کد خبر: 135733 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۱-۱۳:۲۷ ارسال توسط : |
17 بازدید
پ

. سیدجمشید اوشال، خلبان برجسته دوران دفاع مقدس، در گروه نخبگان خبرآنلاین یادداشتی را با عنوان « آزادی از اسارت» نوشته و به فضای امیدبخش آن دوران اشاره کرده است.این آزاده دفاع مقدس نوشته است: « وقتی...

سیدجمشید اوشال، خلبان برجسته دوران دفاع مقدس، در گروه نخبگان خبرآنلاین یادداشتی را با عنوان « آزادی از اسارت» نوشته و به فضای امیدبخش آن دوران اشاره کرده است.
این آزاده دفاع مقدس نوشته است: « وقتی به تاریخ برمیگردم و حوادث آن زمان را مرور میکنم به وضوح میبینم آزادی ما میباید با مقدماتی همراه میشد و این مقدمات میباید ارزشمند باشند و الزاما این آزادی میباید همراه با پیروزی و اقتدار باشد و نوع و جنس آن پیروزی باید بی نظیر باشد . یعنی پیروزی اراده ها باشد . باید قبل از آزادی مشخص می‌شد که آیا ما جنگ طلب بودیم و یا جنگ بر ما تحمیل شد ؟
باید مشخص میشد ما مدافع کشورمان بودیم یا متجاوز به کشور دیگر . به همین دلیل شرایط پس از پایان جنگ و شروع آتش بس بگونه ای شد که دشمنان ما که یک روز با تمام توان لجستیکی و نظامی و ثروت ده ها میلیاردها دلاری و با شعار قادسیه و پیروزی مسلمین بر علیه مجوسان در اتحادی و بیسابقه مشرک بر علیه ما بودند و مستقیم و غیر مستقیم به کشور ما حمله کردند حالا پس از ده سال باید بجان هم می افتادند تا ما طعم شیرین پیروزی را بهتر میچشیدیم و با تمام وجود حس میکردیم که ما بر حق بودیم . »

متن کامل این یادداشت را اینجا بخوانید.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top