کد خبر: 194542 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۳-۰۵:۱۹ ارسال توسط : |
3 بازدید
پ

به گزارش پارسینه، هیأت پارلمانی گروه دوستی گرجستان و ایران (IRAN) روز (day) یکشنبه با علی لاریجانی دیدار و گفتگو کردند.. لاریجانی در این دیدار با یادآوری روابط خوب میان پارلمان‌ها و دولت‌های ۲ کشور،...

لاریجانی بر توسعه روابط میان ایران (IRAN) و گرجستان تاکید کرد

به گزارش پارسینه، هیأت پارلمانی گروه دوستی گرجستان و ایران (IRAN) روز (day) یکشنبه با علی لاریجانی دیدار و گفتگو کردند.

لاریجانی در این دیدار با یادآوری روابط خوب میان پارلمان‌ها و دولت‌های ۲ کشور، گفت: امیدواریم مذاکرات منتج به توسعه بیشتر روابط میان ۲ کشور شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران (IRAN) و گرجستان می‌توانند از ظرفیت‌های خود برای توسعه روابط میان ۲ کشور استفاده کنند، ادامه داد: شرکت‌های بسیار فعالی در ایران (IRAN) حضور می دارند که می‌توانند خدمات مهندسی را در گرجستان ارائه کنند و مقررات خوبی در ایران (IRAN) برای فعالیت این شرکت‌ها در کشور‌های همسایه وجود دارد.

روابط میان ایران (IRAN) و گرجستان در حال پیشرفت است

شالوا کیکناولدیزه رئیس گروه دوستی پارلمانی گرجستان و ایران (IRAN) در ادامه گفت: روابط میان ایران (IRAN) و گرجستان در حال پیشرفت است و پارلمان‌های ۲ کشور می‌توانند نقش موثری در توسعه روابط داشته باشند.

وی اضافه کرد: برنامه‌هایی در دولت برای گسترش همکاری‌ها و میان سفارت‌خانه‌های ۲ کشور در حال انجام است و در زمینه اقتصادی و گردشگری می‌توان همکاری مناسبی را داشته باشیم.

شالوا کیکناولدیزه بر ضرورت گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های آموزش، راه آهن و حمل و نقل و کشاورزی میان ۲ کشور تاکید کرد و گفت: ایران (IRAN) جزو اولین کشور‌هایی بود که پس از استقلال گرجستان ما را به رسمیت شناخت.

رئیس گروه دوستی پارلمانی گرجستان و ایران (IRAN) یادآور شد: دیدار‌هایی میان مسئولان ۲ کشور در زمینه همکاری‌های حمل و نقل و راه آهن انجام شده و امیدواریم به نتیجه مثبت برسد؛ گروه دوستی پارلمانی گرجستان و ایران (IRAN) آمادگی لازم برای رفع مشکلات موجود بر سر راه همکاری‌های میان ۲ کشور را می دارند و با همکاری‌ها می‌توان روابط را توسعه داد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top