کد خبر: 135708 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۸-۱۹:۴۷ ارسال توسط : |
28 بازدید
پ

. . به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز و در مراسم رژه ۳۱ شهریور بیان داشت: امروز ۳۹ سال از تجاوز عفلقیان به سرزمین پاک ایران می‌گذرد.وی ادامه داد:...

روحانیبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز و در مراسم رژه ۳۱ شهریور بیان داشت: امروز ۳۹ سال از تجاوز عفلقیان به سرزمین پاک ایران می‌گذرد.

وی ادامه داد: امروز زمانی است که باید یکبار دیگر فرازونشیب دهه اول انقلاب را بازخوانی کنیم؛ انقلابی که برای استقلال و آزادی مردمش و برای تحقق حکومت مردمی و اسلامی مسیر خود را یافته بود و به پیروزی رسیده بود و می‌توانست خیر و نعمت برای کل منطقه و جهان استضعاف باشد، دشمنان این انقلاب از همان روز اول روبروی اراده ملت تلاش مذبوحانه خودشان را آغاز کردند.

رئیس جمهور افزود: از ایجاد نا امنی‌ها و توطئه برای تجزیه کشور و ترور‌ها، ترور بزرگانی چون شهید علامه مطهری کسی که تفکر اعتدال اسلامی را برای نسل جوان ما تبیین کرد و مدیران بزرگی، چون آیت الله بهشتی، شهید رجایی، شهید باهنر و دیگر عزیزان ما را به شهادت رساندند و به این هم اکتفا نکردند و طراحی کردند تا زیربنا‌های قدرت امنیتی و دفاعی ما را متزلزل کنند.

وی تاکید کرد: اولین توطئه آن‌ها طراحی انحلال ارتش بود که توسط مزدوران راست و چپ طراحی و تبلیغ شده بود و از طرفی هم تلاش می‌کردند با کلمه حق، باطلی را دنبال کنند و آن اینکه به نام شورا می‌خواستند اساس نظم فرماندهی را برهم زنند.

حجت الاسلام روحانی گفت: ما مرد دفاع و ایستادگی هستیم. اهل تجاوز به مرز‌های دیگران نیستسم، همانگونه که اجازه نخواهیم داد کسی به مرز‌های ما تجاوز کند.

رئیس جمهور یادآورشد: فشار‌هایی که به مردم وارد می‌کنند،در قدم اول برای نابودی انقلاب است و همانطور که در جنگ هم هدفشان نابودی انقلاب بود، همان هدف را امروز با جنگ اقتصادی، روانی و حتی با تهدید جنگ نظامی مردم دنبال می کنند؛ آنها مردم را در برابر این فشار‌ها و مشکلات قرار داده اند. این ملت همانطور که امتحان خود را در ۸ سال دفاع مقدس نه در برابر افلقیان بلکه در برابر قدرت‌های دنیا ایستادگی کرد امروز هم قدرت دارد در برار قدرت‌های مستکبران و آمریکا ایستادگی کند.

حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه هرجا که دشمنان ما در منطقه حضور یافتند به عنوان بازیگر، امنیت زدا بودند و امنیت آن را از بین بردند و ناامنی را به ارمغان آوردند، گفت: ما با همه همسایگان‍مان دست رفاقت، دوستی و برادری دراز می کنیم و حتی آماده ایم از خطاهای گذشته آنها در این منطقه بگذریم چراکه امروز شرایطی است که دشمنان اسلام و منطقه می خواهند از شکاف بین ما سو استفاده کنند، منطق ما منطق خلیج فارسی است که امنیت آن از درون باشد.

تکمیل می شود/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top