کد خبر: 213361 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۴-۰۴:۳۲ ارسال توسط : |
6 بازدید
پ

خبرگزاری تسنیم: سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه امروز (today) هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره اقدامات صورت گرفته در خصوص درمان ناباروری،‌ گفت: به همه‌ی استان‌ها و...

خبرگزاری تسنیم: سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه امروز (today) هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره اقدامات صورت گرفته در خصوص درمان ناباروری،‌ گفت: به همه‌ی استان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده هر استان دارای ۱ مرکز مجهز درمان ناباروری باشد و این مراکز را تحت پوشش بیمه رایگان قرار دادیم و داروها نیز تا ۳ نوبت به‌صورت رایگان ارائه خواهد شد.

وی درباره اقدامات وزارتخانه متبوعش در مقابله با تحریم دارو،‌ اضافه کرد: بزرگترین کمکی که ما می‌توانستیم انجام دهیم این بود که در شرایط سخت داروهای مورد نیاز را به هر راهی و با دورزدن تحریم ها فراهم نماییم و از طرفی نیز ارز را برای داروها در سال آینده روی قیمت 4200 تومان نگه داشتیم.

وزیر بهداشت در ادامه درباره بیماری آنفلوانزای شایع اظهار کرد: بیماری آنفلوآنزا شیوع بالایی در سال 94 با ویروسH1N1 داشت که نسبت به ویروس‌های دیگر نوع کشنده‌تری است. در سال‌ های (years) 95، 96 و 97 نوع H3N2 بود که تهاجم کمتری داشت ولی خوب امسال ۲ هفته سریعتر از پیش‌بینی‌مان درگیر ویروس H1N1 شده‌ایم؛ البته از بین بیماران تنفسی که بیش از ۴ هزار نفر در بیمارستان‌ها بستری شدند، و تعدادی نیز نمونه مثبت داشتند. در حال حاضر نیز بیماری قابل کنترل است و پیک بیماری تا حدود 8 الی 10 روز (day) دیگر فروکش خواهد کرد. با رعایت اصول بهداشتی مانند شست‌وشوی دست‌ها،‌ استفاده از ماسک و جلوگیری از روبوسی نگرانی عمده‌ای نخواهیم داشت.

نمکی گفت: تزریق واکسن بر اساس نتایج علمی نمی‌تواند بیش از 28 تا 30 درصد نمی‌تواند پیشگیری کند، ما واکسن را برای افراد پر ریسک که نقص ایمنی می دارند مثل افراد بالاتر از 65 سال توصیه می‌کنیم که در وزارت بهداشت و مراکز بهداشت و درمان آن را در اختیار مردم گذاشته‌ایم. قیمت واقعی این واکسن زیر 40 هزار تومان است و پیگیری شده تا مجددا از این هفته وارد بازار شود و قیمت بالای آن به دلیل بازار سیاه است.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top