کد خبر: 194758 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۴-۰۳:۱۱ ارسال توسط : |
7 بازدید
پ

خبرگزاری تسنیم: زهرا صادقی مادر ۷ فرزندی که طی روزهای اخیر سرتیتر اخبار رسانه‌های کشور قرار گرفت، با همسر خویش داوود منیری متخصص طب اسلامی به دیتانیوز با نقل خبرگزاری تسنیم آمد.. وی در بخش‌هایی از...

خبرگزاری تسنیم: زهرا صادقی مادر ۷ فرزندی که طی روزهای اخیر سرتیتر اخبار رسانه‌های کشور قرار گرفت، با همسر خویش داوود منیری متخصص طب اسلامی به دیتانیوز با نقل خبرگزاری تسنیم آمد.

وی در بخش‌هایی از این گفت‌وگوی تفصیلی، با اشاره به اینکه مسائل مربوط به ازدواج خود در سنین نوجوانی گفت: پدرم عقیده داشت اگر جوان خوب به خواستگاری دخترم آمد، دلیلی بر رد او نیست؛ از این جهت وقتی همسرم به خواستگاری‌ام آمد، با توجه به شناختی که پدرم به ایشان داشت، مرا به همسری وی در آورد. پس از آن، جزئیات مراحل ازدواج را دست خودمان سپرده بودند. مهریه از سوی برخی بزرگان‌مان ابتدا بالا تعیین شد، اما من و همسرم روی 14 سکه تفاهم کردیم و همان شد.

صادقی اضافه کرد: در دورانی ازدواج کردم که فرهنگ غلط دوستی با جنس مخالف در مدارس و دانشگاه‌ها رواج یافته بود؛ پس از ازدواج، در دبیرستان روزانه شرکت کردم، سپس در منزل همسرم ادامه تحصیل دادم. در واقع 3 سالِ دبیرستان و پیش دانشگاهی، خانه همسرم بودم.

این مادر ۷ فرزند با انتقاد از کسانی که در تقابل با کودک‌همسری‌اند، گفت: کسانی که در تقابل با کودک‌همسری‌اند، یا با شرایط روحی و جسمانی مردان و زنان اطلاع آشنایی ندارند و یا مغرضند. تجربه خود بنده نشان داد کاملاً آمادگی ازدواج را داشتم؛ واقعا چرا که دختران در سنین بلوغ، نیاز شدید به عاطفه و محبت پیدا کنند. تأثیر مثبت ازدواج در سن کم سبب شد نظرات‌ من با همسرم به قدری به یکدیگر نزدیک شود که کمتر مخالفتی در مسائل کلان و جزئیات زندگی داشته باشیم.

وی با تصریح بر اینکه مسئله ازدواج زودهنگام و فرزندآوری لطمه‌ای به رشد علمی و معنوی من نزد، گفت: در دانشگاه و در مقطع کارشناسی و ارشد، در رشته علوم تربیتی به تحصیل خود ادامه دادم، هرچند از ابتدا قصد حضور در رشته علوم قرآن و حدیث داشتم. زبان انگلیسی را تا مرحله تافل پیش رفتم و مقداری هم محاوره عربی آموختم.

صادقی درباره مسائل مربوط به تربیت فرزندان گفت: برای آشنایی با تربیت فرزند، در دوره‌های متعدد تربیتی شرکت کردم، از جمله در دوره‌های کرامت که در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شد. حضور در این کلاس‌ها به شدت در دانش من نسبت به تربیت فرزند مؤثر بود.

وی درباره فعالیت ورزشی خود گفت: از ابتدا به رشته تیراندازی علاقه داشتم و حتی به تیم ملی هم دعوت شدم، اما به دلیل تربیت فرزندان از حضور در تیم ملی انصراف دادم.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top