کد خبر: 194528 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۴-۰۴:۱۴ ارسال توسط : |
4 بازدید
پ

خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس در حاشیه نشست علنی امروز (today) (یکشنبه) پارلمان، درحال اخذ امضای نمایندگان برای طرح استیضاح علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی...

خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس در حاشیه نشست علنی امروز (today) (یکشنبه) پارلمان، درحال اخذ امضای نمایندگان برای طرح استیضاح علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی است.

در همین زمینه،‌ محمد جواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی فارس، اظهار داشت: به دنبال حواشی مربوط به افزایش قیمت بنزین تعدادی از نمایندگان طرح استیضاح علی لاریجانی را کلید زده‌اند.

وی اضافه کرد: طراح این طرح آقای ذوالنور است که روال مربوط به گرفتن امضای نمایندگان را انجام می‌دهد. تاکنون حدود 50 نماینده این طرح را امضاء کرده‌اند.


تلاش «ذوالنور» برای جمع‌آوری امضا از نمایندگان برای استیضاح «روحانی»

مجتبی ذوالنور نماینده تندروی مجلس در حال جمع آوری امضا از نمایندگان برای استیضاح روحانی است.

به گزارش ایسنا، در جلسه علنی عصر امروز (today) یکشنبه مجلس شورای اسلامی، مجتبی ذوالنور عضو فراکسیون ولایی مجلس در حال جمع آوری امضا برای استیضاح رئیس جمهور است که به گفته برخی از نمایندگان، تاکنون تعدادی امضا برای آن جمع شده است.

طبق نامه تهیه شده برای استیضاح رئیس جمهور مواردی همچون درباره مدیریت اجرایی کشور و وضعیت اقتصادی کشور به عنوان محور استیضاح عنوان شده است.

در حالی ذوالنور در حال جمع آوری امضا برای استیضاح روحانی است که در نامه‌ای دیگری به دنبال جمع آوری برای استیضاح لاریجانی بود که در آن مورد توانسته تعدادی امضا از نمایندگان بگیرد.

این اقدامات در حالی انجام می‌شود که صبح امروز (today) مقام معظم رهبری در اظهاراتی از تصمیم سران قوا برای افزایش قیمت بنزین حمایت کردند و از مسئولان خواستند به وظایفشان به طور جدی عمل کنند.

به دید می‌رسد در شرایط فعلی که کشور به آرامش و وحدت نیاز دارد این گونه نامه‌ها تنها باعث ایجاد تفرقه می‌شود. کاش قدری مسئولان شرایط فعلی کشور را درک کنند و از موج سواری های سیاسی دوری کنند.


تقاضای «حاجی دلیگانی» برای تشکیل جلسه مشترک بین دولت و مجلس با موضوع بنزین

یک عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که امروز (today) تعامل بین هر ۳ قوه یکی از ضرورت‌های کشور است، گفت: بنده پیشنهاد می‌کنم با توجه به مسائل پیش آمده حول افزایش قیمت بنزین جلسه‌ای مشترک بین دولت و مجلس برای رسیدن به نتیجه کارشناسی تشکیل شود.

به گزارش ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در تذکری شفاهی با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۲ آیین‌نامه داخلی مجلس و اصل ۱۱۰ قانون اساسی بیان کرد: در تاریخ ۲۲/ ۲/ ۹۸ اولین جلسه مشترک نمایندگان با مسوولان قوه قضاییه برگزار و در همان جا اعلام شد در ظرف ۳ ماه آینده جلسه‌ای دیگر برگزار می شود و نمایندگانی از بین ۲ قوه برای پیگیری امورات تعیین خواهند شد.

وی در ادامه اظهار کرد: اما متاسفانه تاکنون این اتفاق نیفتاده است با توجه به تاکید مقام معظم رهبری برای همکاری هر ۳ قوه با یکدیگر بنده پیشنهاد می‌کنم با توجه به وضع پیش آمده در خصوص بنزین جلسه‌ای مشترک بین مجلس و دولت تشکیل شود. تا در این جلسه نظرات کارشناسی در این زمینه ارائه گردد.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: از دیروز شاهد راه افتادن موج گرانی‌ها در کشور می باشیم و اکنون تعامل بین دولت و مجلس برای رسیدن به نتیجه کارشناسی امری ضروری است.

مسعود پزشکیان که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، بیان کرد: هیات رئیسه برگزاری جلسه مشترک بین دولت و مجلس را پیگیری خواهد کرد.

روحانی باید تصمیم بنزینی را به مردم می‌گفت/ دولت مردم را شوکه کرد

عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه نحوه اعلام خبر افزایش قیمت بنزین درست نبود و رئیس‌جمهور باید از طریق رسانه ملی مردم را در جریان قرار می‌دادف گفت: دولت مردم را شوکه کرد.

احد آزادیخواه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: طبق ماده ۳۹ برنامه ششم توسعه ما به دولت مجوز دادیم تا سال ۱۴۰۰ بحث حامل‌های انرژی را تعیین تکلیف کرده و در مورد قیمت‌گذاری آن تدبیر کند اما این اقدام باید لایحه محور باشد و دولت باید پیشنهادات خود را در بودجه‌های سنواتی بیاورد اما متأسفانه دولت این اقدام را انجام نداد.

وی در مورد نحوه اطلاع رسانی افزایش قیمت بنزین گفت: نحوه اعلام خبر درست نبود و رئیس‌جمهور باید از طریق رسانه ملی مردم را در جریان حدود و ثغور این تصمیم قرار می‌داد و اتخاذ این تصمیم به صورت یکباره مردم را شوکه کرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی رئیس‌جمهور باید در مورد این تصمیم با مردم سخن بگوید، تصریح کرد: رئیس‌جمهور باید به وزرای مربوطه خود دستور جدی دهد تا در بازار نظارت و کنترل کافی داشته باشند تا قیمت سایر کالاها گران نشود.

آزادیخواه با بیان اینکه اجرای این قانون نباید بازار را ملتهب کند، تأکید کرد: ناراحتی مردم به این دلیل است که گران شدن بنزین ممکن است روی قیمت سایر کالاها تأثیر بگذارد اما دولت باید بازار را به خوبی کنترل کند و مانع این اتفاق شود.

گزارش حادثه قطار تبریز-مشهد در مجلس قرائت شود

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: گزارش تکمیلی حادثه قطار تبریز-مشهد باید در صحن علنی مجلس قرائت شود.

محمدحسین فرهنگی در جلسه علنی عصر امروز (today) مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی اظهارداشت: گزارش حادثه قطار تبریز –مشهد چندی پیش چاپ شد و در اختیار نمایندگان قرار گرفت.

وی ادامه داد: این موضوع در هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی هم مورد بحث و بررسی قرار گرفت و هیچ منعی برای ارائه گزارش تکمیلی این گزارش در آن جلسات مطرح نشد.

فرهنگی با اشاره به اینکه این گزارش چندین بار در دستور کار هفتگی مجلس قرار گرفته است، ادامه داد: انتظار ما این است که گزارش حادثه قطار تبریز- مشهد به صورت شفاف و روشن در صحن علنی مجلس قرائت شود واقعا چرا که در حال حاضر از دستور کار مجلس حذف شده است.

علی لاریجانی با توجه به سوال این تذکر گفت: گزارش تکمیلی این حادثه مجددا در هیات رئیسه مجلس بررسی می شود.

دو سوال از وزیر کشور اعلام وصول شد

دو سوال نمایندگان از وزیر کشور در مورد قاچاق دام زنده در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد.

در ادامه جلسه علنی نوبت عصر روز (day) یکشنبه مجلس شورای اسلامی، هیئت رئیسه مجلس ۳ سوال ملی و ۱ طرح را به شرح زیر اعلام وصول کردند:

طرح استفساریه ماده ای از احکام دادئی برنامه های توسعه ای کشور

سوال ملی مسعود گودرزی نماینده ممسنی از وزیر راه و شهرسازی در مورد علت بی ثباتی در بازار مسکن

سوال ملی سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه از وزیر کشور در مورد علت عدم جلوگیری از قاچاق دام زنده در غرب کشور

سوال ملی حسین علی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر از وزیر کشور در مورد علت عدم اقدام موثر در زمینه جلوگیری از قاچاق دام زنده


اعضای هیئت رئیسه نمی‌توانند رئیس یا سخنگوی کمیسیون‌های مجلس باشند
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: اعضای هیئت رئیسه نمی‌توانند رئیس یا سخنگوی کمیسیون‌های مجلس باشند.

علیرضا رحیمی عضو هیئت رئیسه مجلس در جلسه نوبت عصر امروز (today) مجلس در تذکر آیین نامه با استناد به ماده ۱۹ آیین نامه داخلی مجلس گفت: در این ماده تصویب شده که هیچ ۱ از اعضای هیئت رئیسه مجلس نمی‌توانند عهده‌دار ریاست یا سخنگویی کمیسیون‌های تخصصی مجلس باشند، لذا سخنگویی علی اصغر یوسف نژاد با وجود زحماتی که در کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کشیده نامعتبر است.

علی لاریجانی رئیس مجلس با توجه به سوال تذکر این نماینده گفت: تذکر شما وارد است و برابر آیین نامه داخلی مجلس اعضای هیئت رئیسه نمی‌توانند رئیس یا سخنگوی کمیسیون باشند و باید سخنگوی جدیدی برای کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها انتخاب شود.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top