کد خبر: 211314 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۲-۱۹:۰۶ ارسال توسط : |
16 بازدید
پ

خبرگزاری میزان- به گفته سرهنگ رازقی، دوربین‌های ترافیکی سالم می باشند و شایعه دکوری بودن آن‌ها حقیقت ندارد.. . . . . . . . به گزارش خبرنگار گروه جامعه دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان، تصوری در بین مردم...

خبرگزاری میزان- به گفته سرهنگ رازقی، دوربین‌های ترافیکی سالم می باشند و شایعه دکوری بودن آن‌ها حقیقت ندارد.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان، تصوری در بین مردم وجود دارد که برخی دوربین‌های ترافیکی که در سطح شهر نصب شده اند، تنها برای دکور و ترساندن مردم می باشند و هیچگونه تخلفی را ثبت نمی‌کنند.

سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس (police) راهور تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان در این باره گفت: دوربین‌های ترافیکی نیز مانند سایر وسایل الکتریکی، ممکن است خراب یا قطع شوند، اما بلافاصله تعمیر یا تعویض می‌شوند و به چرخه کاری باز می‌گردند.

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس (police) راهور ادامه داد: چنین موردی که دوربین تنها برای دکور نصب باشد، در تهران نداریم. زیرا نصب دوربین‌های خراب یا خاموش تاثیری ندارد و اعتماد مردم را کاهش می‌دهد.

وی درباره تخلفاتی که بوسیله دوربین‌های ترافیکی ثبت می‌شوند، اضافه کرد: تخلفات سرعت، عبور از چراغ قرمز، تجاوز به گذرگاه عابر پیاده، تردد و عبور در محدوده طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا و تردد در خطوط ویژه از جمله مواردی است که بوسیله دوربین‌ها ثبت می‌شود.

علی پیرحسینلو مشاور معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه میزان درباره تعداد دوربین‌های ترافیکی پایتخت گفت: هزارو ۲۵۴ دوربین در سطح شهر تهران برای کنترل تخلفات ذکر شده فعال می باشند.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top