در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛. امیر سرتیپ محمد رضا آشتیانی جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: نیرو‌های...

کد خبر: 211318
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۰۷-۰۵:۴۶
بازدید: 15
تلاش برای حل معضل بیکاری در قرارگاه مهارت آموزی/ اعطای وام به کارآفرینان پس از اتمام خدمت سربازی

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

تلاش برای حل معظل بیکاری در قرارگاه مهارت آموزی/ اعطای وام به کارآفرینان پس از اتمام خدمت سربازیامیر سرتیپ محمد رضا آشتیانی جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: نیرو‌های جوان در عصر حاضر از توانمندی‌های ویژه‌ای برخوردار می باشند، ظرفیت‌های بالایی می دارند و در بحث فراگیری ضریب هوشی بالایی می دارند.

وی اضافه کرد: جوانان برای نظام جمهوری اسلامی ذخیره‌های استراتژیک و راهبردی می باشند. لازم بود تا به مسیر آموزش جوانان ۱ ساماندهی داده شود.

جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: با دستور سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح از ۲ سال گذشته قرارگاه مهارت آموزی تشکیل شد و از ابتدا این موضوع که کدام ۱ از دستگاه‌ها می‌توانند در انجامامورات این قرارگاه نقش داشته باشند بررسی شد که با وزارت‌‎ خانه‎های مختلفی تفاهم‎ نامه‌های متعددی نویسندگی و امضا شد و ۱ فرآیندی ترسیم شد تا جوانان ما بتوانند قبل از اینکه وارد حوزه خدمت وظیفه شوند، دارای مهارت‌های ویژه‌ای شوند تا در مسیر خدمتی در همان مهارت‌ها تمرین ممارستی داشته باشند تا با عنوان مربی یا کارآموز مشغول شوند.

وی اضافه کرد: تلاش بر این است تا پس از ترخیص سربازان این افراد وارد بازار کار شوند و خودشان کار آفرین باشند، این موضوع می‌تواند در قدرت و اقتدار ملی ما نقش آفرین باشد؛ بنابراین توجه به جوانان در اولویت این قرارگاه قرار دارد.

امیر آشتیانی گفت: برای تسهیل در این روند مشوق‎‌هایی را در نظرز گرفتیم تا جوانان برای حضور در کلاس‌های اموزشی فراگیری مهرات‌های ویژه ترغیب شوند.

وی در خصوص اینکه تعلیم و تربیت جوانان چگونه باعث تحقق بخشی گام دوم انقلاب شود، اضافه کرد: آنچه که در گام دوم انقلاب مد دید مقام معظم رهبری است، این است که ما بتوانیم جوانان را برای پذیرش مسئولیت‌های بزرگ آماده نماییم؛ جوانان نقش اساسی را می دارند، ما از شرایط خاص و ویژه‌ای برخوردار می باشیم اگر در سطح جهان بخواهیم به این موضوع نگاه نماییم؛ باهوش‌ترین و مستعد‌ترین جوانان در میهن اسلامی است.


بیشتر بخوانید: سربازی برای پسر‌ها جذاب شد/ آموزش مقابله با کلاهبرداری در پادگان‌ها


جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه نسل ما از ابتدا با آئین اسلام و مقررات اسلامی شکل گرفته است، اظهار کرد: این موضوع باعث می‌شود تا پس از ایجاد فضای مناسب جوانان از حداکثر قابلیت‌هایشان استفاده کنند. تمام مسئولان کشوری و لشکری وظیفه داریم تا تمام موارد را ساماندهی و برنامه ریزی نماییم.

وی اضافه کرد: به دلیل اینکه جوانان به مدت ۲ سال برای انجام خدمت سربازی وارد نیور‌های مسلح می‌شوند، ستاد کل در انجام این امور پیشگام و متولی امر شده است. فرصت بسیار خوبی داریم تا قبل از ورود به خدمت جوانان را برای مهارت آموزی تربیت نماییم که در این راه وزارت آموزش و پرورش، سازمان آموزش عالی و مجموعه‌های فنی و حرفه‌ای باید تلاش کنند تا جوانانی را که وارد خدمت سربازی شدند را آموزش دهند و به آن‌ها گواهی اشتغال بدهند تا پس از خدمت به راحتی وارد بازار کار و کار آفرینی شوند.

امیر سرتیپ آشتیانی تصریح کرد: تمام وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های مسئول پای کار آمدند و با برگزاری جلسات و کارگاه‌های متعدد، تفاهم نامه‌های زیادی به امضا رسید.

وی با بیان اینکه انجام این کار مورد تشویق و حمایت فرمانده معظم کل قوا است و ایشان به این قضیه اهتمام می دارند، گفت: با مشوق‌هایی که در دید گرفته شده جوانان برای شرکت در کارگاه‌های مهارت آموزی ترغیب می‌شوند و این خود به معظل بیکاری نیز کمک بسیار خوبی خواهد کرد، واقعا چرا که جوان سرباز پس از اتمام خدمت مقدس سربازی هم وظایف دفاعی و امنیتی را انجام داده و هم اینکه دیگر مشکلی برای ایجاد شغل و ورود به بازار کار نخواهد داشت.


بیشتر بخوانید: اعطای وام ۳۰ میلیونی به مشمولان سربازی می دارنده مهارت نامه بین‌المللی


جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: در قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیرو‌های مسلح، ۳ دسته مشوق برای جوانان در دید گرفتیم، یکی قبل از خدمت است که اگر هنرجو‌ها در این زمان مهارتی را کسب کنند، قطعا یکسری امتیازات به آن‌ها داده می شود که از جمله این امتیاز‌ها می‌توان به این موارد اشاره مرد که مشمولان علاقه می دارند تا در کدام نقطه از کشور و کدام رسته خدمت کنند.

وی اضافه کرد: قدرت مانور بسیار بزرگی برای چگونگی خدمت جوانان ایجاد شده تا جوان ما بتواند از این امتیاز بهره‌مند شود تا محل خدمت خود را انتخاب کند.

امیر سرتیپ آشتیانی اظهار کرد: برای افرادی که حین خدمت مهارت ببینند، درجه تشویقی در دید گرفتیم و مرخصی‌های تشویقی برایشان اعمال می شود و افراد مهارت دیده‌ای که بخواهند از کشور خارج شوند با در دید گرفتن تشویق‌هایی راه را برای خروج راحت از کشور و بازگشتشان فراهم خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: در دسته سوم مشوق‌ها، به افرادی که از خدمت ترخیص شدند و پس از انجام خدمت می‌خواهند وارد بازار شوند کمک خواهیم کرد و با اعطای وام به کارآفرینان و جذب در شرکت‌های دانش بنیان بستر را برای ورود جوانان به بازار کار و اشتغال فراهم خواهیم کرد.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=211318
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : اجتماعی
از مصرف خودسرانه دار‌وی‌های آرامبخش در دوران کرونا بپرهیزید!
۱۳۹۹/۱۱/۰۷-۰۵:۳۹

هیرش آژ در گفت‌وگو با میزان در خصوص تبعات مصرف خودسرانه دارو‌های آرامبخش به ویژه در زمان شیوع ویروس کرونا گفت: در یکسال اخیر که پاندمی کرونا در جهان ایجاد شده است، افراد بیشتر به مصرف دارو‌های...

ارسال توسط : میزان آنلاین
پرداخت ۹۰ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰
۱۳۹۹/۱۱/۰۷-۰۵:۰۳

علی دهقان‌کیا رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین اخبار از اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
۱۰ مشکل اعصاب خرد کن آموزش مجازی/ طفره رفتن دانشجویان از کلاس‌های تصویری
۱۳۹۹/۱۱/۰۷-۰۴:۳۵

مدتی است به دلیل شیوع ویروس کرونا انتقال مفاهیم و آموزش‌های تمام مراکز آموزشی از جمله دانشگاه‌ها به صورت آنلاین برگزار می‌شود، البته در ابتدا با وجود محدودیت‌هایی که وجود داشت دانشگاه‌ها تلاش...

ارسال توسط : الف
کرونا مانع ادامه کار جمعه بازار پروانه شد
۱۳۹۹/۱۱/۰۷-۰۳:۰۱

محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران درباره علت انتقال جمعه بازار پروانه به اراضی عباس آباد به میزان گفت: متاسفانه شرایط کرونایی باعث شد تا از آن جایی که پارکینگ پروانه...

ارسال توسط : میزان آنلاین
دانشگاه فنی حرفه‌ای حضوری می‌شود؟
۱۳۹۹/۱۱/۰۷-۰۲:۰۵

ابراهیم صالحی عمران، رییس دانشگاه فنی حرفه‌ای در گفتگو با میزان درباره نحوه برگزاری و درخواست از وزارت علوم مبنی بر برگزاری دروس عملی در ترم دوم یا نیمسال دوم، گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای نحوه...

ارسال توسط : میزان آنلاین