به گزارش اقتصاد آنلاین، در اینبخش روانشناسی خصوصیات رنگ چشم ها را مرور می‌کنیم، چشم ها حقایق زیادی را درباره انسانها بیان می کنند. مـا با چشم های مان می‌بینیم، ارتباط برقرار می‌کنیم و خیلی از حرف...

کد خبر: 1094397
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۲۳-۰۱:۴۲
ارسال توسط :
بازدید: 4
حقیقتی جالب و تازه درباره رنگ چشم هامون

به گزارش اقتصاد آنلاین، در اینبخش روانشناسی خصوصیات رنگ چشم ها را مرور می‌کنیم، چشم ها حقایق زیادی را درباره انسانها بیان می کنند. مـا با چشم های مان می‌بینیم، ارتباط برقرار می‌کنیم و خیلی از حرف ها را هم بدون این کـه کلمه ای ادا نماییم بوسیله چشم های مان میزنیم، در ادامه روانشناسی چشمی امروز حقایق جالبی راجع بـه چشم ها را نیز مرور می‌کنیم. با ما همراه باشید.

روانشناسی چشم‌ های خاکستری

این افراد بسیار حساس می باشند، بسیار رویا پرداز می باشند ودوست می دارند کـه برای ریسک‌ها، پیشرفت‌های حرفه‌ای و کاری و قرارهای عاشقانه‌شان از پیش برنامه ریزی کنند. اگر کسی با چشم های خاکستری را ملاقات کردید بدانید کـه آرزوهای زیادی در زندگی دارد. کسانی کـه چشم های خاکستری می دارند میدانند چـه می خواهند و هدفشان را در زمینه ی کاری شناسایی کرده‌اند.

کسانی کـه چشم‌های خاکستری می دارند خونگرم بوده و خودشان را دوست می دارند. انها قوی می باشند ودر زمان بروز مشکل آماده دفاع از موقعیت خود می باشند. آن ها بیشتر بـه دنبال راه حل‌های معقول بوده و بر منطق تکیه می دارند. این افراد برای مدیر (manager) بودن زاده شده‌ اند و این قضیه دیر یا زود برای تمام ی برملا میشود.

در این زمینه بخوانید؛

روشن تر شدن و تغییر رنگ چشم با عسل + روش

گاهی اوقات افرادی کـه چشم‌های خاکستری می دارند حس حسادت قویی می دارند اما تلاش میکنند کـه آنرا پنهان کنند و بـه ندرت پیش می آید کـه بـه این ضعف اعتراف کنند. مردهایی کـه چشم‌های خاکستری می دارند اغلب انسان های سردی بنظر می آیند و زنانی کـه چشم‌های خاکستری می دارند هم گفته میشود کـه تنها زمانی احساسات خودرا بروز می دهند کـه دانسته باشند شریکشان تا آخر عمر انها را دوست خواهد داشت.

این افراد اعتماد دیگران را جلب می کنند زیرا راز نگه دارهای خوبی می باشند. آن ها بـه اسانی با دیگران ارتباط برقرار میکنند و بـه اسانی هم دوست پیدا میکنند؛ هرچند این دوستی‌ها همیشه با دوام و واقعی نیستند. آن ها تند تند عاشق میشوند و ممکن اسـت علاقه‌شان رابه ۱ نفر از دست بدهند و کس دیگری را جای گزین کنند و بهمین دلیل هم هست کـه روابطشان زیاد دوام ندارد.

روانشناسی چشم‌ های سبز

داشتن چشم سبز درمیان افراد نادر اسـت اما انها دیگران را مثل آهنربا جذب میکنند. چشم‌های سبز اغوا کننده و گاهی هم هیپنوتیزم کننده می باشند اما لازم بـه ذکر اسـت کـه افرادی کـه چشم‌های سبز می دارند گاها خائن می باشند. در زندگی حرفه‌ای و شخصی عموما این افراد مدیر (manager) می باشند. آن ها مصمم می باشند، ذهنی تیز و نافذ می دارند و دارای استعداد و توانایی‌هایی می باشند. انها در روابط عاشقانه زیاد سازش‌کارنیستند.

انها از دیگران کنجکاوتر بوده و علایق بیشتری می دارند. این افراد بیشتر بـه هنرهای کلاسیک علاقه مند می باشند. چشم سبزها شنودگان و سخنوران خوبی نیز می‌باشند. افراد چشم سبز قلق خودشان را می دارند و بـه شدت بـه کسانی کـه موفق می باشند احترام میگذارند. بدلیل ویژگی مدیر (manager) بودنشان بطور جسورانه و مشخصی رشد می کنند و تمام موانع بر سر راهشان را برمی‌دارند.

کسانی کـه چشم‌های سبز می دارند بسیار زیبا می باشند اما سردی درونشان را پنهان میکنند. این افراد گاهی اوقات بـه شدت خودخواه می باشند. بر اساس کواکب و ستاره شناسی، افرادی کـه چشم سبز می دارند از تمام ی مهربان‌تر می باشند و سبزی چشم این افراد ترکیبی از انرژی نپتون و زهره اسـت.

روانشناسی چشم‌ های آبی

قرنیهٔ چشم کسانی کـه چشم‌های آبی می دارند از کسانی کـه چشم‌های قهوه‌ی می دارند حساس تر اسـت و کلا کسانی کـه چشم‌های روشن می دارند فیلترهای نوری ضعیفتری می دارند. در واقع این توضیحی بر این قضیه اسـت کـه واقعا چرا افرادی کـه در کشور هـای شمالی زندگی می کنند بیشتر چشم‌های خاکستری و آبی می دارند ولی خوب افرادی کـه در کشور هـای جنوبی زندگی می‌کنن بیشتر چشم‌های قهوه‌ای می دارند!‌

زندگی درجنوب بـه محافظت بیشتری در برابر نور خورشید احتیاج دارد.کسانی کـه چشمهای آبی می دارند رمانتیک و رویاپرداز می باشند. آن ها دائما رویای عشقی واقعی را در سر می دارند و اغلب در ۱ دنیای خیالی زندگی می کنند.این افراد دوست می دارند کـه بهشان اظهار عشق شود و بدون عشق و دوست داشته شدن نمیتوانند زندگی کنند. کسانی کـه چشم‌های آبی می دارند حساس و آسیب پذیر می باشند.

زود بهرشان برمی‌خورد و تمام ی چیز را بیش از حد جدی می گیرند. ابتلا بـه افسردگی و افسرده شدن برای این افراد بسیار راحت اسـت. افرادی کـه چشم‌ های آبی می دارند مدام در حال تغییر مود و حال و هوای خود می باشند.هر چـه چشم‌ های ۱ نفر آبیتر باشد گرمای کمتری در روحش دارد. افراد چشم آبی میتوانند بسیار بی رحم و ستمگر باشند. این افراد اغلب تحریک پذیر و پرخاشگر می باشند.

افراد چشم آبی صادق و سخاوتمند می باشند و سریع مسیرشان را پیدا میکنند و با آن وفق می یابند. این افراد عموما هنرمند، مخترع و زیبایی پرست می باشند. افراد چشم آبی جذاب واحساساتی می باشند و خواسته‌های زیادی از شریک‌شان می دارند. این افراد نه تنها در عشق قوی می باشند بلکه در نفرت هم همین طور می باشند. اگر از کسی متنفر شوند جنگی طولانی بـه راه میندازند. این افراد نترس می باشند.

روانشناسی چشم‌ های قهوه‌ ای

افرادی کـه چشم‌های قهوه‌ای می دارند بمب انرژی می باشند. آن ها بامزه و شوخ می باشند و دوست می دارند وارد کارهای مختلف شوند. برای انها هدف وسیله را توجیه میکند. افرادی کـه چشم‌های قهوه‌ای می دارند با شور و شوق عشق می‌ورزند اما این احساسات عاشقانهٔ انها خیلی طول نمیکشد. آن ها از شریک زندگی خود نا امید نمیشوند، تنها یکدفعه بدون دلیل سرد می شوند.

مردانی کـه چشم‌های قهوه‌ای می دارند بـه سهولت خشمگین می شوند اما خشمگین ماندن‌شان زیاد طول نمیکشد.آن ها اجازه میدهند کـه بهشان دستور بدهید و ازشان چیزی تقاضای کنید، اما پذیرای تقاضای‌های زیاد از حد هم نیستند. افرادی کـه چشم‌های قهوه‌ ای می دارند پروشور فعال و با انرژی می باشند.انها اغلب جاه طلب بلند پرواز و ماجراجو می باشند. کسانی کـه چشم‌های قهوه‌ای می دارند اغلب اهداف بزرگی می دارند.

انها نیرومند و مدیر (manager) آفریده شده‌اند. انها دوست می دارند در دسترس توجه باشند. این افراد دوست می دارند موفق شوند و دوست می دارند کـه دیگران مدام این موفقت‌های انها را تایید کنند. کسانی کـه چشم‌های قهوه‌ای می دارند تمایل بـه ناسازگاری و تحریک پذیری می دارند و گاهی هم می توانند کاملا پرخاشگر و تهاجمی باشند. انها بـه خودشان مطمئن‌اند، مصمم می باشند و اگر لازم باشد نترس می باشند.

آن ها شوخ و اجتماعی می باشند و بـه اسانی با غریبه‌ ها کنار می آیند. کسانی کـه چشم‌ های قهوه‌ ای می دارند بسیار عاشق و شیفته می باشند، رمانتیک می باشند، رویاپردازی می کنند و ترجیح میدهند کـه در ۱ دنیای خیالی باشند نه دنیای واقعی. افراد چشم قهوه‌ای بسیار مستعد تنبلی می باشند.

روانشناسی چشم‌ های مشکی

ابتدا باید اعلام کرد کـه از لحاظ علمی چشم مشکی وجود ندارد ومشکی در واقع همان قهوه‌ ای بسیار پررنگ اسـت. داشتن چشم‌ های مشکی نشانۀ شور و علاقه اسـت. این افراد هیچگاه در هدفشان تسلیم نمیشوند. آن ها بسیار مقاوم می باشند بامشکلات مواجه می شوند وبهترین تصمیم‌ها را می گیرند. شور و هیجان دراین افراد موج می زند و این قضیه انکار نشدنی اسـت.

آن ها عاشق می باشند. انها خودشان ودیگران را یکسان دوست می دارند.باوجود این کـه عزت نفس بالایی می دارند، اما دیدگاهها و نظرات دیگران را هم می شنوند و بـه انها احترام میگذارند. اگر انها کسی را دوست داشته باشند سریع از خودشان بروز میدهند و همین مسئله هم باعث شده کـه آن ها مستعد خیانت باشند. اما آن ها اغلب از این کارشان پشیمان نیستند زیرا بنظرشان زندگی برای تجربه کسب کردن اسـت.

هم مردان چشم سیاه و هم زنان چشم سیاه خیانت میکنند هر چند درمورد مردان شایع تر اسـت. دخترانی کـه چشم‌ های مشکی می دارند حاضرند برای عشقشان دنیا را زیر پا بگذارند. آن ها خلاق، اهل دانش و باهوش می باشند. علاقه انها بـه رهبری وفعال بودن در هر چیزی حد و مرز ندارد. این افراد در خانه داری هم خوب عمل میکنند.

طوری‌که فکر می کنی هیچ غذایی نیست کـه انها نتوانند بپزند. آن ها در جاییکه بـه رسمیت شناخته نشوند کار نمیکنند. اگر رئیس انها چون حالش خوش نیست کمی صدایش را برای آن ها بالا ببرد، آن ها سریعاً از کار استعفا می دهند و پشیمان هم نمیشوند. افراد چشم سیاه بـه شدت خوش بین و قابل اعتماد می باشند.

و در ادامه همین بحث حقایق جالبی درباره چشم ها

همه ی‌ی مـا چشم هایمان را دوست داریم و بـه هیچ قیمتی حاظر بـه ازدست دادن انها نیستیم. رنگ چشم های مـا ممکن اسـت با بقیه فرق داشته باشد یا حتی خیلی از مـا دوست داشتیم کـه چشمانمان رنگ دیگری داشتند. چشم انسان می‌تواند 10 میلیون رنگ مختلف را از هم تشخیص بدهد.

عده ای از زنان دارای جهش ژنتیکی ای می باشند کـه باعث میشود نسبت بـه بقیه میلیون‌ها رنگ بیشتری ببینند. کسانی کـه چشم های آبی می دارند آستانۀ تحمل الکل بیشتری می دارند. اگر چشم انسان ۱ دوربین دیجیتالی بود 576 مگاپیکسل داشت.

تمام افراد چشم آبی رامیتوان بـه ۱ نفر کـه حدودا 10 هزار سال پیش درنزدیکی دریای سیاه زندگی می کرده نسبت داد. چشم های مـا تقریباً 10٪ از زمانهایی کـه بیداریم رابه دلیل پلک زدن بسته می باشند. ماهی های قرمز چون پلک ندارند نمیتوانند چشم هایشان را ببندند. چشم شتر مرغ بزرگتر از مغز او اسـت. چشم های آلبرت انیشتن در جعبۀ امنی در نیویورک نگه داری می شوند.

چشم ها هم میتوانند آفتاب سوخته شوند. تصور میشود کـه لمور های سیاه بـه جز انسانها تنها پستاندارانی می باشند کـه چشم های آبی می دارند.

آفتاب پرست ها میتوانند بطور هم زمان هر چشمشان را درجهت متفاوتی حرکت بدهند. زنبور ها 5 چشم می دارند. فاصله ی بین ۲ ابرو « Naison » نامیده میشود. چشم های آبی نسبت بـه نور حساس تر می باشند. چشم های ۱ ماهی مرکب غول‌پیکر می‌تواند هم وزن ۱ توپ والیبال باشد.

انسانها و سگ ها ۲ گونه ی شناخته شده ای می باشند کـه میتوانند ارتباط چشمی برقرار و دریافت کنند وسگ ها هم تنها نسبت بـه انسان اینطور عمل میکنند. دلفین ها با ۱ چشم بسته می خوابند. برخی مارمولک ها برای دفاع از خود در برابر شکارچیان از چشمانشان خون میپاشند. گربه ها 3 پلک می دارند.

غیر ممکن اسـت بتوانید با چشمان باز عطسه کنید. ترس از چشم ها « OMMATOPHoBIA » نامیده می شود. عینک های دید درشب سبز می باشند چراکه قدرت تمایز چشم انسان در رنگ سبز بیشتر از بقیه رنگ هاست.

یک روش لیزر کردن برای تبدیل چشم های قهوه ای بـه آبی وجوددارد زیرا کـه رنگ آبی درترکیب رنگ بندی تمام چشم های قهوه ای وجوددارد. ابروها هر 64 روز ۱ بار خودشان را تجدید وبازسازی میکنند. تخمین زده میشود کـه تنها 2٪ تمام انسانها چشمهای سبز رنگ می دارند کـه این مسئله باعث شده رنگ سبز نادرترین رنگ چشم موجود باشد.

تقریباً نیمی از آمریکایی هایی کـه درقرن ۲ بدنیا آمدند چشمان آبی داشتند درحالیکه امروزه از هر ۶ آمریکایی تنها 1 نفر چشمان آبی دارد. در سال 2014 ۱ دانش آموز تایوانی بدلیل این کـه ۶ ماه لنز خودرا در نیاورده بود بینایی اش را از دست داد. ۱ حشرۀ میکروسکوپی مردمک چشم وی را خورده بود.

درهنگام تولد نسبت اندازۀ چشم نوزاد بـه ۱ انسان بزرگسال 75٪ اسـت. ۱ تومور بنام « Limbal Dermaid » باعث رویش مو از داخل مردمک چشم می شود.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=1094397
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : اقتصادی
قیمت آپارتمان در تهران؛ ۱۰ مرداد ۱۴۰۱
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۸:۱۲

۰۸:۰۴ - ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ۸۲۰۱۵۳۹...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
داج چارجر و داستان هیولای ساکت! (+عکس)
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۸:۰۴

یکی از مدیران ارشد داج در رابطه با این خبر، رسما اعلام کرد که خط تولید کنونی چارجر در سال 2024 به کار خود پایان می دهد. عصر ایران-  داج چارجر بی شک یکی از...

ارسال توسط : عصرایران
۳ شب سفر هوایی به قشم چقدر هزینه دارد؟ + جدول
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۸:۰۴

. به گزارش اقتصاد آنلاین؛ سفر به قشم نه تنها شما را با فرهنگ و آداب و رسوم مردم این خطه از سرزمین پهناور ایران (IRAN) آشنا خواهد ساخت، بلکه اطلاعات بسیار مفیدی را راجع به اماکن دیدنی، اقامتگاه ها،...

ارسال توسط : اقتصاد آنلاین
تردد در محور‌های برون شهری ۶.۸ درصد کاهش یافت
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۷:۵۲

۰۷:۳۸ - ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ۸۲۰۱۵۴۰...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
نورافکن کدال روی قرارداد سرخابی ها؛ انتشار تمام قرارداد ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس الزامی است
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۶:۴۴

بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، زمان نقل و انتقالات تابستانی و پیش فصل مسابقات باشگاهی فوتبال در لیگ برتر از دوشنبه ۲۳ خرداد شروع و چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱ به اتمام می‌رسد.. نقل و...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان