خداداد عزیزی مهاجم اسبق تیم ملی با انتقاد شدید نسبت به یارکشی کنونی در تیم ملی درباره شرایط پیش از جام‌جهانی قطر به گفتگو پرداخت.. تیم ملی چه ربطی به نهاد ریاست جمهوری دارد؟. متاسفانه دلال‌ها شدیدا...

کد خبر: 1103204
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۷/۱۳-۰۵:۵۳
ارسال توسط :
بازدید: 11
خداداد عزیزی: اسکوچیچ با نتایجی که گرفته حق دارد روی نیمکت تیم ملی بنشیند

خداداد عزیزی مهاجم اسبق تیم ملی با انتقاد شدید نسبت به یارکشی کنونی در تیم ملی درباره شرایط پیش از جام‌جهانی قطر به گفتگو پرداخت.

تیم ملی چه ربطی به نهاد ریاست جمهوری دارد؟

متاسفانه دلال‌ها شدیدا روی فوتبال و تیم های داخلی و مدیران تاثیرگذار می باشند. الان هم تعدادی دلال روی بحث تیم ملی تور پهن کرده‌اند و به همین دلیل هم چنین اتفاقاتی را رقم می‌زنند. مگر می‌شود ۲ بازیکن تیم ملی را به نهاد ریاست جمهوری ببرند و این ۲ نفر درباره سرمربی تیم ملی صحبت کنند که سرمربی به درد نیمکت تیم ملی در جام جهانی نمی‌خورد و ما باید مربی دیگری بیاوریم؟ در حالی که بعد از این اتفاق اکثر بچه‌ها گفتند ما مخالف نیستیم. این ۲ دستگی از جایی ایجاد می‌شود که عده ای از آقایان به هر دلیلی که برای خودشان موجه است به خودشان اجازه می‌دهند بازیکنان تیم ملی را به نهاد ریاست جمهوری ببرند. این قضیه چه ربطی به نهاد ریاست جمهوری دارد؟

حتما اسکوچیچ برخورد لازم را نداشته است

اگر این مسئله شایعه است، از کجا آمده؟ من اصراری ندارم که اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی در‌ جام جهانی بنشیند اما اگر این اتفاق افتاده باشد که ۲ بازیکن تیم ملی واقعا به خودشان اجازه داده‌اند که به نهاد ریاست جمهوری بروند و راجع به تعویض سرمربی تیم ملی و آوردن شخص دیگری صحبت کنند، فکر می‌کنم کار از دست اسکوچیچ هم در رفته است و حتما اسکوچیچ دیسیپلین لازم را برای برخورد نداشته است که آن‌ها به خودشان چنین اجازه‌ای را می‌دهند.

چرا دنبال گزینه خارجی هستید؟

حرف من این است اگر قرار است اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی ننشیند، ۱ ایرانی بنشیند. واقعا چرا دنبال گزینه خارجی هستید؟ واقعا چرا سریعا شخصی را علم می‌کنید که قبلا در ایران (IRAN) بوده و تمام چیزش برای ما مشخص است؟ چطور شد که الان عنوان کنند که آقای کی‌روش بحث مالی ندارد؟ واقعا چرا دوره های قبل بحث مالی داشت اما الان ندارد؟ برای اینکه از مصر کنار گذاشته شد و بحث عراق نتیجه نداشت و الان نیمکت ایران (IRAN) در جام جهانی نیمکت خوبی است بحث مالی ندارد؟ البته دید شخصی من این نیست که اسکوچیچ را برداریم؛ نه اسکوچیچ پسرخاله من است نه من با مربیان کروات ارتباط خوبی داشتم و دارم. به جز ایویچ و بلاژویچ که به فوتبال ما آمد و کارنامه‌ای قوی بقیه مربیان کرواتی که به کشور ما آمدند با رابطه آمدند.

علی دایی را روی نیمکت تیم ملی بنشانید

اگر ۲ بازیکن تیم ملی ما واقعا به خودشان چنین اجازه‌ای می‌دهند که به نهاد ریاست جمهوری بروند در فوتبال را تخته کنید. من زمان بلاژویچ نتوانستم با او کار کنم؛ مرد و مردانه به او دست دادم و گفتم نمی‌توانم با تو کار کنم، خداحافظ. تیم ملی مال من نیست که بگویم این را عوض نمایید و شخص دیگری را ببینید. ما مربی داخلی داریم و اگر قرار است اسکوچیچ را عوض نماییم مربی داخلی بیاوریم. ما شناسنامه فوتبال ایران (IRAN) را داریم که در دنیا جایگاه دارد؛ علی دایی را روی نیمکت تیم ملی بنشانید. اسکوچیچ که تیم ملی را جام جهانی برده است؛ اگر قرار است او را جابجا نماییم علی دایی را راضی نماییم. ما علی دایی، امیر قلعه‌نویی و... را داریم که دارای رزومه می باشند. علی دایی جایگاه بین‌المللی دارد. واقعا چرا روی کسی زوم کرده‌اید که قبلا در فوتبال مستعمره او بودیم؟ واقعا چرا دوست دارید تمام دوباره کمرها را مقابل او خم نماییم؟ حرف من این است.

هنوز فضایی به اسکوچیچ نداده‌ایم

من نمی‌گویم آقای اسکوچیچ حتما باید در‌ جام جهانی باشد؛ من فوتبالی حرف می‌زنم و می‌گویم اسکوچیچ با نتایجی که گرفته حق دارد روی نیمکت تیم ملی بنشیند. ما هنوز فضایی به او نداده‌ایم و بازی تدارکاتی برایش فراهم نکردیم که ببینیم می‌تواند روی نیمکت ما در جام جهانی بنشیند یا خیر. در حالی که ما در دوره‌های قبل هم در جام جهانی با آقای مهاجرانی و آقای جلال طالبی هم بودیم، با مربی خارجی مثل برانکو و کی‌روش هم بودیم و حذف شدیم. چه تضمینی هست که اسکوچیچ باشد و در جام جهانی بالا نرویم یا شخص دیگری بیاید و به مرحله بعد برویم؟ چه کسی تضمین می‌دهد؟ من فوتبالی صحبت می‌کنم؛ اسکوچیچ و بقیه برایم اهمیتی ندارند. من می‌گویم اگر قرار است نیمکت را تغییر بدهیم به ۱ ایرانی بدهیم.

آقای کی‌روش؛ ما همان ایران (IRAN) می باشیم!

مطمئن باشید اگر ۴ آدم فوتبالی با علی دایی صحبت کنند علی دایی قبول می‌کند روی نیمکت تیم ملی بنشیند. واقعا چرا علی دایی قبول نکند؟ ما علی دایی را داریم؛ نیمکت تیم ملی را به او بدهیم. نمی‌دانم الان واقعا چرا کی‌روش انقدر نرم شده و حرف‌های عجیبی می‌شنوم که مطالبه پول هم ندارد. یکباره چه اتفاقی افتاد؟ ما همان ایران (IRAN) می باشیم که قرارداد ترکمنچای را بستی و تا قرون آخر آن را هم گرفتی، لیگ را تعطیل می‌کردی و هر جا دوست داشتید اردو می‌گذاشتید و با تیم ها خودتان قرارداد می‌بستید. چه شده که می‌خواهید بدون بحث مالی قرارداد ببندید؟

دایی مثل آب خوردن رختکن را جمع می‌کند

می‌گویند برای نیمکت جام جهانی آدم بزرگ بیاورید و اسکوچیچ کوچک است؛ می‌گویند اسکوچیچ نمی‌تواند رخکتن را اداره کند و رخکتن با آقای اسکوچیچ همسو نیست. من می‌گویم اگر واقعا اسکوچیچ نمی‌تواند رخکتن را مدیریت کند ما علی دایی را داریم که رخکتن را مثل آب خوردن جمع می‌کند و تمام هم از او حساب می‌برند. واقعا چرا نمیکت را به ایرانی ندهیم؟ مگر جام جهانی ۹۸ زمانی که ایویچ را با آن اسم و آوازه عوض کردیم و آقای جلال طالبی آمد، بچه ها با مربی ایرانی بد بازی کردند؛ آمریکا را بردیم و مقابل یوگسلاوی و مقابل آلمان هم خوب بازی کردیم.

تغییرات نیمکت ربطی به بازیکنان ندارد

در بحث ۲ دستگی خیلی ها می‌دانند اما کسی عنوان نمی‌کند که به احتمال زیاد این اتفاق افتاده و اگر افتاده اتفاق قشنگی نیست که ۲ نفر به نهاد ریاست جمهوری بروند و بگویند مربی تیم ملی را عوض کنید. بازیکن نمی‌تواند بگوید مربی تیم ملی تغییر کند یا خیر؛ اصلا به بازیکن مربوط نمی‌شود.

 به اسکوچیچ اختیار تام بدهید

زمانی که بازیکنان وارد زمین فوتبال می‌شوند تمام چیز یادشان می‌رود. بازیکنان تیم ملی موظف می باشند برای تیم ملی ایران (IRAN) بازی کنند؛ منِ خداداد عزیزی هر چیزی که دارم از فوتبالی است که من از باشگاه به تیم ملی رفتم و از کنار تیم ملی به آلمان و اروپا و آمریکا رفتم و تمام درآمدهایم از فوتبال را مدیون تیم ملی هستم. بازیکنان نمی‌توانند برای تیم ملی بازی نکنند؛ جام جهانی رویدادی است که تمام دوست می دارند در آن باشند و هر کسی بگوید دوست ندارم در جام جهانی بازی کنم دروغ گفته است. اگر قرار است ۲ دستگی را از بین ببرند باید محکم پای کار بایستند. اگر قرار است اسکوچیچ بماند باید به او اختیار تام بدهند و با بی انضباطی برخورد کند؛ اگر نمی‌تواند برخورد کند باید شخص دیگری بیاورند.

چرا در دوره ویلموتس نتیجه نگرفتیم؟

من هیچوقت در رختکن تیم ملی نبودم که درباره اینکه اسکوچیچ قدرت برخورد دارد یا خیر دید بدهم. اگر در رختکن بودم حتما می‌گفتم که آیا می‌تواند جمع کند یا خیر. من هیچوقت در رخکتن تیم ملی و کنار بچه ها نبودم؛ من تنها در بازی ایران (IRAN) - لبنان با دعوت آقاس استیلی به تمرین رفتم و آزمون و جهانبخش و بازیکنان دیگر و آقای باقری را دیدم، آقای اسکوچیچ هم آنجا بود. من اصلا آقای اسکوچیچ را نمی‌شناسم که از او حمایت کنم یا نکنم ولی خوب از دید فوتبالی، ما بهترین نتایج صعود به جام جهانی را با اسکوچیچ گرفتیم. عده‌ای می‌گویند تیم ملی خیلی خوب بوده که به جام جهانی رفتیم؛ واقعا چرا زمان ویلموتس نتوانستیم نتیجه بگیریم؟ اسکوچیچ آمد و نتیجه گرفتیم. نباید از حق بگذریم. تیم ملی با اسکوچیچ به جام جهانی رفته و بهترین نتایج مقدماتی را هم گرفتیم. حالا به او فرصت بدهیم؛ اگر واقعا به این نتیجه رسیدیم که نباید به او فرصت بدهیم، ۱ مربی ایرانی بگذاریم که فوتبال ما را می‌شناسد.

بزرگان فوتبال علی دایی را برگردانند

علی دایی ۴-۵ سال است در فوتبال نیست اما رصد می‌کند. من چند سال است در فوتبال نیستم اما مگر می‌شود رصد نکنیم؟ فوتبال عشق من و علی دایی است. عشق و زندگی امثال ما است. علی دایی کاملا به تیم ملی ما اشراف دارد. اگر عده‌ای می‌گویند علی دایی نمی‌آید چرت و پرت می‌گویند. چند نفر از بزرگان فوتبال را جمع نمایید که سراغ علی دایی بروند و بخواهند برگردد و به تیم ملی فوتبال کمک کند. تیم ملی برای تمام است و برای عده خاصی نیست؛ علی خودش این را می‌داند و از کنار تیم ملی فوتبال ما علی دایی شده است و همیشه هم می‌گوید من در کنار مردم هستم.

از بیرون برای فوتبال تصمیم می‌گیرند

به دید من ۲ دستگی ایجاد شده کمکی به فوتبال ما نمی‌کند. می‌گویند آقای کی‌روش را بیاورید چراکه عده‌ای مخالف می باشند و ۲ دستگی است. کی‌روش ۲ دستگی را جمع می‌کند؟ علی دایی هم می‌تواند جمع کند. این اتفاقات به نفع ما نیست؛ عده‌ای بیرون از فوتبال برای فوتبال ما تصمیم می‌گیرند و این غلط است.

مجمع فدراسیون فوتبال را قبول ندارم

حتما فدراسیون ما اختیار لازم را ندارد که تصمیم‌گیری نمی‌کند. از طرفی نوع انتخابات فدراسیون ما برای رئیس فدراسیون در مجمع غلط است؛ نمی‌دانم چه کسی قوانین را گذاشته است. واقعا چرا فوتبالی ها نمی‌‌توانند کاندید شوند؟ علی کریمی هم با هزار بدبختی و مصیبت کاندید شد. من اصلا مجمع فدراسیون فوتبال و شرایط و تبصره هایی را که گذاشنه‌اند، قبول ندارم. ببینید چه کسانی کاندید می‌شوند. از زمانی که فوتبال در این ممکلت راه افتاد جز عابدینی و دادکان ۱ رئیس فدراسیون فوتبالی به ما معرفی کنید. تمام جای دنیا روسای فوتبالی، فوتبالی می باشند و برای ما نیستند. الان در کل هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال جز میرشاد ۱ فوتبالی به من معرفی کنید.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=1103204
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : ورزشی
پیروزی پورتو مقابل یاران سردار با درخشش طارمی / شکست بارسلونا و اتلتیکو و برد ارزشمند لیورپول
۱۴۰۱/۰۷/۱۳-۰۱:۱۶

لیورپول نیز در ادامه برد خود در لیگ قهرمانان اروپا در خانه برابر رنجرز به برتری رسید تا شروع ناامیدکننده خود در فصل را به فراموشی سپارد.. شرح کامل بازی‌های به شکل زیر است:. گروه A. لیورپول 2 – رنجرز...

ارسال توسط : الف
بارسلونا در سن سیرو زمین گیر شد/درخشش طارمی مقابل یاران آزمون در شب پیروزی لیورپول
۱۴۰۱/۰۷/۱۳-۰۱:۰۴

در چارچوب هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه چند دیدار همزمان برگزار شد.. در گروه A تیم ناپولی موفق شد با نتیجه عجیب ۶ بر ۱ میزبانش آژاکس را در هم بکوبد. شاگردان اسپالتی...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
انتخابات کنفدراسیون آسیا؛ تمام کاندیداها بی‌رقیب جز تاج! / از انتخابات فرمایشی فوتبال ایران (IRAN) تا رای‌گیری نمایشی ای‌اف‌سی
۱۴۰۱/۰۷/۱۲-۲۳:۴۴

مهدی تاج که هنوز بررسی پرونده های محترم قضایی اش در دادگاه های ایران (IRAN) به پایان نرسیده و با اتهامات بعضا اثبات شده زیادی روبروست، حالا برای بقا در راس تشکیلات کنفدراسیون فوتبال آسیا کاندیدا...

ارسال توسط : تابناک
انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا؛ تمام کاندیداها بی‌رقیب جز تاج! / از انتخابات نمایشی ایران (IRAN) تا رای‌گیری نمایشی ای‌اف‌سی
۱۴۰۱/۰۷/۱۲-۲۳:۲۴

مهدی تاج که هنوز بررسی پرونده های محترم قضایی اش در دادگاه های ایران (IRAN) به پایان نرسیده و با اتهامات بعضا اثبات شده زیادی روبروست، حالا برای بقا در راس تشکیلات کنفدراسیون فوتبال آسیا کاندیدا...

ارسال توسط : تابناک
تاج نامزد نایب رئیسی کنفدراسیون آسیا شد
۱۴۰۱/۰۷/۱۲-۲۳:۲۰

انتخابات کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در سی و دومین کنگره AFC در منامه بحرین در تاریخ اول و دوم فوریه 2023 (12 و 13 بهمن 1401 ) برگزار خواهد شد.. فدراسیون‌های آسیایی تا اول اکتبر 2022 (9 مهر...

ارسال توسط : آفتاب