دلیل خودکشی کمبوجیه چه بود

دلیل خودکشی کمبوجیه چه بود

به گزارش شفاف، محمدامین حیات مقدم پژوهشگرتاریخ نوشت: کمبوجیه فتوحات پدر را دنبال کرد و پدر او کوروش کبیر بود و کوروش شاهنشاه ایران (IRAN) در سال ۵۲۹ ق. م در جنگ کشته شد. قومی در شمال شرقی فلات ایران (IRAN) بودند که از قوم سک‌ها بوده و ایشان را ماساگت مینامیدند. ماساگت در حوالی دریاچه آرال زندگی میکردند. ماساگت آریایی نیمه وحشی بودند. ماساگت مزاحم ایرانیان میشدند ورسم ازدواج دسته جمعی داشتند. یکی از فرهنگ ماساگت این بود که سالخوردگان خود را میکشتند. در برخی موارد ماساگت سالخوردگان خود را به قصد مرگ در بیابان رها میکرد.

کمبوجیه پادشاه هخامنشی در ۵۲۵ ق. م دولت فراعنه مصر را پس از ۳ هزار سال حکومت منقرض نمود. منسمتیخ بعد از پیروزی کمبوجیه دچار مهربانی کمبوجیه شد، ولی خوب بعد از آن، چون فرزند کوروش دریافت که منسمتیخ در حال دسیسه است دستور قتل او را صادر نمود.

مردم مصر زمانی که دیدند کمبوجیه همچون پدرش با ایشان مهربان است او را پذیرفتند، ولی خوب در انتها به دلیل تندخو شدن و پرخاشگری‌های کمبوجیه حس تنفر مردم مصر از او افزایش یافت. کمبوجیه بعد از فتح مصر نتوانست کشور نوبی را فتح کند. کمبوجیه شنید که فردی به نام بردیه در ایران (IRAN) قیام کرده و خود را پادشاه ایران (IRAN) نامیده است. پس از آن کمبوجیه عصبانی شد و دست به پرخاشگری و تصمیم گیری در زمان عصبانیت میکرد که رفته رفته محبوبیت خود را از دست داد. کمبوجیه از ایران (IRAN) اخبار بد میشنید و در راه بازگشت به ایران (IRAN) بود که در حوالی سوریه از فرط ناامیدی زخمی به خود زد و خودکشی کرد. کمبوجیه نمیخواست مردم دانسته باشند او برادر خود بردیه را در نهان و یا خلوت کشته است و در عین حال با علم به اینکه او بردیه را به قتل رسانده و فردی نیز به نام بردیه ادعای پادشاهی کرده است خشم و ناامیدی کمبوجیه روز (day) افزون میشد.

در هر صورت داریوش بعد‌ها در زمانی که پادشاه شد با جنگ‌های خود سک‌ها را به عقب راند و ایشان عقب نشینی کردند این قوم نیمه وحشی همیشه در حال فتنه و دسیسه علیه ایران (IRAN) بودند و باعث قتل کوروش کبیر نیز شده بودند.

برچسب ها :

خودکشی کمبوجیه

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

پربحث ترین ها

دوستان ما