شبکه تلویزیونی‌ای پی تی ان در گزارشی اعلام کرد: نیروی دریایی چین اکنون به نیروی دریایی برجسته و توانمندی تبدیل شده است که می‌تواند با قدرتی بسیار بالا که مجهز به سلاح‌های متعارف شده است، در...

کد خبر: 1122692
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۲۳-۰۱:۰۸
بازدید: 0
چین یکی از قدرتمند‌ترین نیرو‌های دریایی را در اختیار دارد

شبکه تلویزیونی‌ای پی تی ان در گزارشی اعلام کرد: نیروی دریایی چین اکنون به نیروی دریایی برجسته و توانمندی تبدیل شده است که می‌تواند با قدرتی بسیار بالا که مجهز به سلاح‌های متعارف شده است، در ماموریت‌های متفاوت نظامی از حاکمیت، تمامیت ارضی و امنیت چین و منافع این کشور دفاع کند.

در آوریل ۲۰۱۸، شی جینپینگ در دیداری که از نیروی دریایی ارتش چین در دریای چین جنوبی داشت، اعلام کرد نیاز چین به داشتن نیروی دریایی قدرتمند تا کنون تا به این اندازه فوری و ضروری نبود. او در اظهارات خود با تاکید بر نوآوری و جسارت در توسعه نیروی دریایی و ایجاد نیروی دریایی قدرتمند در سطح جهانی در تمام ابعاد آن تاکید کرد.

شی ژینگ تائو، فرماندهی ناوگروه نیروی دریایی چین گفت: در سال‌های اخیر، تجهیزات ما به سرعت به روز رسانی شده و ساختار گذار خیلی سریع انجام گرفت و شیوه‌های رزمی به صورتی چشمگیر، نوسازی شدند. گشت‌های دریایی از آب‌های ساحلی به دریا‌های دور دست کشیده شدند؛ ماموریت‌های متنوعی برای ما تامین و طرح‌های آموزشی گسترده‌ای در اختیار ما قرار گرفت.

بر اساس گزارش شبکه تلویزیونی‌ای پی تی ان، ناوشکن‌های لهاسا (Lhasa) و چنگدو (Chengdu) به تازگی آموزش‌هایی را در آب‌های دور دست انجام داده اند و در عین حال شیوه‌های نظامی رزمی خود را نیز ارتقا داده اند؛ لهاسا فرآیند رزم واقعی و پردازش کلی سامانه‌ای را به عهده داشت و به این آموزش به چشم ۱ فرصت نگاه شد.

سیا ژینگ، ناخدای ناوشکن لهاسا گفت: بعنوان ناوشکن نسل چهارم مجهز به موشک که خودمان آن را ساخته ایم، آموزش‌ها را براساس رزم‌های واقعی انجام داده ایم، به صورتی عمیق توانمندی‌های نیرو‌ها و تجهیزات را دریافته ایم و همچنان به دنبال شیوه‌های تازه و نوآورانه در آموزش نیرو‌ها و رزم می باشیم.

در ۱۷ ژوئیه سال جاری، سومین ناو هواپیمابر چین با نام فوجیان در شانگ‌های به آب انداخته شد. این ناوشکن به صورت مستقل در چین طراحی و ساخته شد و اولین ناو هواپیما بر چین به شمار می‌آید که از سیستم پرتابشی (catapult launch system) در آن استفاده می‌شود.

ناو هواپیمابر به منزله زرهی برای هر قدرت بزرگ در اقیانوس هاست و هواپیما‌های جنگنده نیز در واقع نیروی اصلی در هر حمله و دفاع راهبردی به شمار می‌آیند.

لیو منگتائو، فرمانده گردان نیروی دریایی چین می‌گوید: جنگنده‌های وابسته به ناو هواپیمابر در واقع نقطه اتکای اصلی در شکل گیری ناوگروه مرتبط با ناو هواپیمابر می باشند. خلبانانی که این جنگنده‌ها را به پرواز در می‌آورند نمایانگر توان جنگی آن می باشند و نقشی بی جایگزین در نبرد‌های دریایی می دارند. همزمان با تربیت خلبانان تازه و پیشرفت مداوم برای نیرو‌های کشتی‌های جنگی، نیروی دریایی چین همچنان به پیشرفت و گسترش خود ادامه می‌دهد.

پیشتر در سال ۲۰۱۵، ناوچه لینیی (Linyi) ماموریتی مهم و دشوار را در تخلیه ۴۳۲ شهروند چینی و خارجی در یمن داشت. از سال ۲۰۱۶ نیز لینیی به ناوگروه آموزشی در دریا‌های هوآنگای (Huanghai) و بو‌هایی (Bohai)، شرق و جنوب دریای چین و بخش غربی اقیانوس آرام ملحق شد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=1122692
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : بین الملل
چین یکی از قدرتمند‌ترین نیرو‌های دریایی را در اختیار دارد
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۸:۱۲

شبکه تلویزیونی‌ای پی تی ان در گزارشی اعلام کرد: نیروی دریایی چین اکنون به نیروی دریایی برجسته و توانمندی تبدیل شده است که می‌تواند با قدرتی بسیار بالا که مجهز به سلاح‌های متعارف شده است، در...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
روسیه و بازی دوسرباخت پیکار حقوقی بر سر جنگ اوکراین
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۲:۰۰

جاوید رستمی*- مخاصمه مسلحانه که مابین ۲ کشور روسیه و اوکراین در جریان است، بیش از هر مخاصمه بین المللی دیگری پس از جنگ جهانی دوم، وارد فاز رسانه‌ای و سیاسی شده است؛ به طوری که هر ۲ طرف سعی می دارند...

ارسال توسط : آفتاب
تنش‌ها در عراق به آستانه کودتا رسیده است
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۱:۴۸

به گزارش المیادین، گروه‌های شیعه عراق تحت عنوان «چارچوب هماهنگی» در بیانیه‌ای درباره تحولات عراق اعلام کردند:. کمیته سازماندهی برای حمایت از مشروعیت و حفظ نهاد‌های دولتی در ما از مردم خود می‌خواهیم...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
جنگ اوکراین کی تمام می‌شود؟
۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۰:۰۸

جرمی کوربین، رئیس سابق حزب کارگر انگلیس در گفتگو با شبکه خبری المیادین ضمن تاکید بر مخالفت خود با جنگ در اوکراین اظهار کرد: روسیه با شروع عملیات نظامی خود در اوکراین اشتباه کرد، افزایش انتقال سلاح...

ارسال توسط : آفتاب
آتش‌سوزی مهیب در اسپانیا + فیلم
۱۴۰۱/۰۵/۰۹-۲۳:۵۶

منابع خبری از آتش‌سوزی عظیمی در شهر «آربو» در ناحیه کوهستانی و خودمختار در شمال غربی اسپانیا به نام «گالیسیا» خبر دادند.. به گزارش آرتی، در حال حاضر که موج جدیدی از گرما شرایط را سخت‌تر کرده است،...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان