تصویب پیشنهاد ایران (IRAN) در اجلاس بین‌المجالس برای مقابله با ریزگردها

تصویب پیشنهاد ایران (IRAN) در اجلاس بین‌المجالس برای مقابله با ریزگردها

سیده فاطمه حسینی رئیس شورای اجرایی ایران (IRAN) در IPU روز (day) پنجشنبه با اشاره به اینکه بند پیشنهادی هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران (IRAN) اظهار داشت: توانستیم در این اجلاس پیشنهاد ایران (IRAN) درباره لزوم همکاری دولت‌ها برای مقابله با بیابان‌زایی و پدیده ریزگردها را به تصویب برسانیم.
وی با اشاره به اینکه وضعیت نگران کننده پدیده ریزگردها در ایران (IRAN) بیان کرد: تلاش کردیم تا کشورهای شرکت کننده در این اجلاس را به ضرورت سرمایه‌گذاری در کاهش خطرات ناشی از بیابان‌زایی، قطع درختان جنگلی و طوفان شن (ریزگردها) ترغیب و اقناع نماییم.

رئیس شورای اجرایی ایران (IRAN) در IPU با تاکید بر اینکه وجود پدیده ریزگردها در ایران (IRAN) به ویژه استان‌های جنوبی کشور همچون خوزستان در برخی فصول به شدت این استان‌ها را تحت تاثیر قرار داده است، بیان کرد: قطعنامه مصوب اجلاس ۱۴۱ بین المجالس جهانی بنام تغییرات آب و هوایی است که به عنوان آیتم اضطراری از سوی کشور هند ارائه و از سوی هیات‌های حاضر به تصویب رسید.

حسینی ادامه داد: با پیشنهاد نمایندگان هیات ایرانی موضوع ضرورت تلاش و سرمایه‌گذاری کشورها برای مقابله با بیابان‌زایی، قطع درختان و از بین بردن جنگل‌ها و پدیده ریزگردها که از سوی ایران (IRAN) پیشنهاد شد، با اقبال هیات‌های حاضر در اجلاس به تصویب رسید و به قطعنامه الحاق شد.

به گفته وی، بند پیشنهادی هیات پارلمانی کشورمان (بند شماره ۸ از قطعنامه مذکور) از پارلمان‌های ملی می‌خواهد؛ مطابق با چارچوب طرح کاهش خطرات ناشی از بلایا (مربوط به دوره زمانی ۲۰۳۰-۲۰۱۵ ) موسوم به Sendi Framwork، دولت‌های خود را به حمایت از توسعه ملی و جامع، تقویت کاهش خطر ناشی از بلایا، ارائه پاسخ موثر به آنها و به سرمایه‌گذاری در اقدامات مرتبط با کاهش خطر بلایایی همچون بیابان زایی، قطع درختان جنگلی و طولان‌های شن ترغیب کنند.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

پربحث ترین ها

دوستان ما