کد خبر: 164267 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۸-۱۵:۴۵ ارسال توسط : |
7 بازدید
پ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :. . قرن ها است که موضوع شهر افسانه ای و  باستانی کامبوج بین مردم محلی و باستان شناسان محلی مورد مناقشه است. شهری که بین جنگلهای انبوه و متراکم و البته در...

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 محل دقیق شهر گمشده و باستانی کامبوج مشخص شد

قرن ها است که موضوع شهر افسانه ای و  باستانی کامبوج بین مردم محلی و باستان شناسان محلی مورد مناقشه است. شهری که بین جنگلهای انبوه و متراکم و البته در منطقه ای مین گذاری شده پنهان بود و ابعاد آن هرگز مشخص نشده بود. اما (but) به دید می رسد این معما بالاخره حل شده است.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، پیدا کردن شهرهای گمشده همیشه از علاقه مندی های باستان شناسان محسوب می شود. اما (but) ماجرا وقتی جالب تر می شود که بدانیم ابعاد ۱ شهر گمشده یا به عبارتی قلمرو آن چگونه است.

 محل دقیق شهر گمشده و باستانی کامبوج مشخص شد

جالب است بدانید درباره شهر باستانی کامبوج، افسانه هایی ترسناک نیز نقل می شود. افسانه هایی که در نوع خود بسیار عجیبند. این شهر برای سالها در جنگلهای متراکم پنهان بود ، اما (but) نقشه برداری هوایی پیشرفته سرانجام اجازه داده است تا پس از سالها جستجو ، مکان دقیق آن مشخص شود.

اکنون کارشناسان می گویند به لطف اسکن لیزری ، با اطمینان می توان جایی را نشان داد که معابد و کاخهای بزرگ قرار می دارند. تصور می شود این شهر نخستین پایتخت امپراتوری قدرتمند خمر بوده است که بین قرون نهم و پانزدهم بر سلسله بزرگی از جنوب شرقی آسیا حکومت می کرد.نام این منطقه به معنی کوه ایندرا ، پادشاه خدایان است.

 محل دقیق شهر گمشده و باستانی کامبوج مشخص شد

اگرچه باستان شناسان وجود این منطقه را از مدت ها پیش حدس می زدند اما (but) به علت وجود ناهمواری های محلی و ناامنی شددی دسترسی به این منطقه مشکل بود.کاوش در این منطقه با پای پیاده بسیار خطرناک بوده است زیرا شر خمر روژ که بین سالهای 1975 و 1979 بر کامبوج حکمرانی می کرد مین های متعددی را در آنجا گذاشته است.این شهر در ارتفاعات فنوم کولن ، در حدود 30 مایلی شمال شرقی سیم ریپ واقع شده است.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top