. به گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین عصر جمعه در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با بیان اینکه آمریکا حمایت نامحدودی از اسرائیل می‌کند و...

کد خبر: 1140170
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۷/۱۳-۰۶:۱۵
ارسال توسط :
بازدید: 0
آمریکا اسرائیل را از بازخواست دور نگه داشته است

به گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین عصر جمعه در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با بیان اینکه آمریکا حمایت نامحدودی از اسرائیل می‌کند و آن را از بازخواست دور نگه داشته است، گفت: سازمان ملل متحد و کسانی که در این سازمان نفوذ می دارند از اسرائیل در برابر مجازات محافظت کنند.

محمود عباس اضافه کرد: اسرائیل برای اشغال سرزمین‌هایمان، کارزاری دیوانه‌وار به راه انداخته و منابع ما را غارت کرده و دست ارتش و شهرک‌نشینان تروریست را برای قتل و غارت مردم ما باز گذاشته است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اضافه کرد: رژیم صهیونیستی فلسطینیان را مجبور می‌کند که خانه‌هایشان را ویران کرده یا بهای تخریب خانه‌هایشان را بپردازند و اجازه تشکیل گروه‌های تروریستی داده که اعضای کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) آنها را رهبری می کنند تا به فلسطینیان حمله کنند.

عباس با بیان اینکه اسرائیل به دانش آموزان فلسطینی برنامه‌های درسی تحریف شده را تحمیل می‌کند، گفت: ما اجازه آن را نمی‌دهیم و این ناقض قوانین بین المللی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: اسرائیل مانع از برگزاری انتخابات ریاستی و پارلمانی فلسطینیان شده و به شهروندان قدس اجازه شرکت در انتخابات را نمی‌دهد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اضافه کرد: سازمان ملل متحد و کسانی که در این سازمان نفوذ می دارند از اسرائیل در برابر مجازات محافظت کنند و این نشان می‌دهد که در مورد اسرائیل استانداردهای دوگانه وجود دارد.

عباس اضافه کرد: رابطه ما با اسرائیل بر این اساس خواهد بود که آنها نیروی اشغالگر بوده و ما ملتی تحت اشغال می باشیم.

وی گفت: اسرائیل از زمان پیدایش علیه ملت فلسطین به جنایت پرداخته و ۵۲۴ روستای فلسطینی را ویران کرده و ۹۵۰ هزار فلسطینی را آواره کرده است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اضافه کرد: اسرائیل در سال ۱۹۴۸ و هنگام تاسیسش، بیش از ۵۰ قتل عام مرتکب شد که به تعدادی از آنها نیز اعتراف کرده است.

او اضافه کرد، آخرین کشتار اسرائیلی‌ها حمله موشکی به غزه بوده که طی آن ۶۷ کودک در بمباران‌های اسرائیل کشته شدند.

عباس اضافه کرد: از اسرائیل می‌خواهیم که مسئولیت خود در ارتکاب کشتار و ویرانی روستاها و آواره کردن ساکنان این روستاها از سال ۱۹۴۸ را بپذیرد.

وی اضافه کرد: ما خواستار آن می باشیم که سازمان‌های تروریستی اسرائیلی که فلسطینیان را هدف قرار می‌دهند به عنوان سازمان تروریستی معرفی شوند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: به دادگاه جنایی بین‌المللی مراجعه خواهیم کرد تا اسرائیل مسئولیت جنایت‌ها و سیاست‌هایش را متحمل شود.

عباس اضافه کرد: این حق ماست که به دنبال ابزارهای دیگری برای دستیابی به حق و حقوق‌مان و رسیدن به صلح باشیم. اسرائیل چاره‌ دیگری برای ما باقی نگذاشته جز اینکه در کل روابط موجود با آن تجدیدنظر نماییم.

وی خواستار عضویت کامل در سازمان ملل و تلاش‌های جدی برای تدوین ۱ طرح بین المللی برای پایان دادن به اشغالگری به منظور دستیابی به صلح و ثبات در منطقه بر اساس قطعنامه‌های بین المللی و ابتکار صلح عربی شد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در ادامه گفت: آمریکا حمایت نامحدودی از اسرائیل می‌کند و آن را از بازخواست دور نگه داشته است. از آمریکا، انگلیس و اسرائیل می‌خواهیم که به طور رسمی مسئولیت خود در ارتکاب جرم علیه ملت فلسطین را به رسمیت بشناسند.

عباس اضافه کرد: ما نمی‌پذیریم که تنها طرفی باقی بمانیم که به توافق‌های امضا شده با اسرائیل در سال ۱۹۹۳ (اسلو) پایبند است. اینها توافقاتی است که دیگر عملا وجود ندارد.

وی در مورد اسرای فلسطینی گفت: کلمات قادر به توصیف اسرای ما نیستند. آنها شهدای زنده می باشند، آنها قهرمان و رهبران می باشند و آزادی آنها وظیفه‌ای است بر گردن ما و تا زمانی که به آزادی نرسند آنها را رها نمی‌کنیم. ما فرزندان و خانواده‌های آنها را رها نخواهیم کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در حالی که تصاویری از بازداشت (دستگیری) کودکان فلسطینی بوسیله رژیم اشغالگر را به حاضران نشان می‌داد، گفت: ده‌ها هزار کودک در زندان می باشند، کدام قانون بین المللی این را می‌پذیرد...؟

عباس اضافه کرد: اسرائیل قوانین نژادپرستانه‌ای را وضع و از پاسخگویی نیز فرار می‌کند. رژیم صهیونیستی به سازمان‌های حقوق بشری مستقل فلسطینی در برابر دیدگان تمام جهان تجاوز می‌کند.

وی اضافه کرد، شورای امنیت سازمان ملل صدها قطعنامه در خصوص فلسطین صادر کرده که از جمله ۹۷ قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل صادر شده که هرگز اجرایی نشده‌اند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، گفت: دولت فلسطین رویه‌هایی را برای پیوستن به سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان هوانوردی و بهداشت جهانی شروع خواهد کرد.

عباس اضافه کرد: اگر مانع تراشی در راستای پیوستن کامل ما به سازمان ملل ادامه یابد، ضروری می شود که به مجمع عمومی سازمان ملل مراجعه نماییم.

وی در پایان گفت: به سوی سلاح، خشونت و تروریسم نخواهیم رفت اما از شما می‌خواهیم که از ملت‌مان حمایت کنید.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=1140170
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : اقتصادی
جاماندگان سهام عدالت مشخص می باشند، منابع مشخص نیست
۱۴۰۱/۰۷/۱۳-۰۴:۴۰

 به گزارش ایسنا، با آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت سال ۱۳۹۹ و قیمت قابل توجه این سهام متاثر از وضعیت بازار سرمایه در آن روزها، بحث مشمول بودن یا نبودن سهام عدالت داغ شد. درحالی که طبق آمار حدود ۴۹...

ارسال توسط : الف
فال تاروت امروز / فال تاروت کبیر روزانه امروز چهارشنبه ۱۳ مهر
۱۴۰۱/۰۷/۱۳-۰۴:۰۸

به گزارش اقتصادآنلاین، فال تاروت روزانه بوسیله افراد زیادی از مردم جهان گرفته و خوانده می‌شود. فال تاروت روزانه یکی از مشهورترین و سرشناس ترین انواع طالع بینی و فالگیری به شمار می‌رود که با گسترش...

ارسال توسط : اقتصاد آنلاین
فال حافظ امروز چهارشنبه ۱۳ مهر با تفسیر دقیق + توصیه حافظ به شما
۱۴۰۱/۰۷/۱۳-۰۴:۰۸

. . به گزارش اقتصادآنلاین، فال گرفتن از  آثار ادبی، از باور‌های کهن این مرز و بوم است. در گذر زمان ساکنان این خاک به ادیبانی که گمان می‌بردند بهره‌ای از کلام حق می دارند رجوع می‌شد. با این حال، اما...

ارسال توسط : اقتصاد آنلاین
فال ابجد روزانه چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱
۱۴۰۱/۰۷/۱۳-۰۴:۰۸

. به گزارش اقتصادآنلاین، حروف ابجد  ۱ روش برای مرتب کردن حروف زبان عربی است که بر پایه الفبای اولیه خط فنیقی مرتب شده‌اند. ما گاهی این شیوه را در شماره‌گذاری موارد یا صفحات دیده‌ایم یا خودمان به کار...

ارسال توسط : اقتصاد آنلاین
واکنش آمریکا و کره جنوبی به آزمایش موشکی کره شمالی
۱۴۰۱/۰۷/۱۳-۰۳:۳۲

. نظامیان آمریکا و کره جنوبی در واکنش به آزمایش موشکی کره شمالی، ۴ فروند موشک سطح به سطح، به سمت دریای شرقی (دریای ژاپن) پرتاب کردند.. . بعد شلیک موشک بالستیک میان‌برد بوسیله کره شمالی...

ارسال توسط : دنیای اقتصاد