حمیدرضا لرنژاد  گفت: گسترش هدفمند فعالیت شرکت‌های تولید و توزیع کننده جانشین شونده‌های  شیر مادر و تبلیغات در این زمینه بر تصمیمات والدین برای تغذیه نوزاد از طریق  دریافت  اطلاعات نادرست در مورد...

کد خبر: 1122665
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۲۳-۰۱:۴۵
بازدید: 1
تاثیر منفی تبلیغات شرکت‌های تولید و توزیع کننده جانشین‌های شیر مادر/ شیر مادر کمک کننده در پیشگیری از عفونت‌ها

حمیدرضا لرنژاد  گفت: گسترش هدفمند فعالیت شرکت‌های تولید و توزیع کننده جانشین شونده‌های  شیر مادر و تبلیغات در این زمینه بر تصمیمات والدین برای تغذیه نوزاد از طریق  دریافت  اطلاعات نادرست در مورد کرونا و  شیردهی تاثیر داشت. بازاریابی گسترده ای بوسیله صنایع جانشین شونده‌های  شیر مادر (BMS) به عنوان استفاده از شیر مصنوعی و سایر فرآورده‌ها به عنوان  گزینه ایمن‌تر انجام شده  بود.

به گفته وی حمایت از مادران شیرده و شیرخواران نه تنها بوسیله کادر بهداشت و درمان، بلکه بوسیله تمام افراد مرتبط با توجه به نقش خود در جامعه در سطوح مختلف امکان پذیر است.

او گفت: مادران نیاز به حمایت برای دریافت  خدمات  بهداشتی و درمانی، حمایت در محل کار و جامعه به منظور تغذیه بهینه شیر خوار خود با شیر مادر و  پیشرفت از ۱ سطح به سطح دیگر می دارند که این فرآیند  تشکیل زنجیره گرم  حمایت و پشتیبانی  نامیده می‌شود.

او اضافه کرد: قوانین مربوط به بحران کرونا مانند رعایت فاصله گذاری فیزیکی، منجر به مراجعه کمتر  و ارتباط کمتر والدین با کارکنان بهداشتی  و  در نهایت باعث کاهش سطح  دانش و مهارت والدین  و عدم مراجعه به موقع جهت دریافت خدمات  شده است. شیر دادن موفق از طریق شناسایی چالش‌ها و مشکلات مادران در دوران قبل و حین بارداری، حین زایمان و پس از زایمان  و آموزش آنان بسیار مهم است.

 لرنژاد گفت:  آژانس بین المللی برای تغذیه با شیر مادر در سال ۲۰۲۲ (WBW۲۰۲۲)  شعار هفته را شیر مادر؛ حمایت و آموزش انتخاب کرده و تلاش آن برای حفظ زنجیره گرم برای رسیدن به ۱ تغذیه موفق با شیر مادر است. افزایش این ظرفیت‌ها  از طریق شناسایی تمام گروه‌های مرتبط و آموزش آنان است .

او اضافه کرد: افراد سرشناس نقش مهمی در حمایت ملی و بین المللی برنامه‌ها برای حفظ و حمایت از برنامه  ترویج تغذیه با شیر مادر  می دارند. مادران باید از  استراتژی‌های شرکت‌های تولید و توزیع کننده بازار یابی جانشین شونده‌های شیر مادر (BMS) در ارائه اطلاعات غلط و ترویج غیر اخلاقی شیر مصنوعی آگاهی داشته باشند. فعالان برنامه ترویج تغذیه با شیر مادر در جامعه نیاز به آگاهی و کسب مهارت برای درک چگونگی حمایت از مادران و خانواده هایشان می دارند.

رئیس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت اضافه کرد: سیاست گذاران باید اطمینان حاصل کنند که مراکز و واحد‌های ارائه دهنده خدمات بهداشتی درمانی به تعداد کافی ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی درمانی آموزش دیده در تمام سطوح برای بیمارستان‌های دوستدار کودک  و مراقبت‌های تغذیه با شیر مادر و مشاوره شیردهی داشته باشند. بودجه کافی باید برای آموزش و تربیت افراد مرتبط  به عنوان خط مشی خدمات بهداشتی تخصیص داده شود.

او گفت: شیر مادر نه تنها نیاز‌های ایمونولوژیکی شیرخوار را برطرف می‌کند،  بلکه در پیشگیری از عفونت‌ها نیز  کمک  کننده است. شیر مادر  منجر به ارتباط بین مادر و کودک بدون توجه به موقعیت و شرایط وی شده و امنیت غذایی نوزادان  و کل خانواده را از همان ابتدا  تامین می‌کند. 

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=1122665
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : علمی پزشکی
تاثیر منفی تبلیغات شرکت‌های تولید و توزیع کننده جانشین‌های شیر مادر/ شیر مادر کمک کننده در پیشگیری از عفونت‌ها
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۷:۰۸

حمیدرضا لرنژاد  گفت: گسترش هدفمند فعالیت شرکت‌های تولید و توزیع کننده جانشین شونده‌های  شیر مادر و تبلیغات در این زمینه بر تصمیمات والدین برای تغذیه نوزاد از طریق  دریافت  اطلاعات نادرست در مورد...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
تهویه مناسب و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در عزاداری محرم الزامی است
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۵:۱۲

۰۵:۰۲ - ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ۸۲۰۰۷۴۶...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
حذف دروس عمومی از کنکور، تیغ تیز تغییرات پرحاشیه بر گلوی دانش آموزان
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۵:۱۲

در اعلام کرد و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ . ارسنجانی گفت: بحث حذف دروس عمومی و این که این موضوع اتفاقی مثبت و یا منفی است از موضوعات جدیدی است که در نظام آموزشی ما مطرح شده؛ در...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
از مضر بودن خوابیدن زیر باد کولر تا خطرات غواصی در آب برای سلامتی
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۰:۲۰

اخبار کلینیکی باشگاه خبرنگاران جوان را در این بسته مشاهده کنید. . اگر موفق به رصد اخبار کلینیکی باشگاه خبرنگاران جوان در ۹ مرداد نشده‌اید، این بسته خبری را از دست ندهید.. . آیا...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
جذب و پذیرش ۶ هزار واحد فناور بوسیله جهاددانشگاهی/ راه‌اندازی شتاب‌دهنده ملی در چند زمینه منتخب
۱۴۰۱/۰۵/۰۹-۲۳:۳۶

بهروز بادکو رییس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان جهاددانشگاهی در رابطه با تعداد شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان مشغول به فعالیت در پارک‌ها و مراکز رشد و منش جهاددانشگاهی، گفت: از زمان...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان