تحریریه پارسینه| درست در لحظاتی که در کوران مشغله روزانه گرفتار و یا در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته است، پارسینه تلاش می‌کند هر...

کد خبر: 1122676
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۲۳-۰۲:۲۶
ارسال توسط :
بازدید: 1
از واکنش عجیب کیهان به عکس یادگاری مسئولان در سیل تا شاهکار محسن چاووشی
از واکنش عجیب کیهان به عکس یادگاری مسئولان در سیل تا شاهکار محسن چاووشی
تحریریه پارسینه| درست در لحظاتی که در کوران مشغله روزانه گرفتار و یا در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته است، پارسینه تلاش می‌کند هر بامداد مهم‌ترین اخبار ایران (IRAN) و جهان در طی ساعات گذشته را به اطلاع مخاطبانش برساند. پارسینه هیچگونه دخل و تصرفی در اخبار بامدادی ندارد و صحت و سقم رویداد‌ها و انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست.

هشدار دوباره درباره سیستم بارشی در استان تهران

مدیر‌کل مدیریت بحران استانداری تهران از صدور هشدار زرد تداوم سامانه بارشی در استان تهران خبر داد و گفت: منطقه اثر، نیمه شمالی استان تهران و ارتفاعات پیش‌بینی شده است.

مذاکره در نهاد‌های بالادستی درمورد شبکه نمایش خانگی

وزیر فرهنگ‌وارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت به شبکه نمایش خانگی نگاه فرصت‌محور و حمایتی دارد، گفت: ما تابع قانون می باشیم و برای حل مشکلات این حوزه در نهاد‌های بالادستی در حال مذاکره می باشیم.

با پیگیری امیرعبداللهیان، طالبان حق‌آبه هیرمند را داد

سخنگوی وزارت انرژی و آب حکومت طالبان به دنبال تأکید مقامات ایران (IRAN) بر لزوم پرداخت حقابه این کشور گفت: حقابه ایران (IRAN) بر اساس توافقنامه هلمند پرداخت خواهد شد. اختر محمد نصرت در این باره اظهار داشت: مطابق با توافقنامۀ ۱۳۵۱ در حالت عادی ایران (IRAN) ۲۲ مترمکعب در ۱ ثانیه حقابه دارد و ما ۴ مترمکعب نیز به دلیل حسن همجواری به این کشور پرداخت می‌کنیم و اگر خشکسالی باشد، به همان اندازه آب کمتری به سمت ایران (IRAN) جاری می‌شود. وی تأکید کرد که چگونگی پرداخت آب در سال‌های غیرنرمال نیز در توافقنامه میان ۲ کشور ذکر شده است.

 سیدابراهیم رییسی، رئیس‌جمهوری ایران (IRAN) اخیراً وزرای امور خارجه و نیروی این کشور را مأمور پیگیری حقابه ایران (IRAN) از رود هیرمند کرد و گفت: دولت ایران (IRAN) در پیگیری حقوق ملت به هیچ عنوان کوتاه نخواهد آمد. به دنبال این دستور، حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران (IRAN) پنجشنبه هفته گذشته با امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه افغانستان تلفنی گفتگو کرد. وزیر خارجه ایران (IRAN) با اشاره به اینکه بارندگی‌های اخیر و جاری شدن آب در رودخانه هیرمند، ابراز امیدواری کرده بود که موانع مصنوعی جهت تأمین حقابه ایران وجود نداشته باشد.

امیرعبداللهیان در این گفت‌وگوی تلفنی اظهار داشت: تحویل حقابه ایران، شاخص مهمی برای سنجش تعهدات هیات حاکمه سرپرستی افغانستان در عمل به تعهدات بین‌المللی در قبال ایران (IRAN) است. امیرخان متقی نیز در این گفت‌وگوی تلفنی روابط ۲ کشور را برادرانه و در مسیر کمک به ملت افغانستان توصیف کرد. وی با استقبال از سفر هیات وزارت نیروی ایران (IRAN) گفت: ما نسبت به حق‌آبه ایران (IRAN) متعهد می باشیم. زمانی که آب موجود باشد، آن را به سوی ایران (IRAN) روانه می‌کنیم. پیش از این نیز ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان در ۱ مصاحبه موضوع حقابه بین افغانستان و ایران (IRAN) را حل شده دانست و گفت: در صورتی که افغانستان به اندازه کافی آب داشته باشد، جمهوری اسلامی ایران (IRAN) نیز از آب مستفید خواهد شد.

نامه انتقادی احمد توکلی به رئیسی: کدام ۱ از این ستمگری‌ها را می‌توانید پاسخ دهید؟

احمد توکلی با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهور نسبت به ابلاغ مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی انتقاد کرد و آن را خلاف عدالت و مطلوب اقشار خاصی از جامعه و بستر مفسده‌های دیگر برشمرد. در بخشی از این نامه آمده: آزمون سراسری ۱ بار در سال برگزار می‌شود و داوطلب به سوالات آزمون در ۱ روز پاسخ می‌دهد، اما قرار است با این مصوبه، امتحانات نهایی برای هر پایه در ده روز برگزار شود و با توجه به "چند هزار نمره بیست" که در سوابق تحصیلی داوطلبان فعلی وجود دارد، حتی بیست و ۵ صدم خطا در هر امتحانی به منزله عقب افتادن از چند هزار نفر و محرومیت در این رقابت سنگین است. یعنی دانش‌آموز در سال ۱ بار در کنکور شرکت می‌کند، اما با این مصوبه قرار است سی بار در امتحان نهایی شرکت کند؛ امتحاناتی که دانش آموز در عمل ملزم به گرفتن نمره بیست در آنهاست. در نتیجه استرس ۱ روز کنکور در سال پایانی، به استرس ۹۰ روز امتحان نهایی و ۱ کنکور تبدیل می‌شود. این استرس چندین امتحانات نهایی به مراتب رنج آورتر و مهلک‌تر از استرس یک‌روزه کنکور است و عواقب روحی و روانی شدیدی برای جوانان و خانواده‌ها خواهد داشت. البته، چون این مصوبه در جهت منافع ثروتمندان تهیه شده است و احتمال پیروزی آن‌ها را در کنکور افزایش میدهد و فشار کنکور برای داوطلبان و خانواده‌های متمکن کاهش می‌یابد، این فقرا می باشند که باید ترس و لرزشان اضافه شود، که می‌شود. جناب آقای رئیسی شما کدام ۱ از این ستمگری‌ها را می‌توانید پاسخ دهید؟ /الف

مسیر آب در امام زاده داود دستکاری شده بود

تاج‌بخش رئیس سازمان هواشناسی: سیلاب در محدوده امام زاده داود همانند سیل در شیراز در سال ۹۷ بود. مسیر آب در سال‌های گذشته دستکاری شده، چون توپوگرافی این مسیر به گونه‌ای است که نباید با بارش‌های ۲۰ تا ۳۰ میلی متری چنین حادثه‌ای رخ دهد؛ بنابراین به طور قطع مسیر آب در این بخش دستکاری شده بود.

درگیری دوباره نیرو‌های مرزبانی ایران (IRAN) با طالبان

روز شنبه میراحمدی معاون امنیتی وزیر کشور درباره درگیری امروز نیرو‌های مرزبانی ایران (IRAN) با طالبان گفت: برابر گزارش‌های واصله دیروز تعداد محدودی از نیرو‌های مرزبانی افغانستان در منطقه زهک بین میل ۵۶ و میل ۵۷ بدون رعایت حدود جغرافیایی و مرزی دست به اقدامات تحریک‌آمیزی زدند. وی ادامه داد: مرزبانی جمهوری اسلامی ایران (IRAN) با مدیریت صحنه و جلوگیری از تشدید تنش‌ها موضوع را مدیریت و خاتمه پیدا کرد. متاسفانه امروز در همان منطقه نیرو‌های مرزبانی افغانستان دست به اقدامات تحریک آمیز دیگری زدند و به سمت نیرو‌های مرزبانی ایران (IRAN) اقدام به تیراندازی کردند. میراحمدی بیان داشت: متقابلاً نیرو‌های مرزبانی جمهوری اسلامی ایران (IRAN) نیز پاسخ این تیراندازی را دادند. در ساعت ۱ و نیم بعد از ظهر پس از حدود ۱ ساعت درگیری محدود این موضوع با مدیریت و تسلط مرزبانی جمهوری اسلامی خاتمه پیدا کرد. تسنیم نوشته: جزییاتی درباره درگیری نیرو‌های مرزبانی ایران (IRAN) با طالبان: می‌خواستند پرچم طالبان را در منطقه‌ای که خاک افغانستان نبود، نصب کنند. منابع افغانستانی گفته اند که ۱ نفر از طالبان کشته شده.

توضیحات وزارت بهداشت درباره ساماندهی غربالگری سندروم داون

وزارت بهداشت، در واکنش به انتقادات انجمن‌های علمی گروه پزشکی در ارتباط با حفظ جنین‌های سالم، پاسخ مشروحی ارائه داد. در بخشی از این توضیح آمده است: «عسر» یا همان سختی، هرگز مجوز شرعی از بین بردن جنین نیست و تنها در موارد «حرج»، برخی از مراجع تقلید شیعه جواز سقط را با پرداخت دیه، داده‌اند. وزارت بهداشت اعلام کرده نمی‌تواند دست ارائه دهندگان خدمات غربالگری را در توصیه به آزمایش‌های غربالگری باز بگذارد و هزینه انجام غربالگری در شرایط فعلی کشور ما بیش از ۱۰۰ برابر هزینه نگهداری تا آخر عمر از افراد مبتلا به سندرم داون است.

رئیسی: هجمه معاندان به دلیل حضور میدانی خدمتگزاران است

رئیس جمهور با قدردانی از حضور میدانی استانداران و فرمانداران و دیگر مسئولان محلی برای مدیریت کمک رسانی به سیل‌زدگان تأکید کرد: عصبانیت و هجمه معاندین به خدمتگزاران مردم در روز‌های اخیر به خاطر عملکرد به موقع و حضور میدانی آن‌ها برای مدیریت بحران بوده است.

جزییات پیشنهاد بورل برای احیای برجام

منابع العربی الجدید ادعا کردند که «حسین امیرعبداللهیان»، وزیر امور خارجه ایران، در مذاکرات تلفنی روز چهارشنبه خود با بورل ملاحظات ایران (IRAN) درباره پیشنهاد تازه بورل را به وی ابلاغ کرده و اضافه کرده‌اند که رویکرد کلی ایران (IRAN) مخالفت با این طرح است هرچند فعلا نمی‌خواهد رسما مخالفت خود را اعلام کند. العربی الجدید نویسندگی است که پیشنهاد تازه بورل رفع تحریم بخشی از شرکت‌های وابسته به سپاه را شامل می‌شود نه تمام آن ۸۰ شرکت را. به نویسندگی این رسانه، مسئولان ایرانی معتقدند پیشنهاد بورل ۳ مطالبه اصلی تهران یعنی رفع تحریم، تضمین‌ها و بستن پرونده ۳ سایت هسته‌ای خود را برآورده نمی‌کند.

تاکید بر اقدام اجرایی در حوزه کشف حجاب، نه صرفا فرهنگ سازی

حجت الاسلام سیدعلی خان‌محمدی، سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: اگر امروز ما مسئله کشف حجاب را جرم می‌دانیم حتماً باید نسبت به آن برخورد‌های قانونی در دید گرفته شود. اینکه در حوزه کشف حجاب تنها بر فرهنگ سازی تاکید نماییم اشتباه است و حتماً باید کار اجرایی در این مقوله در دید گرفته شود. در حوزه امنیت اجتماعی، امنیت اخلاقی و هنجار‌های فرهنگی حتماً باید در کنار فرهنگ سازی و اقدامات فرهنگی کار اجرائی نیز تعریف شود.

کیهان: واقعا چرا درباره نمایندگانی که در گل عکس گرفتند، نیت‌خوانی می‌کنید؟

کیهان با اشاره به اینکه انتقاداتی که از عکس‌های یادگاری نمایندگان در سیل امامزاده داود منتشر شده است، نوشت: عده‌ای خرده‌گیری کرده‌اند که «چرا فلان شهردار یا نماینده مجلس، هنگام حضور در منطقه سیل‌زده، چکمه پایش نیست؟ یا واقعا چرا از آن‌ها، درحالی‌که پاچه شلوارشان گِلی است، عکس گرفته شده و لابد می‌خواستند کار نمایشی انجام دهند!» این‌که مسئولان، هنگام حادثه، روز باشد یا شب، مسئولیت‌شناس باشند و از نزدیک، امدادرسانی را مدیریت کنند، وظیفه آنهاست نه امری مستحب؛ بنابراین خرده‌گیری و نیت‌خوانی درباره رفتار آن‌ها بی‌جاست. چراکه هم کشف انگیزه دشوار است، و هم آن‌ها به وظیفه خود عمل کرده‌اند و منتی بر سر کسی ندارند. البته که خدمت به خلق برای رضای خدا، با ظاهرسازی، زمین تا آسمان فرق دارد. اما پیشرفت بسیار مهمی حاصل‌شده که مدیران برخلاف گذشته، احساس کنند وظیفه‌ای متوجه آن‌هاست و از این مسئولیت، شانه خالی نمی‌کنند. این فرهنگ باید تعمیق شود تا هیچ مدیری نتواند از نوکری مردم شانه خالی کند.

استقبال بالا از غذا‌های خیابانی / درآمد این شغل ماهی ۲۰۰ میلیون است

در سال‌های اخیر، بحث استریت فود یا غذا‌های خیابانی بسیار پر اهمیت شده و در هر کشور مناطقی وجود دارد که فروشندهگان غذا‌های خیابانی کنار هم قرار می دارند. درآمد ماهیانه این شغل برای فروشندگان محبوب به بالای ۲۰۰ میلیون در ماه می‌رسد. البته در بسیاری از رستوران‌های خیابانی، خبری از بهداشت نیست؛ اما با وجود این، مشتریان زیادی می دارند. درآمد حاصل از فروش غذا‌های خیابانی بسیار بالاست و همین امر باعث شده تا تعداد کسانی که به این کار مشغول می‌شوند افزایش یابد. شهروندان، ترجیح می‌دهند به جای استفاده از رستوران‌های لوکس، غذای خود را از رستوران‌های خیابانی تهیه کنند. / گسترش نیوز

رضاخواه: در انتشار چند عکس بدسلیقگی شده / نخواستیم چکمه‌های نیرو‌های امدادی را بگیریم

مجتبی رضاخواه یکی از ۷ نماینده تهران است که تصویرها زل زده اش به دوربین از سیل امام زاده داود، بیشترین واکنش‌ها را به همراه داشته است. وی در گفتگو با خبرآنلاین با توجه به سوال «الان این عکس‌ها وجود دارد و نگاه عامه مردم این است که دوستان رفته اند تا تنها عکس بگیرند.» گفت: من فکر نمی‌کنم نگاه عامه مردم باشد، اتفاقا من فکر می‌کنم نگاه برخی افراد در رسانه است که می‌خواهند این را القا کنند. این یکی ۲ روز دیدید که مردم اصل حضور را تایید کنند. ممکن است در انتشار چند عکس بی سلیقگی اتفاق افتاده باشد. بطور کلی انتظار از رسانه این است که به مسائل چیپ نپردازد. شاید اگر شما هم جای ما می‌بودید همین اتفاق می‌افتاد، زیرا می‌خواهید بخاطر ۱ مساله بحرانی خودتان را سریعتر به منطقه حادثه دیده برسانید و مجال تهیه چکمه و لباس مناسب را نمی‌یابید. طبیعی است نخواهیم افرادی را که آنجا درگیر کار می باشند، بخاطر تهیه چند وسیله از کار بیندازیم. به طور طبیعی نمی‌خواهیم سربار نیرو‌های امدادی که آنجا مشغول کار می باشند باشیم.

او با توجه به سوال اینکه آیا نگاه امنیتی در دولت رئیسی افزایش داشته با خیر، اظهار کرد: به هیچ عنوان دستگیری‌ها در دولت رئیسی زیاد نشده است. اتفاقا مردی که به دستگاه قضا و جرایم امنیتی اشراف دارد در مقابل رفتار‌های ساختار شکنانه بسیار کوتاهی و دیر عمل کرده است. تاجزاده با حرف‌هایی که می‌زد، می‌خواست تمام را علیه نظام تحریک کند، یا فائزه هاشمی در مصاحبه‌های خود خواستار تشدید تحریم‌ها علیه سپاه شده بود و از تحریم‌های آمریکا علیه ایران (IRAN) دفاع جانانه کرد، هاشمی گفته بود من دلم می‌خواهد ترامپ پیروز شود تا تحریم‌ها را علیه ایران، تشدید کند. این افراد باید سریعتر از این دستگیر می‌شدند. وقتی فائزه هاشمی چنین حرف‌هایی می‌زند چه معنایی دارد؟! من حتی به بازداشت (دستگیری) اکتفا نمی‌کنم و عقیده دارم باید جدا از سایر مجازات‌ها تمام اموال او مصادره شود. وقتی ایران (IRAN) تحریم می‌شود سفر خارجی او لغو نمی‌شود، ولی خوب همین تحریم‌ها بر زندگی برخی تاثیر می‌گذارد.

ابیانه ادامه داد: به عقیده من اموال فائزه هاشمی و دیگرانی که دشمن را به تشدید تحریم کشور ترغیب کردند باید مصادره شود و مجازاتی سنگین داشته باشند. این مساله مثل گرا دادن برخی در زمان جنگ است تا فلان نقطه، موشک باران شود.

ایرنا: یارانه اعضای اتاق بازرگانی حذف شود

ایرنا نوشت: شنیده شده در حالی که ترکیب فعلی اتاق بازرگانی تهران مجموعاً با حدود ۱۸۵۰ رای (vote) در انتخابات سال ۱۳۹۷ برنده شد، در ۱ سال اخیر ۱۰ هزار کارت عضویت تازه برای اتاق بازرگانی صادر کرده است، در حالی که در شرایط کرونا که با تعطیلی بسیاری از کسب‌وکار‌ها نیز مواجه بودیم، صدور حدود ۱۰ هزار کارت عضویت امری بسیار مشکوک است و شبهه مهندسی انتخابات در اسفند سال ۱۴۰۱ را به ذهن متبادر می‌سازد. رئیس اتاق یکی از شهر‌های شمالی با جعل هویت تجاری برای افراد غیرتاجر، برای بسیاری از خویشاوندان خود کارت عضویت صادر کرده است. وی حتی برای مادرِ همسر، خواهر همسر و خواهرزاده همسر و تعدادی از کارمندان حقوق‌بگیر خود نیز کارت عضویت در اتاق صادر کرده تا در انتخابات آتی از رای (vote) آن‌ها بهره ببرد. پیشنهاد می‌شود وزارت کار، یارانه هر کسی را که کارت عضویت و کارت بازرگانی دارد، قطع کند. بدین ترتیب افراد غیرتاجری که از کد ملی آن‌ها سوءاستفاده شده و به اسمشان کارت بازرگانی صادر شده، اما هیچ تجارتی ندارند و عموما هم از قشر‌های کم‌درآمد جامعه می باشند و در ازای دریافت مبلغ ناچیز اجازه چنین کاری را داده‌اند، مشخص خواهند شد.

۲۰۰ خانه تاریخی یزد بر اثر سیل تا ۵۰ درصد تخریب شده است

معاون پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد که درحال تهیه گزارشی از میزان خسارت وارده از سیل به یونسکو است، با اعلام این‌که حدود ۱ درصد از بافت تاریخی یزد در سیل تابستانی آسیب دیده است، گفت: آثار شاخص یزد همچون مسجد جامع، مجموعه میدان امیرچخماغ، مدرسه‌ها و بقعه‌های تاریخی آسیبی ندیده‌اند و سالم می باشند، اما حدود ۲۰۰ خانه تاریخی از ۱ تا ۵۰ درصد تخریب شده است.

منابع عراقی: مقتدی صدر و مصطفی الکاظمی در یورش به پارلمان هماهنگ بودند

منابع سیاسی نزدیک به گروه‌های سیاسی شیعه به روز نامه (newspaper) الاخبار لبنان گفتند که ورود هواداران مقتدی صدر به منطقه سبز با آن تمام استحکامات و فرو ریختن دیوار اطراف منطقه سبز و عبور از مراکز ایست و بازرسی و موانع امنیتی و سپس حرکت مستقیم به سمت ساختمان پارلمان، بدون اینکه با ممانعت و مقاومت نیرو‌های امنیتی مواجه باشند، نشان دهنده «هماهنگی میدانی میان جریان صدر و دولت پیشبرد امور به ریاست مصطفی الکاظمی است تا جلوی تشکیل دولت از سوی چاچروب هماهنگی شیعیان را بگیرند.»

علی فروغی در بین اشغال کنندگان سفارت انگلیس

امیر نریمانی با ثبت و انتشار عکسی از سال ۱۳۹۰ و اشغال سفارت انگلیس، علی فروغی، مدیر (manager) شبکه سوم سیما را در بین مهاجمان و اشغال کنندگان نشان داد./ خبرآنلاین

شاهکار محسن چاووشی

مدیرعامل ستاد دیه کشور از محسن چاوشی به مثابه ۱ مصلح اجتماعی یاد کرد و گفت: شاید هیچ خواننده‌ای پیدا نشود که با گذشت ۱ دهه از مطرح شدن او و با وجود کسب اعتبار و موفقیت‌های روزافزون به‌جای ارایه جدول برنامه‌ها و شرح پرطمطراق کار‌ها و کنسرت‌های برگزار نشده اش، بدون اغراق تمام فضای صفحه پرمخاطب اجتماعی خود را به تریبونی جهت انعکاس درد‌ها و محلی برای رفع حوائج محرومان و طرح مصائب زندانیان نیازمند اختصاص دهد.

وی با تشریح اقدمات حبس‌زدای این چهره هنری اظهار کرد: با کمک مخاطبان صفحه اینستاگرام آقای چاوشی تنها در سال‌جاری در ۱۹ مرحله و با معرفی مددجویان نیازمندی از ۱۸ استان، زمینه آزادی ۲۸۱ بدهکار مالی یا محکوم به پرداخت دیات حوادث کارگاهی و سوانح رانندگی از بند فراهم شده است که سهم دوستداران و حامیان این هنرمند در آزادی محکومان جرائم غیرعمد رقمی معادل ۲ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان بود.

شمس ادامه داد: در روز‌هایی که برخی فعالان عرصه موسیقی درگیر مسائل حاشیه‌ای و تلاش‌های تبلیغی و تشریفاتی خودشان می باشند، به برکت وجودی محسن چاوشی تنها در ۲ سال اخیر تعداد ۸۵۱ زندانی غیربزهکار تحت حمایت ستاد دیه کشور با رقم اهدایی ۷ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومانی علاقمندان و دنبال‌کنندگان صفحه اجتماعی این نام‌آشنای نیک‌اندیش از بند حبس رهایی یافته‌اند.

شمس با اشاره به اینکه همکاری اخیر چاوشی در حوزه آزادی دردمندان گرفتار بند اظهار کرد: ۸ مردادماه و در زادروز تولد این هنرمند فرهیخته به مانند سال‌های قبل، ایشان هدیه سالروز میلاد خود را در قالب طرحی در جهت آزادی ۴۳ زندانی خرمشهری مطرح کردند که با این فراخوان اعلام شده هواداران آقای چاوشی در مدت کوتاهی با واریز مبلغی معادل ۲۰۰ میلیون تومان به حساب ستاد مردمی دیه استان خوزستان، زمینه آزادی تمام محبوسان معرفی شده را فراهم کردند تا به این مناسبت مبارک بسیاری از مردان عائله‌مند و سرپرستان خانواده در زادگاه محسن چاوشی از بند رهایی یافته و در قالب ۱ هدیه تولد تقدمی به این ستاد مردمی به آغوش گرم جامعه بازگردند.

انتقاد ۱ نماینده مجلس از  نابسامانی بازار روغن موتور

علی جدی نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره نابسامانی بازار روغن موتور، گفت: در جلسه‌ی کمیسیون صنایع و معادن با وزیر صنعت، معدن و تجارت که حدود ۲ ماه پیش برگزار شد، به موضوعاتی مانند نابسامانی بازار فولاد، سیمان، روغن موتور و... اشاره شد و نمایندگان خواستار ساماندهی این بازار‌ها شدند. وی اضافه کرد: با وجود گذشت بیش از ۱ ماه از نشست مذکور، بازار روغن موتور همچنان نابسامان است و مردم دچار ضرر و زیان می‌شوند. وی با بیان اینکه کمیسیون صنایع و معادن مجلس باید به موضوع روغن موتور ورود کند، اضافه کرد: وزیر صمت و تولیدکنندگان روغن موتور، باید در کمیسیون صنایع و معادن حاضر و موضوع گرانی روغن موتور یا عرضه قطره چکانی این محصول به بازار تعیین تکلیف شود. نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه وجود انحصار در این حوزه بر نابسامانی آن تاثیر مستقیم دارد، تصریح کرد: با افزایش قیمت روغن موتور‌های اصل، مردم به سراغ خرید روغن‌های تقلبی می‌روند و از آنجا که روغن موتور تقلبی بی‌کیفیت است، استفاده از آن‌ها خطرات و مشکلاتی بسیاری برای خودرو‌ها ایجاد می‌کند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=1122676
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : تازه ها
بیانیه وزارت دفاع عراق همزمان با تحولات حساس
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۸:۱۲

به گزارش «تابناک» با نقل قول از مهر از ناس، وزارت دفاع عراق همزمان با تحولات در این کشور بیانیه‌ای صادر کرد.. وزارت دفاع عراق در بیانیه خود اعلام کرد: «این وزارتخانه تأیید می‌کند که ارتش عراق، با...

ارسال توسط : تابناک
ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل به چین رسید
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۸:۱۲

به گزارش «تابناک» با نقل قول از ایرنا، ریاست دوره ای شورای امنیت در ماه جولای برعهده برزیل بود که نشست های این شورا در موضوعات مختلف از اوکراین تا غرب آسیا و آفریقا از جمله حمله ترکیه به دهوک عراق...

ارسال توسط : تابناک
فال ابجد روزانه امروز دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۸:۰۸

فـال ابجد امروز ۱۰ مرداد متولدین مهر. حروف ابجد فال شما : ج آ ب. قصد و نیت بدی داری از آن دوری کن وگر نه پشیمان میشوی. بهتر است در پی کار خودت بمانی و منتظر باشی. سعی کن با پرورش افکار و نیات خوب در...

ارسال توسط : پارسینه
از بمب نقل و انتقالات علیه موشک تا دوباره صفر! + تصاویر
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۸:۰۸

روزنامه‌های ورزشی دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ پارسینه: از تصویرها صفحه اول روزنامه‌های یکشنبه ۹ مرداد ماه ۱۴۰۱ را مشاهده...

ارسال توسط : پارسینه
از سرنوشت نامعلوم کالابرگ الکترونیکی تا آماده باش دوباره برجام + تصاویر
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۸:۰۸

مهمترین تیتر‌های روزنامه‌های امروز دوشنبه ۱۰ مرداد ماه به بیان مسائلی همچون اتمام حجت با دستگاه‌های دولتی برای ساخت مسکن، سرنوشت نامعلوم کالابرگ الکترونیکی، فرمول تصفیه با قلک ملی، نرخ...

ارسال توسط : پارسینه