کد خبر: 211306 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۲-۱۹:۱۱ ارسال توسط : |
25 بازدید
پ

امیر دریادار دوم «مجید مقصودی» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان، با اشاره به اینکه پیشرفت شتابان مجموعه صنایع دفاعی کشور در حوزه ساخت شناور گفت: ناوشکن جماران در دهه...

طراحی و ساخت رادار با توانمندی‌ها و قابلیت‌های متنوع در دستور کار نیروی دریایی استامیر دریادار دوم «مجید مقصودی» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان، با اشاره به اینکه پیشرفت شتابان مجموعه صنایع دفاعی کشور در حوزه ساخت شناور گفت: ناوشکن جماران در دهه ۷۰ و ۸۰ در مدتی نزدیک به ۱۲ سال ساخته شد، اما ما امروز (today) ناوشکن دماوند ۲ را در مدتی کمتر از ۲ سال می‌سازیم.

وی اضافه کرد: امروز (today) محققان، طراحان و کارشناسان نیروی دریایی با همکاری مجموعه دفاعی کشور به ساخت شناور‌های تازه با بدنه‌ها، قابلیت‌ها و توانمندی‌های تازه ورود پیدا کرده‌اند.

رئیس سازمان جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه فعالیت‌های نداجا در حوزه زیرسطحی با انجام تعمیر و نگهداری یگان‌های زیرسطحی سنگین که پیچیده‌ترین فرآیند تعمیر و نگهداری در دنیاست شروع شد، عنوان کرد: امروز (today) ساخت زیردریایی‌ها در ۳ کلاس سبک، نیمه سنگین و سنگین در دستور کار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (IRAN) است.

امیر مقصودی عنوان کرد: سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نداجا تا امروز (today) در حوزه طراحی و ساخت سامانه‌های موشکی نیز فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده است که یکی از آخرین دستاورد‌های آن که اطلاع رسانی شد، طراحی ساخت سیستم موشکی زیرسطح به سطح زیردریایی‌ها بود.  

وی اضافه کرد: در حوزه پهپادی تلاش سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نداجا بر ساخت پهپاد‌هایی است که قابلیت به پرواز در آمدن و نشستن بر روی شناور‌ها را داشته باشند و پهپاد «پلیکان ۲» که اخیرا از آن رونمایی شد در زمره همین پهپاد‌ها قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

رئیس سازمان جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش در پایان با بیان اینکه امروز (today) ساخت انواع و اقسام «رادار»‌ها موضوعی دور از دسترس برای نیروی دریایی ارتش نیست، گفت: طراحی و ساخت رادار‌های مختلف با توانمندی‌ها و قابلیت‌های متنوع از دستور کار‌های نیروی دریایی ارتش است.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top