کد خبر: 164491 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۳-۰۵:۵۹ ارسال توسط : |
5 بازدید
پ

فرارو-محمد رضا گلزار که این روز‌ها بیشتر در حوزه موسیقی دیده می‌شود، در روز‌های گذشته به عذر استقبال کمرنگ مخاطبان از کنسرت او در لس آنجلس مورد انتقاد تند تلویزیون و برخی منتقدان موسیقی قرار گرفت....

فرارو-محمد رضا گلزار که این روز‌ها بیشتر در حوزه موسیقی دیده می‌شود، در روز‌های گذشته به عذر استقبال کمرنگ مخاطبان از کنسرت او در لس آنجلس مورد انتقاد تند تلویزیون و برخی منتقدان موسیقی قرار گرفت. البته انتشار فیلم‌هایی از اجرا‌های این بازیگر در کنسرت‌های داخلی‌اش که به گفته اهالی موسیقی فالش و مبتدیانه است نیز، بر حجم این انتقادات اضافه کرد.


به گزارش فرارو، حاشیه‌های کنسرت لس آنجلس محمد رضا گلزار که قرار است "۲ نوامبر ۲۰۱۹" برابر" ۱۱ آبان ۱۳۹۸ "برگزار شود، با انتشار ۱ توئیت از بهمن بابازاده خبرنگار حوزه موسیقی شروع شد. او در توییتر خود مدعی شد که تاکنون ۱۱۷ عدد از ۳ هزار و ۳۳۲ بلیط کنسرت محمد رضا گلزار به فروش رفته، این در حالی ست که گلزار مهم‌ترین سالن کنسرت جهان یعنی دالبی تیئتر میزبان ۱۷ ساله مراسم اسکار را برای برگزاری کنسرت اجاره کرده است. پس از این توئیت بسیاری از کاربران به عدم استقبال از گلزار و ماجرای خواننده شدن او پرداختند. نکته جالب اینجاست که پس از بالاگرفتن انتقاد‌ها میزان فروش بلیط‌های این کنسرت افزایش چشم گیری داشت.

پس از فضای مجازی این بار نوبت انتقاد به بخش خبری بیست و سی شبکه ۲ رسید تا به موضوع عدم استقبال از کنسرت لس آنجلس محمد رضا گلزار در کنسرت لس آنجلس بپردازد. بیست و سی در قسمتی از این گزارش، بخشی از کلیپ ویولن نوازی گلزار در ۱ از کنسرت‌های داخلی اش را پخش می‌کند که یاسر یگانه روز نامه (newspaper) نگار حوزه موسیقی در این باره به بیست وسی، می‌گوید: «خواننده‌ای که در آمریکا مورد استقبال مخاطبان، حتی مخاطبان ایرانی قرار نمی‌گیرد، همان خواننده‌ای ست که چندی پیش کلیپی از او منتشر شد با این تیتر که خواننده‌ای مرز فالش خوانی را جابجا کرده است. این اتفاق ۱ تلنگر برای ما در داخل ایران (IRAN) است تا بدانیم که فاکتور مردم کشور‌های دیگر برای انتخاب رویداد و کنسرت رفتن، تنها مشهور بودن نیست!».


پس از این انتقاد‌ها پیروز ارجمند، کارشناس موسیقی و آهنگساز نیز به حاشیه های محمد رضا گلزار وخوانندگی اش واکنش نشان داد و به ایرنا، گفت: «طبیعی است که بسیاری از مردم دوست می دارند محمدرضا گلزار را ببینند. اگر گلزار ۱ گل‌فروشی هم بزند و آنجا بایستد، روزانه هزاران نفر برای دیدنش می‌روند. حال به‌جای گل‌فروشی، او کنسرت را انتخاب کرده است. همان اندازه که سینماگران این دغدغه را می دارند که نابازیگران ثروتمند وارد سینما نشوند، همان دغدغه را ما در موسیقی داریم».


در آن طرف انتقاد‌ها، احسان کرمی مجری تلویزیون با حمایت از محمد رضا گلزار و کنسرتش درلس آنجلس، صداوسیما را مورد انتقاد قرار می‌دهد و در اینستاگرام خود می‌نویسد: «اینجا ایران (IRAN) است! جایی که سوپر استارش تا وقتی در تلویزیون برنامه اجرا می‌کند سرش سر شاه است. ولی خوب وای از وقتی که تلویزیون قدرت نگه داشتنش را نداشته باشد و او بخواهد راه خودش را برود... نفس کشیدنش هم فالش است! قدم زدنش هم فالش است! نگاهش هم فالش است! می‌شود بی مخاطب! می‌شود سنگ روی یخ! حاشا به معرفتتان!»

پاسخ محمد رضا گلزار به حاشیه‌ها چه بود؟

محمدرضا گلزار نیز در واکنش به انتقاد‌ها از کنسرتش در لس‌آنجلس در گفتگو با ۱ شبکه اینترنتی، می‌گوید: «من حدود بیست سال است که با این موضوع (حواشی‌ها) غریبه نیستم. اما (but) شدتش بعضی مواقع مثل حالا بیشتر می‌شود.»

او ادامه داد: «سنجش موفقیت یا عدم موفقیت ۱ کار بعد از انجام آن محاسبه می‌شود ۹ قبلش! من نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که در مورد کنسرت من خیلی‌ها پیشواز رفتند. کنسرت من ۳ هفته آینده برگزار می‌شود و ۶۰ درصد بلیت‌هایش تا به امروز (today) فروش رفته، چگونه قضاوت می‌شود که موفق بوده یا نبوده؟! من اهل بلندپروازی نیستم. افتخاری هم نیست، اما (but) صبر و تحمل ۲ وجه تمایز بین من و خیلی‌های دیگر است.»

مصائب کنسرت محمدرضا گلزار در سالن اسکاربررسی سایت فروش بلیط‌های این کنسرت، نشان می دهد تعداد بلیط‌های فروخته شده تا این لحظه ۱ هزار و ۷۷ عدد از کل ۳ هزار و ۳۳۲ بلیط است، یعنی کمتر از ۳۳ درصد؛ این در حالی ست که محمد رضا گلزار مدعی شده که بیش از ۶۰ درصد بلیط‌ها به فروش رفته است. با این حال فروش هزار بلیط نسبت به ۱۱۷ بلیطی که در ابتدا اعلام شد، نشان می‌دهد که حاشیه‌ها به کمک گلزار آمده اند تا پیش از برگزاری کنسرت بلیط هایش را بفروشد.

ماجرای ویولن نواختن محمدرضا گلزار چه بود؟

شروع انتقاد‌ها از خواندن و نواختن محمدرضاگلزار در دومین کنسرت تهران او در سال ۹۶ شروع شد، جایی که گلزار با نظرخواهی از حاضرین اقدام به نواختن ویولن می‌کند. او در این کنسرت سعی کرد قطعه‌ای از آهنگ ورودی یکی از ترانه‌های گروه آریان را با ویولن بنوازد، اتفاقی که آنقدر بد بود که خیلی زود خود او هم ترجیح داد ویولن نوازی را کنار بگذارد. پس از انتشار این ویدئو در فضای مجازی بسیاری از منتقدان و کاربران به فالش خوانی و فالش نوازی محمد رضا گلزار واکنش نشان دادند.


محمد رضا گلزار نیز همچون برخی دوستان بازیگر خود به سمت موسیقی آمده است درحالی که تاکنون هیچکدام از این بازیگر - خواننده‌ها مورد تایید منتقدان حوزه موسیقی قرار نگرفته اند و هر روز (day) بر تعداد آن ها اضافه کرده می شود. با این حال بلیط کنسرت این بازیگران به واسطه شهرت آن‌ها همچنان در داخل کشور فروش می‌رود و مردم برای دیدن بازیگر مورد علاقه شان که حالا قطعه‌ای هم خوانده هزینه کنند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top