درد دارای جنبه‌های فیزیکی و عاطفی و مولفه‌های حسی است که توضیح می‌دهد که بین درک درد فیزیکی و اجتماعی ارتباطات عصبی وجود دارد. ارتباط عصبی با درد عاطفی در مطالعات علوم اعصاب برجسته شده است، که نشان...

کد خبر: 1122656
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۲۳-۰۱:۵۰
بازدید: 1
نحوه تشخیص درد عاطفی از دردهای عصبی

درد دارای جنبه‌های فیزیکی و عاطفی و مولفه‌های حسی است که توضیح می‌دهد که بین درک درد فیزیکی و اجتماعی ارتباطات عصبی وجود دارد. ارتباط عصبی با درد عاطفی در مطالعات علوم اعصاب برجسته شده است، که نشان می‌دهد همپوشانی قابل توجهی بین پدیده‌های فیزیکی و احساسی وجود دارد.

برخی از مطالعات می‌گویند که پریشانی عاطفی می‌تواند باعث درد بیشتر از آسیب فیزیکی شود.

مطالعه‌ای که در Psychological Science منتشر شده است، نشان می‌دهد افرادی که درد عاطفی را تجربه کنند، نسبت به افرادی که درد فیزیکی را تجربه کنند، میزان درد بیشتری می دارند.

درد عاطفی می‌تواند بار‌ها و بار‌ها تکرار شود، در حالی که درد فیزیکی تنها ۱ بار باعث آسیب می‌شود. اثرات منفی درد عاطفی عبارتند از:

۱- خاطرات دردناک

نتایج ۱ مطالعه علمی نشان داد که حالات شناختی مانند حافظه و توجه می‌توانند درد را کاهش یا افزایش دهند. بر خلاف درد فیزیکی، درد عاطفی تعدادی محرک درد به‌ویژه خاطرات بر جای می‌گذارد که هر زمان که با شرایط مشابه یا مرتبطی مواجه می‌شوید، احساس درد را برمی‌گرداند.

۲- مشکلات سلامتی

رابطه پیچیده‌ای بین استرس روانی و علائم درد وجود دارد، به طوری که برخی از مطالعات می‌گویند که تجربیات عاطفی دردناک یا منفی می‌تواند منجر به ۱ واکنش عبارتی شود که به صورت درد فیزیکی ظاهر می‌شود.

تمرکز بر روی ۱ رویداد آسیب زا در گذشته می‌تواند استرس را افزایش دهد و منجر به تعدادی از مشکلات سلامتی مانند تغییر شیمی مغز، فشار خون بالا، سرطان، دیابت و سیستم ایمنی ضعیف شود.

آسیب عاطفی

۳- آسیب روانی

گاهی اوقات تنها ۱ درد عاطفی برای آسیب جدی به سلامت روان فرد کافی است. برای اینکه درد فیزیکی بر سلامت روان ما تأثیر بگذارد، باید شدید و آسیب زا باشد.

درد عاطفی طولانی‌مدت می‌تواند علائم افسردگی را در افراد ایجاد کند که می‌تواند منجر به خطر بالاتر رفتار‌های سوء استفاده‌کننده یا انحرافی مانند سوء مصرف مواد شود.

۴- شکاف‌های همدلی

شکاف همدلی معمولاً نشان دهنده تمایل افراد به دست کم گرفتن تأثیر سایر شرایط روانی بر رفتار خود و انتخاب‌هایی است که تنها احساسات یا حالات فعلی او را در دید می‌گیرد.

شکاف‌های همدلی می‌تواند درد عاطفی را کاهش دهد، اما این اثر به درد فیزیکی گسترش نمی‌یابد. بنابراین، زمانی که درد عاطفی ظاهر می‌شود، درد بیشتری نسبت به درد فیزیکی ایجاد می‌کند.

کارشناسان توصیه کنند که سلامت روان باید با همان سطح مراقبت و توجه به سلامت جسمی رفتار شود. هنگامی که فردی دچار آسیب‌های عاطفی مانند طرد شدن، شکست، تنهایی یا احساس گناه می‌شود، اولین دغدغه او باید درمان آن‌ها باشد، همان طور که برای التیام زخم‌های جسمی عجله می‌کند.

منبع: العربیه

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=1122656
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : اجتماعی
مهارتِ یافتن فرصت شغلی از طریق اینترنت
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۷:۱۶

با توجه به پیشرفت روزافزون فناوری در تمام سطوح و گسترش آن، حوزه وسیعی از زندگی ما را به خود اختصاص داده و وابستگی ما به آن افزایش یافته تا جایی که به ۱ سبک زندگی تبدیل شده است.. مهمترین چیز در توسعه...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
چه میزان از اموال را می‌توان وصیت کرد؟
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۶:۰۸

یکی از نگرانی‌های افراد این است که بعد از فوت اختیارشان را بر دارایی و اموالی که در طول زندگی و حیات به دست آورده اند از دست می‌دهند. تمام افراد مایلند دانسته باشند که اموالشان چگونه در میان وراث...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
نحوه تشخیص درد عاطفی از دردهای عصبی
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۵:۲۴

درد دارای جنبه‌های فیزیکی و عاطفی و مولفه‌های حسی است که توضیح می‌دهد که بین درک درد فیزیکی و اجتماعی ارتباطات عصبی وجود دارد. ارتباط عصبی با درد عاطفی در مطالعات علوم اعصاب برجسته شده است، که نشان...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
شاهنشاه خورش‌ها و نخستین خورش جهان/ «قیمه» از کی غذای نذری محرم شد؟
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۲:۳۶

«نادر میرزا قاجار» نواده «فتحعلی شاه قاجار» نیز در کتاب «خوراک‌های ایرانی» که به آشپزی دوره قاجار اختصاص دارد از این باور ایرانیان قاجاری پرده برمی‌دارد که قیمه متعلق به دوره ساسانیان و بلکه نخستین...

ارسال توسط : الف
فرار ناکام ۲ دختر نوجوان برای سفر به ترکیه
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۰:۲۰

بسته اخبار حوادث نهم مرداد ماه ۱۴۰۱: آخرین آمار مبتلایان «کووید-۱۹»/ سرقت‌های شبانه مردان نقابدار/...

ارسال توسط : تابناک