کد خبر: 124630 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۵-۰۳:۲۰ ارسال توسط : |
6 بازدید
پ

. به گزارش اسکای نیوز، دادگاه استیناف، بالاترین مرجع تجدیدنظر در اسکاتلند رای به غیرقانونی بودن تعلیق پنج هفته‌ای پارلمان انگلیس توسط «بوریس جانسون» نخست وزیر این کشور داد.. قضات استیناف دادگاه...


به گزارش اسکای نیوز، دادگاه استیناف، بالاترین مرجع تجدیدنظر در اسکاتلند رای به غیرقانونی بودن تعلیق پنج هفته‌ای پارلمان انگلیس توسط «بوریس جانسون» نخست وزیر این کشور داد.


قضات استیناف دادگاه اسکاتلند روز چهارشنبه ضمن رد حکم یک هفته این دادگاه مبنی بر قانونی بودن تعلیق پارلمان توسط نخست وزیر، اعلام کرد تصمیم پیشین باطل می‌شود.


احتمالا پرونده مذکور برای ادامه بررسی‌ها به دیوان عالی لندن ارسال شود. وکیل این پرونده از برگزاری جلسه استیناف در دیوان عالی به عنوان بالاترین مقام قضایی انگلیس در روز سه شنبه ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) خبر داد.


پیشتر جانسون پارلمان را تا ۱۴ اکتبر (۲۲ مهر) به حالت تعلیق در آورد. نمایندگان مخالف بر این باورند که با توجه به پایان یافتن تعطیلات تابستانی پارلمان در سوم سپتامبر (۱۲ شهریور)، تعلیق پارلمان با هدف ممانعت از سازماندهی شدن مخالفت‌ها با برگزیت بدون توافق انجام شده باشد؛ تلاشی که تاکنون با مخالفت‌های گسترده پارلمان و تصویب قانون ممنوعیت خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا بی حاصل باقی ماند.


دفتر نخست وزیری انگلیس خواستار تجدیدنظر درباره این حکم شده است.

از سوی دیگرحزب کارگر اظهارات معاون این حزب درباره تلاش برای برگزاری همه پرسی مجدد را رد کرده و آن را نظرشخصی وی دانسته است.


بحران برگزیت در پی برگزاری همه پرسی ۲۰۱۶ در انگلیس پیامد‌های ناخوشایندی برای این کشور در پی داشته است که مهم‌ترین آن بی ثباتی سیاسی در این کشور است.


انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top