و رهایی است بنابراین مردم نسبت به فرزندان خود هوشیار باشند و اگر به مورد مشکوک در فضای مجازی برخورد کردند پلیس (police) را در جریان بگذارند و مانند گذشته همراه و یاور ما باشند تا با افرادی که از شرایط فعلی سواستفاده کنند، برخورد لازم را داشته باشیم.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=1066092
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : حوادث
معاون وزیر کشور: بیشترین طلاق‌ها در میان قشر ثروتمند است
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۰:۲۸

معاون اجتماعی وزیر کشور با بیان این‌که آسیب‌های اجتماعی درحال رشد است، گفت: عده‌ای بدون در دید گرفتن ریشه‌ها و علل اصلی این آسیب‌ها آنها را با فقر و بیکاری مرتبط می‌دانند، اما ۶۵ درصد معتادان...

ارسال توسط : آفتاب
قتل برای پس گرفتن طلب ۲۴ میلیارد تومانی
۱۴۰۱/۰۵/۰۹-۲۳:۴۴

مرد ثروتمند که با همدستی ۵ فرد تحصیلکرده برای پس گرفتن طلب میلیاردی‌اش باعث مرگ جوانی شده است در دادگاه کیفری استان تهران به همراه همدستانش محاکمه شد.. متهم برای گرفتن طلب ۲۴ میلیارد تومانی‌اش از ۱...

ارسال توسط : آفتاب
دستگیری مردان سیاه‌پوش قبل از سرقت مسلحانه در شهرک غرب!
۱۴۰۱/۰۵/۰۹-۲۲:۱۲

چهارشنبه پنجم مردادماه سال جاری، رسیدگی به پرونده اقدام به سرقت مسلحانه از ۱ خانه و کشف سلاح در خودرو 3 مرد سیاه‌پوش در دستور کار بازپرس دادسرای ناحیه 34 (ویژه سرقت) کارآگاهان پلیس (police) آگاهی...

ارسال توسط : آفتاب
طرح جامع زیباسازی شهر تهران به کمیسیون سلامت بازگشت/ تهران چه زمانی زیباتر می‌شود؟
۱۴۰۱/۰۵/۰۹-۲۱:۴۴

طرح "الزام شهرداری تهران به ارائه طرح جامع زیباسازی شهر تهران" در هشتاد و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت و در همین راستا محمد منان رئیسی رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی...

ارسال توسط : آفتاب
جمع‌آوری ۴۷۶ معتاد متجاهر و پرخطر در تهران
۱۴۰۱/۰۵/۰۹-۲۱:۴۴

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای گفت: طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر و پرخطر از سوی کلانتری‌های تهران بزرگ پس از اخذ دستور محترم قضایی به اجرا درآمد و در جریان آن ماموران پلیس (police) با رعایت موازین شرعی و...

ارسال توسط : آفتاب