کد خبر: 194545 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۵-۲۳:۱۹ ارسال توسط : |
2 بازدید
پ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :. . جمعی از نمایندگان مجلس در حال جمع‌آوری امضا برای استیضاح رئیس جمهور می باشند.. به گزارش «انتخاب»، دیتانیوز با نقل خبرگزاری فارس گزارش داده که جمعی از...

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

استیضاح رئیس جمهور در ۵ محور در مجلس کلید خورد / تقاضای تعدادی از نمایندگان برای استیضاح لاریجانی

جمعی از نمایندگان مجلس در حال جمع‌آوری امضا برای استیضاح رئیس جمهور می باشند.

به گزارش «انتخاب»، دیتانیوز با نقل خبرگزاری فارس گزارش داده که جمعی از نمایندگان مجلس در نشست علنی نوبت عصر امروز (today) (یکشنبه) مجلس طرح استیضاح رئیس جمهور را تهیه و تدوین کردند. این طرح که تاکنون به امضای حدود ۶۰ نفر از نمایندگان رسیده، با محور‌های زیر تهیه و تدوین شده است:

۱- سخنان تفرقه‌انگیز

۲- اجرا نکردن سیاست اقتصاد مقاومتی

۳- بی‌کفایتی در مدیریت اجرایی کشور

۴- وضعیت ارزی و اقتصادی کشور

خبرگزاری ایلنا نیز با اشاره به اینکه تلاش مجتبی ذوالنور برای جمع آوری امضا برای استیضاح روحانی نویسندگی که بر اساس اخبار رسیده تعداد امضاهای طرح استیضاح رئیس‌جمهور ۵۰ امضا است.

تقاضای تعدادی از نمایندگان برای استیضاح «لاریجانی» با سردمداری «ذوالنور»

همچنین دیتانیوز با نقل خبرگزاری ها گزارش داده اند که در جلسه علنی امروز (today) (یکشنبه) مجتبی ذوالنور نماینده قم و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حال جمع آوری امضاء از نمایندگان برای استیضاح علی لاریجانی است.

در متن نامه تقاضای استیضاح لاریجانی خطاب به کاتب رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی آمده است: به استناد ماده ۲۴ آیین نامه ما نمایندگان به عملکرد رئیس مجلس معترض و خواستار استیضاح ایشان می باشیم.

در این نامه دلایلی ذکر شده از جمله این که عضویت رئیس مجلس در مجامع و شوراها از حیث شخصیت حقوقی ایشان است؛ لذا مواضع ایشان از جانب مجلس طبق دید مشورتی مجلس و دید اکثریت نمایندگان نبوده است. همچینن در تصمیمات اتخاذ شده بوسیله سران قوا مثل اقدام اخیر در سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین رای (vote) نمایندگان آن هم حداقل به صورت استمزاجی گرفته نشده است؛ در نهایت امضاء کنندگان این نامه اعتراض خود را نسبت به تصمیم گیری‌های مجلس بدون مشورت نمایندگان بیان کرده و طبق آیین نامه مجلس خواستار به جریان افتادن استیضاح علی لاریجانی شدند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top