کد خبر: 192274 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۵-۲۳:۲۰ ارسال توسط : |
10 بازدید
پ

آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:. امام جمعه موقت تهران گفت: دشمن کار نظامی نمی‌تواند علیه‌مان انجام دهد ولی خوب در مراکز تصمیم‌گیری نفوذ کرده و با سلاح برّنده نفوذ اقدام می‌کند.. به...

آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

نماز جمعهامام جمعه موقت تهران گفت: دشمن کار نظامی نمی‌تواند علیه‌مان انجام دهد ولی خوب در مراکز تصمیم‌گیری نفوذ کرده و با سلاح برّنده نفوذ اقدام می‌کند.

به گزارش  خبرنگار  احزاب و تشکل‎های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  آیت‌الله محمد امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت اظهار کرد: پیامبر اسلام اسوه و مقتدایی سراسر نور بود، ایشان انسای کامل بودند.

امام جمعه تهران اظهار کرد: انسان‌های کامل دارای صفاتی ویژه برای الگوی دیگران است ضمن اینکه انبیا همواره انسان‌های کاملی بوده‌اند. 

امامی کاشانی گفت: باید همواره شبیه پیمغبر اکرم (ص) باشیم چه در خلق و چه در رفتار. 

وی بیان داشت: نبی مکرم اسلام(ص) پیش از اینکه پیامبر خدا یا ۱ حاکم اسلامی باشد، تجلی تمام اسماء الحسنی بود و تمام وجود مبارکشان نور و اخلاق حسنه بود.

آیت الله امامی کاشانی گفت: آن حضرت انسان کامل و نقطه اعتدال بودند که ظلمت و تاریکی در ایشان راه نداشت و تمام انسان ها باید از آن وجود مبارک پیروی کنند.

وی ادامه داد: آن حضرت در حدیثی فرمودند «کسانی که می خواهند به من شبیه باشند باید تمام گفتار، رفتار، شنیدار، گار برداشتن ها، همسر و فرزندان و راه زندگی شان نور باشد»، اما امروز (today) قلب ها، دل ها و گفتارها در جامعه ما چگونه است؟ و با کارهایی که در این جامعه شیوع دارد، چه شباهتی می توانیم با پیامبر(ص) ‌داشته باشیم؟

امام جمعه موقت تهران استقامت را تنها راه پیروزی در برابر دشمنان دانست و گفت: عزت و عظمت جمهوری اسلامی ایران (IRAN) در دنیا بعد از ۴۰ سال بخاطر استقامت، خون شهدا و ایثار و فداکاری است.

آیت الله امامی کاشانی به سخنان امروز (today) رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع میهمانان کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی و مسئولان و مقامات جمهوری اسلامی ایران (IRAN) اشاره کرد و اضافه کرد: جمهوری اسلامی هیچ گاه نگفته است که یهودیان نباشند؛ در قرآن کریم هم آیات فراوانی درباره یهودیان وجود دارد، یهودیان خود با صهیونیست ها مقابله کنند؛ صهیونیست ها ۹ یهودی و ۹ میسحی می باشند؛ آنها با خدا نیستند.

وی صهیونیسم را ضد خدا عنوان کرد و یادآور شد: رئیس جمهور و رژیم آمریکا و اذناب آنها تمام ضد خدا و ضد انسانیت و ضد ارزش‌ها می باشند؛ استکبار به دنبال منافع خود است، ۹ به شیعه و سنی و به دین و مذهب و یهودی و مسیحی هم کاری ندارند، آنها زمانی با تمام موافقت می کنند که منافعشان تامین شود و آنها به پول داده شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران بر ضرورت بیداری و هوشیاری مسلمان تاکید کرد و گفت:  استقامت مردم فلسطین و عراق در برابر توطئه‌های دشمن و در برابر نفوذ دشمنان نشان راه است. خوشبختانه در کشور عراق مرجعیت بسیار قوی و عظیم وجود دارد که مردم عراق آگاه می باشند و می‌دانند که باید به سخنان مرجعیت توجه کنند و رهنمودهای آن را نصب العین قرار دهند؛ مرجعیت عراق بارها اعلام کرده که مردم حق می دارند اعتراض کنند، مردم حق می دارند که درباره درست اداره شدن کشور معترض شوند، ولی خوب اعتراضات نباید به گونه‌ای باشد که دشمن از آنها سوء استفاده کند. دشمن به دنبال تنش در کشورهای اسلامی مانند سوریه، عراق و افغانستان است، زیرا می‌خواهد اسلام را نابود کند چون شعار لا اله الا الله با منافع آنها در تضاد است.

او ضمن اشاره به آیه‌ای از سوره مبارکه هود خاطر نشان کرد: استقامت با قیام تفاوت دارد، به این معنا که قیام یعنی ایستادن بر روی کار، یعنی اینکه انسان بایستد و بر تمام کار خود مسلط باشد، وقتی انسان ایستاد، یعنی بر کار و افکار خود مسلط است. ولی خوب استقامت طلب قیام است استقامت این است که انسان به دنبال قیام برود و به این معناست که انسان خسته نشود و فریب نخورد و در برابر دشمنان نترسد و شجاع باشد و با قدرت حرف بزنند، استقامت یعنی به دنبال هدف رفتن.

وی با اشاره به اینکه گران شدن بنزین گفت:‌ این موضوع، تصمیمی است که دولت و مجلس و فرهیختگان اقتصادی گرفته‌اند ولی خوب باید در اجرای آن دقت کرده و نظارت داشت و علاوه بر آن نباید کالاها و اجناس گران شود و به همین دلیل همگان را به انصاف توصیه می‌کنم.

امامی‌کاشانی گفت:‌ گران شدن بنزین نباید منجر به گرانی تمام چیز در کشور شده و بحران ایجاد شود.

او تصریح کرد: وحدت مسلمانان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی از سوی علمای بزرگ شیعه و اهل تسنن مطرح بوده، اما در زمانه فعلی ما اهمیت بسیار بیشتری پیدا کرده است.

خطیب موقت تهران گفت: اگر امت با یکدیگر صمیمی بوده و از هم کینه نداشته باشند، دشمن نمی‌تواند بر آنها مسلط شود، لذا نباید دل‌ها نسبت به هم زنگ‌خورده باشد.

او تصریح کرد: دشمن کار نظامی نمی‌تواند علیه‌مان انجام دهد ولی خوب در مراکز تصمیم‌گیری نفوذ کرده و با سلاح برّنده نفوذ اقدام می‌کند.

امام‌جمعه تهران اضافه کرد: وقتی دشمن با حاکمان کشورهای عربی صحبت می‌کند نشان می‌دهد که برای او شیعه و سنی مطرح نیست، بلکه او به دنبال جنگ با جهان اسلام و خداست.

او گفت:‌ کسانی که به یمن و فلسطین حمله کرده و مردم آنها را بمباران می‌کند و تعداد زیادی زن و کودک و جوان و پیر را شهید می‌کند، به دنبال نابودی جهان اسلام می باشند، در حالی که دست برخی حاکمان با اقدامات قرون وسطی‌شان و برنامه‌ریزی برای این حملات به خون این افراد آلوده است در حالی که این اقدامات توهین به کل جهان اسلام بوده و ملت اسلام را تحقیر می‌کند.

 

در حال تکمیل...

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top