کد خبر: 136537 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۱-۱۵:۲۰ ارسال توسط : |
10 بازدید
پ

. اقتصادآنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ سعید باستانی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین با تاکید بر ضرورت واگذاری شرکت‌های خودروسازی به بخش خصوصی اظهار کرد: در شرایط فعلی هم امکان خصوصی کردن...

اقتصادآنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ سعید باستانی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین با تاکید بر ضرورت واگذاری شرکت‌های خودروسازی به بخش خصوصی اظهار کرد: در شرایط فعلی هم امکان خصوصی کردن شرکت‌های خودروسازی به طور کامل وجود دارد و اگر این صنعت صد درصد واگذار شود بحث سهام عدالت و میزان سهام دولت نیز شفاف خواهد شد.

وی ادامه داد: البته اختلاف نظری با شورای نگهبان در خصوص اصل 44قانون اساسی داریم و موضوع این است که در این اصل تعریف و مشخص شده  که گروه‌ها و صنایع تا چند درصد باید دست دولت باشند که طبق این اصل 20درصد صنایع مادر توسط دولت اداره شوند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس خاطرنشان کرد: نظر ما این است که ما خودروسازی را یک شرکت خصوصی می‌دانیم که می‌تواند صد درصد توسط این بخش اداره شود و با سایر شرکت‌ها مثل آب و فاضلاب و گاز فرق دارد و می‌تواند بدون اینکه دولت در آن سهم 20درصدی داشته باشد به بخش خصوصی واگذار شود

باستانی به تجربه خصوصی‌سازی سایر صنایع اشاره کرد و گفت: برخی نگران تجربه بد خصوصی‌سازی صنایع هستند درحالیکه این موضوع جای نگرانی ندارد زیرا اگرچه اقدامات ما در زمینه واگذاری ایراداتی داشته اما توانسته‌ایم تجربه کسب کنیم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه میزان سهامداری 14.5درصد دولت در ایران خودرو نه متناسب با عملکرد و نه پاسخگویی او بود، تصریح کرد: این میزان سهم دولت در ایران خودرو یک سیت مدیریتی هم نیست، بنابراین بر اساس این میزان سهم باید عملکرد واقعی خود را انجام دهد و به اندازه سهمش در امور دخالت و به همان میزان پاسخگو باشد نه اینکه با این میزان سهم مدیرعامل عزل و تعیین کند و یا مردم همه مشکلات صنعت خودرو را از طرف دولت بدانند و یا حتی واردات خودرو را ممنوع و یا آزاد کند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top