. در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.. هشدار دوباره درباره سیستم بارشی در استان تهران مدیر‌کل مدیریت بحران استانداری تهران...

کد خبر: 1122652
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۲۳-۰۲:۲۸
ارسال توسط :
بازدید: 1
صبحانه خبری، ۱۰ مرداد ۱۴۰۱؛ از جزییات پیشنهاد بورل برای احیای برجام تا درگیری‌ دوباره نیروهای مرزبانی ایران (IRAN) با طالبان

صبحانه خبری، ۱۰ مرداد ۱۴۰۱؛ از جزییات پیشنهاد بورل برای احیای برجام تا درگیری‌ دوباره نیروهای مرزبانی ایران (IRAN) با طالبان

در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.

هشدار دوباره درباره سیستم بارشی در استان تهران
مدیر‌کل مدیریت بحران استانداری تهران از صدور هشدار زرد تداوم سیستم بارشی در استان تهران خبر داد و گفت: منطقه اثر، نیمه شمالی استان تهران و ارتفاعات پیش‌بینی شده است.

مذاکره در نهادهای بالادستی درمورد شبکه‌ نمایش خانگی
وزیر فرهنگ‌وارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت به شبکه‌ نمایش خانگی نگاه فرصت‌محور و حمایتی دارد، گفت: ما تابع قانون می باشیم و برای حل مشکلات این حوزه در نهادهای بالادستی در حال مذاکره می باشیم.

رییس تیم مذاکره‌کننده ایران: ایده هایمان را ارائه دادیم
علی باقری، مذاکره‌کننده ارشد ایران (IRAN) در توئیتی نوشت: ما ایده های پیشنهادی شکلی و محتوایی خود را به منظور هموار ساختن مسیر برای جمع بندی سریع مذاکرات وین، که با هدف اصلاح ۱ شرایط پیچیده خسارت بار ناشی از خروج یکجانبه و غیرقانونی آمریکا آغار شده، به طرف های مقابل ارائه دادیم. وی اضافه کرد: ایران (IRAN) آماده جمع بندی مذاکرات در مدت زمان کوتاهی است، اگر طرف مقابل نیز آماده اقدام مشابه باشد.

درگیری‌ دوباره نیروهای مرزبانی ایران (IRAN) با طالبان
روز شنبه میراحمدی معاون امنیتی وزیر کشور درباره درگیری‌ امروز نیروهای مرزبانی ایران (IRAN) با طالبان گفت: برابر گزارش‌های واصله دیروز تعداد محدودی از نیروهای مرزبانی افغانستان در منطقه زهک بین میل ۵۶ و میل ۵۷ بدون رعایت حدود جغرافیایی و مرزی دست به اقدامات تحریک‌آمیزی زدند. وی ادامه داد: مرزبانی جمهوری اسلامی ایران (IRAN) با مدیریت صحنه و جلوگیری از تشدید تنش‌ها موضوع را مدیریت و خاتمه پیدا کرد. متاسفانه امروز در همان منطقه نیروهای مرزبانی افغانستان دست به اقدامات تحریک آمیز دیگری زدند و به سمت نیروهای مرزبانی ایران (IRAN) اقدام به تیراندازی کردند. میراحمدی بیان داشت: متقابلاً نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران (IRAN) نیز پاسخ این تیراندازی را دادند. در ساعت ۱ و نیم بعد از ظهر پس از حدود ۱ ساعت درگیری محدود این موضوع با مدیریت و تسلط مرزبانی جمهوری اسلامی خاتمه پیدا کرد. تسنیم نوشته: جزییاتی درباره درگیری نیرو‌های مرزبانی ایران (IRAN) با طالبان: می‌خواستند پرچم طالبان را در منطقه‌ای که خاک افغانستان نبود، نصب کنند. منابع افغانستانی گفته اند که ۱ نفر از طالبان کشته شده.

توضیحات وزارت بهداشت درباره ساماندهی غربالگری سندروم داون
وزارت بهداشت، در واکنش به انتقادات انجمن‌های علمی گروه پزشکی در ارتباط با حفظ جنین‌های سالم، پاسخ مشروحی ارائه داد. در بخشی از این توضیح آمده است: «عسر» یا همان سختی، هرگز مجوز شرعی از بین بردن جنین نیست و تنها در موارد «حرج»، برخی از مراجع تقلید شیعه جواز سقط را با پرداخت دیه، داده‌اند. وزارت بهداشت اعلام کرده نمی‌تواند دست ارائه دهندگان خدمات غربالگری را در توصیه به آزمایش‌های غربالگری باز بگذارد و هزینه انجام غربالگری در شرایط فعلی کشور ما بیش از ۱۰۰ برابر هزینه نگهداری تا آخر عمر از افراد مبتلا به سندرم داون است.

رئیسی: هجمه معاندان به دلیل حضور میدانی خدمتگزاران است
رئیس جمهور با قدردانی از حضور میدانی استانداران و فرمانداران و دیگر مسئولان محلی برای مدیریت کمک رسانی به سیل‌زدگان تأکید کرد: عصبانیت و هجمه معاندین به خدمتگزاران مردم در روزهای اخیر به خاطر عملکرد به موقع و حضور میدانی آنها برای مدیریت بحران بوده است.

مسیر آب در امامزاده داوود دستکاری شده بود
سحر تاجبخش رئیس سازمان هواشناسی گفت: سیلاب در محدوده امام زاده داوود همانند سیل در شیراز در سال ۹۷ بود. مسیر آب در سال های گذشته دستکاری شده بود واقعا چرا که توپوگرافی این مسیر به گونه ای است که نباید با بارش های ۲۰ تا ۳۰ میلیمتری چنین حادثه ای رخ دهد بنابراین به طور قطع مسیر آب در این بخش دستکاری شده بود.

جزییات پیشنهاد بورل برای احیای برجام
منابع العربی الجدید ادعا کردند که «حسین امیرعبداللهیان»، وزیر امور خارجه ایران، در مذاکرات تلفنی روز چهارشنبه خود با بورل ملاحظات ایران (IRAN) درباره پیشنهاد تازه بورل را به وی ابلاغ کرده و اضافه کرده‌اند که رویکرد کلی ایران (IRAN) مخالفت با این طرح است هرچند فعلا نمی‌خواهد رسما مخالفت خود را اعلام کند. العربی الجدید نویسندگی است که پیشنهاد تازه بورل رفع تحریم بخشی از شرکت‌های وابسته به سپاه را شامل می‌شود نه تمام آن ۸۰ شرکت را. به نویسندگی این رسانه، مسئولان ایرانی معتقدند پیشنهاد بورل ۳ مطالبه اصلی تهران یعنی رفع تحریم، تضمین‌ها و بستن پرونده ۳ سایت هسته‌ای خود را برآورده نمی‌کند.

تاکید بر اقدام اجرایی در حوزه کشف حجاب، نه صرفا فرهنگ سازی
حجت الاسلام سیدعلی خان‌محمدی، سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: اگر امروز ما مسئله کشف حجاب را جرم می دانیم حتماً باید نسبت به آن برخوردهای قانونی در دید گرفته شود. اینکه در حوزه کشف حجاب تنها بر فرهنگ سازی تاکید نماییم اشتباه است و حتماً باید کار اجرایی در این مقوله در دید گرفته شود. در حوزه امنیت اجتماعی، امنیت اخلاقی و هنجارهای فرهنگی حتماً باید در کنار فرهنگ سازی و اقدامات فرهنگی کار اجرائی نیز تعریف شود.

۲۰۰ خانه تاریخی یزد بر اثر سیل تا ۵۰ درصد تخریب شده است
معاون پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد که درحال تهیه گزارشی از میزان خسارت وارده از سیل به یونسکو است، با اعلام این‌که حدود ۱ درصد از بافت تاریخی یزد در سیل تابستانی آسیب دیده است، گفت: آثار شاخص یزد همچون مسجد جامع، مجموعه میدان امیرچخماغ، مدرسه‌ها و بقعه‌های تاریخی آسیبی ندیده‌اند و سالم می باشند، اما حدود ۲۰۰ خانه تاریخی از ۱ تا ۵۰ درصد تخریب شده است.

منابع عراقی: مقتدی صدر و مصطفی الکاظمی در یورش به پارلمان هماهنگ بودند
منابع سیاسی نزدیک به گروههای سیاسی شیعه به روز نامه (newspaper) الاخبار لبنان گفتند که ورود هواداران مقتدی صدر به منطقه سبز با آن تمام استحکامات و فرو ریختن دیوار اطراف منطقه سبز و عبور از مراکز ایست و بازرسی و موانع امنیتی و سپس حرکت مستقیم به سمت ساختمان پارلمان، بدون اینکه با ممانعت و مقاومت نیروهای امنیتی مواجه باشند، نشان دهنده «هماهنگی میدانی میان جریان صدر و دولت پیشبرد امور به ریاست مصطفی الکاظمی است تا جلوی تشکیل دولت از سوی چاچروب هماهنگی شیعیان را بگیرند.»

علی فروغی در بین اشغال کنندگان سفارت انگلیس
امیر نریمانی با ثبت و انتشار عکسی از سال ۱۳۹۰ و اشغال سفارت انگلیس، علی فروغی، مدیر (manager) شبکه سوم سیما را در بین مهاجمان و اشغال کنندگان نشان داد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=1122652
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : تازه ها
بیانیه وزارت دفاع عراق همزمان با تحولات حساس
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۸:۱۲

به گزارش «تابناک» با نقل قول از مهر از ناس، وزارت دفاع عراق همزمان با تحولات در این کشور بیانیه‌ای صادر کرد.. وزارت دفاع عراق در بیانیه خود اعلام کرد: «این وزارتخانه تأیید می‌کند که ارتش عراق، با...

ارسال توسط : تابناک
ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل به چین رسید
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۸:۱۲

به گزارش «تابناک» با نقل قول از ایرنا، ریاست دوره ای شورای امنیت در ماه جولای برعهده برزیل بود که نشست های این شورا در موضوعات مختلف از اوکراین تا غرب آسیا و آفریقا از جمله حمله ترکیه به دهوک عراق...

ارسال توسط : تابناک
فال ابجد روزانه امروز دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۸:۰۸

فـال ابجد امروز ۱۰ مرداد متولدین مهر. حروف ابجد فال شما : ج آ ب. قصد و نیت بدی داری از آن دوری کن وگر نه پشیمان میشوی. بهتر است در پی کار خودت بمانی و منتظر باشی. سعی کن با پرورش افکار و نیات خوب در...

ارسال توسط : پارسینه
از بمب نقل و انتقالات علیه موشک تا دوباره صفر! + تصاویر
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۸:۰۸

روزنامه‌های ورزشی دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ پارسینه: از تصویرها صفحه اول روزنامه‌های یکشنبه ۹ مرداد ماه ۱۴۰۱ را مشاهده...

ارسال توسط : پارسینه
از سرنوشت نامعلوم کالابرگ الکترونیکی تا آماده باش دوباره برجام + تصاویر
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۸:۰۸

مهمترین تیتر‌های روزنامه‌های امروز دوشنبه ۱۰ مرداد ماه به بیان مسائلی همچون اتمام حجت با دستگاه‌های دولتی برای ساخت مسکن، سرنوشت نامعلوم کالابرگ الکترونیکی، فرمول تصفیه با قلک ملی، نرخ...

ارسال توسط : پارسینه