کد خبر: 135709 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۱-۱۳:۲۴ ارسال توسط : |
33 بازدید
پ

. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توزیع دانش آموزان در مدارس نرمال نیست و توزیع مدارس در کشور ما متناسب با جمعیت نیست....

توزیع مدارس متناسب با جمعیت نیستبه گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توزیع دانش آموزان در مدارس نرمال نیست و توزیع مدارس در کشور ما متناسب با جمعیت نیست.

وی  بیان کرد: باید به دانش آموزان مهارت‌های پایه را آموزش دهیم و بهترین دوره ابتدایی است.

وی در ادامه گفت: خوشبختانه امسال بیش از ۲ درصد رشد در آموزش ابتدایی داشتیم و بیش از ۸ میلیون نفر در این دوره ثبت نام کردند. اصلی‌ترین و تاثیرگذارترین دوره آموزشی ما دوره ابتدایی است، زیرا در این دوره شخصیت بچه‌ها شکل می‌گیرد.

وی افزود: تلاش داریم دوره آموزشی را برای تمام کودکان لازم التعلیم قرار بدهیم و همه افرادی که در ایران زندگی می‌کنند از فرصت آموزش برخوردار باشند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: اکنون حدود ۵ هزار مدرسه زیر ۵ نفر و ۱۴ هزار مدرسه زیر ۱۰ نفر داریم توزیع مدارس متناسب با جمعیت نبوده و باید تلاش کنیم در توسعه جدید فرصت‌های فضا‌های آموزشی به این نکته توجه شود.

حاجی میرزایی ضمن بیان خاطره‌ای از روز اول مدرسه خود گفت: برای هر دانش آموز و هر خانواده‌ای روز اول مدرسه خاطره انگیز است. شوق یادگیری و به همراهش ترسی از اینکه چه شرایطی در انتظار ماست، در روز اول مهر دیده می‌شود.

وی با لبخندی گفت: من روز اول مدرسه گریه نمی‌کردم، اما تشویش‌های موجود باعث می‌شد به سرعت با معلم خود ارتباط برقرار کرد با افراد جدید آشنا شدن سرعت انطباق با محیط به کیفیت و مهارت معلم بستگی دارد.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه فکر می‌کردید وزیر شوید گفت: خیر فکر نمی‌کردم وزیر شوم.

حاجی میرزایی یا بیان توصیه‌ای به دانش آموزان گفت: فرزندان من که امروز ما به مدرسه می‌گذارنند بدانند این دوره دوره مهمی در زندگی آنان است بیشترین قدرت یادگیری در این دوره است لذا دانش آموزان باید تلاش کنند با شوق و نشاط در کلاس حاضر شوند. این فرصت را غنیمت بشمارند، زیرا این روز‌ها روز‌های بیادماندنی خواهد بود.

وی افزود: موضوع مهارت اهمیت فوق العاده‌ای بیش از دانش پیدا کرده است. ما باید تاکید کنیم به افراد مهارت‌های پایه آموزش داده شود بهترین دوره برای این انتقال دوره ابتدایی است.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top