دیدار دوستانه ایران (IRAN) و اروگونه با برتری ۱ بر صفر شاگردان کی روش به پایان رسید.. به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران (IRAN) امشب (جمعه) در دیداری دوستانه در اتریش به مصاف اروگوئه رفته است. این...

کد خبر: 1140180
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۷/۱۳-۰۵:۰۲
ارسال توسط :
بازدید: 7
ایران 1 - اروگوئه 0/ شروع درخشان کی‌روش (+فیلم خلاصه بازی)

دیدار دوستانه ایران (IRAN) و اروگونه با برتری ۱ بر صفر شاگردان کی روش به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران (IRAN) امشب (جمعه) در دیداری دوستانه در اتریش به مصاف اروگوئه رفته است. این دیدار در نهایت با پیروزی ۱ بر صفر شاگردان کی روش به پایان رسید.

ایران یک- اروگوئه صفر

گل: مهدی طارمی در دقیقه ۷۹

کارت زرد: -

کارت قرمز: -

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، محمدحسین کنعانی زادگان، شجاع خلیل زاده، ابولفضل جلالی (احمد نوراللهی، دقیقه ۷۰)، سامان قدوس (وحید امیری، دقیقه ۸۷)، سعید عزت اللهی، احسان حاج صفی، علیرضا جهانبخش (مهدی طارمی، دقیقه ۷۰) ، مهدی ترابی (علیرضا قلیزاده، دقیقه ۷۰) و سردار آزمون (کریم انصاری فرد، دقیقه ۷۰)

ترکیب اروگوئه: سرخیو روشه، دامیان سوارز (وارلا، دقیقه ۷۲)، رونالد آرائوخو (روگل، دقیقه ۵)، سباستین کاسرس، ماتیاس اولیورا (وینیا، دقیقه ۸۵)، رودریگو بنتانکور (توریرا، دقیقه ۸۵)، فده والورده، ماتیاس وسینو (دی آراسکاتا، دقیقه ۷۲)، فاکوندو پلیستری (د لا کروز، دقیقه ۴۶)، لوئیس سوارز و داروین نونیز

شرح بازی

نیمه نخست

بازی در نیمه نخست با نمایش نسبتا متعادل ۲ تیم پیگیری شد که در همان دقایق ابتدایی رونالد آرائوخو، مدافع بارسلونا مصدوم شد و از زمین بازی بیرون رفت.

ایران 1 - اروگوئه 0/ شروع درخشان کی‌روش (+فیلم خلاصه بازی)

با وجود شوت دقیقه ۱ مهدی ترابی به سمت دروازه اروگوئه که در اختیار روشه قرار گرفت، نخستین موقعیت خطرناک بازی را اروگوئه در دقیقه ۱۵ ایجاد کرد که شوت داروین نونیز از پشت محوطه جریمه با واکنش زیبای علیرضا بیرانوند به کرنر رفت.

تیم ملی فوتبال ایران (IRAN) در دقیقه ۲۰ صاحب ۱ موقعیت خوب شد که در این صحنه سامان قدوس از جناح راست فرار کرد و بلافاصله با ارسالی تند و تیز، توپ را برای سردار آزمون فرستاد اما مدافع اروگوئه در میانه راه این توپ را قطع کرد.

سردار آزمون در دقیقه ۲۵ توپ خوبی از علیرضا جهانبخش دریافت کرد اما در محوطه جریمه اروگوئه نتوانست مدافع پیش رویش را دریبل بزند تا این موقعیت از بین برود. ۱ دقیقه بعد، لوئیس سوارز در موقعیت ضدحمله صاحب توپ شد و پاس در عمق خوبی برای داروین نونیز فرستاد اما با تکل عالی حسین کنعانی زادگان، این توپ در اختیار ایران (IRAN) قرار گرفت.

لوئیس سوارز در دقیقه ۳۷ پاس والورده در پشت محوطه جریمه را با ضربه چیپ به سمت دروازه بیرانوند زد که این ضربه به روی دروازه ایران (IRAN) فرود آمد.

ارسال بلند بازیکنان اروگوئه در دقیقه ۴۲ در بین مدافعان ایران (IRAN) روی سر داروین نونیز فرود آمد که او با ضربه سر، توپ را برای لوئیس سوارز کاشت اما شوت کاپیتان اروگوئه با فاصله از کنار دروازه به بیرون رفت.

ماتیاس الیویرا در دقیقه ۴۴ در میانه میدان از سامان قدوس توپ ربایی کرد و با حرکتی انفرادی به قلب دفاع ایران (IRAN) زد و توانست اقدام به شوت زنی کند اما شوت او درست به جایی رفت که علیرضا بیرانوند حضور داشت. نیمه نخست بازی بدون وقت اضافه به پایان رسید.

ایران 1 - اروگوئه 0/ شروع درخشان کی‌روش (+فیلم خلاصه بازی)

نیمه دوم

سعید عزت اللهی در همان ابتدای نیمه دوم در گوشه سمت چپ محوطه جریمه ایران (IRAN) مرتکب خطا شد که فده والورده پشت این توپ ایستاد. والورده این ضربه ایستگاهی را با شوتی سرکش به سمت دروازه ایران (IRAN) زد که شجاع خلیل زاده سرش را مقابل توپ قرار داد و این موقعیت خطرناک را از اروگوئه گرفت.

فده والورده در دقیقه ۵۰ شوت سرکش دیگری از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه ایران (IRAN) زد که واکنش بیرانوند این توپ را از محوطه جریمه تیم ملی دور کرد.

داروین نونیز در دقیقه ۵۳ با استفاده از قدرت بدنی اش اجازه نداد که صادق محرمی توپ را از او پس بگیرد و در ادامه خودش را در موقعیت شوت زنی از پشت محوطه جریمه قرار داد که شوت او درست به جایی رفت که علیرضا بیرانوند ایستاده بود تا دروازه بان ایران (IRAN) به راحتی این شوت را در اختیار بگیرد.

در ادامه شوت های از اروگوئه از پشت محوطه جریمه، لوئیس سوارز این بار شانس خودش را امتحان کرد که شوت فنی او در دقیقه ۶۱ با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. پس از این شوت، علیرضا بیرانوند دچار مصدومیت شد و جای خودش را به امیر عابدزاده داد.

مهدی ترابی در دقیقه ۶۵ نخستین موقعیت خطرناک ایران (IRAN) و نیمه دوم بازی را با یک، ۲ با سامان قدوس به دست آورد اما او در موقعیت تک به تک در حالی که جهانبخش در موقعیت بهتری برای گلزنی قرار داشت، پاس نداد و شوتش را به سمت دروازه روشه زد اما او این توپ را مهار کرد. در ادامه هم شوت حاج صفی از پشت محوطه جریمه در اختیار دروازه بان اروگوئه قرار گرفت.

د لا کروز در دقیقه ۶۹ هم بالاخره نخستین موقعیت خطرناک اروگوئه را ایجاد کرد که ارسال او بوسیله بنتانکور قطع شد اما عابدزاده به خوبی این توپ را مهار کرد.

پس از این موقعیت، بازی دقایقی با خشونت بازیکنان اروگوئه پیگیری شد.

کار ترکیبی بازیکنان ایران (IRAN) در دقیقه ۷۵ در نهایت در پشت محوطه جریمه به سعید عزت اللهی رسید اما شوت او از بالای دروازه به بیرون رفت.

مهدی طارمی در میانه میدان پس از صاحب توپ شدن، با کریم انصاری فرد یک، ۲ کرد و با باز کردن بازی، توپ را به سامان قدوس در جناح چپ رساند. سامان قدوس در این صحنه کریم انصاری فرد را در کنارش دید و پاس خوبی به او داد که انصاری فرد بلافاصله پاس کات بک به داخل محوطه جریمه اروگوئه ارسال کرد که این توپ به مهدی طارمی رسید و مهاجم مطرح ایران (IRAN) با شوتی تک ضرب، دروازه روشه را در دقیقه ۷۹ باز کرد. 

ایران 1 - اروگوئه 0/ شروع درخشان کی‌روش (+فیلم خلاصه بازی)

چند دقیقه پس از گل ایران، دی آراسکاتا در موقعیتی تک به تک صاحب توپ شد و در حالی که عابدزاده از دروازه بیرون آمده بود، با ضربه چیپ تلاش کرد دروازه ایران (IRAN) را باز کند اما شوت او از کنار دروازه به بیرون رفت.

مهدی طارمی در دقیقه ۸۳ در موقعیتی عالی پشت مدافعان اروگوئه صاحب توپ شد اما داور این صحنه را آفساید اعلام کرد.

دی آراسکاتا در دقیقه ۸۶ پس از دفع ناقص مدافعان ایران (IRAN) صاحب توپ شد که این بازیکن به لوییس سوارز در کنار خودش پاس داد اما شوت سوارز با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

سعید عزت اللهی در دقیقه ۸۹ در پشت محوطه جریمه و در موقعیتی خطرناک روی سوارز مرتکب خطا شد که خود سوارز پشت این ضربه ایستاد اما شوت او به دیواره دفاعی ایران (IRAN) برخورد کرد. توپ برگشتی هم دوباره در اختیار بازیکنان اروگوئه قرار گرفت که شوتشان با هوشیاری شجاع خلیل زاده دفع شد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=1140180
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : ورزشی
پیروزی پورتو مقابل یاران سردار با درخشش طارمی / شکست بارسلونا و اتلتیکو و برد ارزشمند لیورپول
۱۴۰۱/۰۷/۱۳-۰۱:۱۶

لیورپول نیز در ادامه برد خود در لیگ قهرمانان اروپا در خانه برابر رنجرز به برتری رسید تا شروع ناامیدکننده خود در فصل را به فراموشی سپارد.. شرح کامل بازی‌های به شکل زیر است:. گروه A. لیورپول 2 – رنجرز...

ارسال توسط : الف
بارسلونا در سن سیرو زمین گیر شد/درخشش طارمی مقابل یاران آزمون در شب پیروزی لیورپول
۱۴۰۱/۰۷/۱۳-۰۱:۰۴

در چارچوب هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه چند دیدار همزمان برگزار شد.. در گروه A تیم ناپولی موفق شد با نتیجه عجیب ۶ بر ۱ میزبانش آژاکس را در هم بکوبد. شاگردان اسپالتی...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
انتخابات کنفدراسیون آسیا؛ تمام کاندیداها بی‌رقیب جز تاج! / از انتخابات فرمایشی فوتبال ایران (IRAN) تا رای‌گیری نمایشی ای‌اف‌سی
۱۴۰۱/۰۷/۱۲-۲۳:۴۴

مهدی تاج که هنوز بررسی پرونده های محترم قضایی اش در دادگاه های ایران (IRAN) به پایان نرسیده و با اتهامات بعضا اثبات شده زیادی روبروست، حالا برای بقا در راس تشکیلات کنفدراسیون فوتبال آسیا کاندیدا...

ارسال توسط : تابناک
انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا؛ تمام کاندیداها بی‌رقیب جز تاج! / از انتخابات نمایشی ایران (IRAN) تا رای‌گیری نمایشی ای‌اف‌سی
۱۴۰۱/۰۷/۱۲-۲۳:۲۴

مهدی تاج که هنوز بررسی پرونده های محترم قضایی اش در دادگاه های ایران (IRAN) به پایان نرسیده و با اتهامات بعضا اثبات شده زیادی روبروست، حالا برای بقا در راس تشکیلات کنفدراسیون فوتبال آسیا کاندیدا...

ارسال توسط : تابناک
تاج نامزد نایب رئیسی کنفدراسیون آسیا شد
۱۴۰۱/۰۷/۱۲-۲۳:۲۰

انتخابات کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در سی و دومین کنگره AFC در منامه بحرین در تاریخ اول و دوم فوریه 2023 (12 و 13 بهمن 1401 ) برگزار خواهد شد.. فدراسیون‌های آسیایی تا اول اکتبر 2022 (9 مهر...

ارسال توسط : آفتاب