کد خبر: 213375 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۴-۰۵:۵۵ ارسال توسط : |
23 بازدید
پ

نسخه تازه پیام‌رسان گوگل به قابلیتی مجهز شده است که می‌تواند صحت‌ و سقم پیام‌های تبلیغاتی ارسال‌ شده به کاربران را بررسی کرده و به‌ این‌ ترتیب پیام‌های اسپم را مسدود کند. به گزارش ایتنا از رایورز...

نسخه تازه پیام‌رسان گوگل به قابلیتی مجهز شده است که می‌تواند صحت‌ و سقم پیام‌های تبلیغاتی ارسال‌ شده به کاربران را بررسی کرده و به‌ این‌ ترتیب پیام‌های اسپم را مسدود کند.
 
به گزارش ایتنا از رایورز با نقل قول از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، این روزها تنها کسب‌ و کارها از فناوری پیامک در شمار زیاد استفاده کنند و به همین دلیل شبکه‌های تلفنی برای ارسال پیام‌های نامحدود بسیار سخاوتمند می باشند.

با این‌ حال هنوز باز کردن نرم‌افزارهای پیام‌رسان، شانسی را در اختیار هکرها (hackers) قرار می‌دهد که به سیستم شما نفوذ کرده و اهداف فیشینگ خود را به سرانجام برسانند.
 
با این‌ حال به دید می‌رسد که آخرین ساخت بتای نرم‌افزار پیام‌های گوگل سعی دارد تا با ارائه قابلیتی به نام « Verified SMS» این حملات را از بین برده یا به حداقل برساند.

در صورت فعال شدن این قابلیت، شماره تلفن کسب‌ و کارها و شما و نیز محتویات پیام، ۱ کد هش ایجاد می‌کند. سپس این کدها به گوگل ارسال می‌شود و این کمپانی صحت و درستی این پیام‌ها را بررسی خواهد کرد.
 

 
 
این قابلیت در صورت فعال بودن نماد، تایید ویژه‌ای را به پیام متنی ارسال‌ شده به شما می‌افزاید که نشان‌دهنده صحت آن است.
با این‌ حال اگر کدهای هش یادشده با یکدیگر همخوانی نداشته باشند، گوگل تنها به شما می‌گوید که «این پیام قابل‌تأیید نیست». اگر اتصال اینترنت شما ضعیف است ممکن است با پیام «در حال تایید ارسال‌کننده» مواجه شوید.
 
گوگل در صفحه پشتیبانی خود آورده است که: «حتی اگر شخصی بتواند کد اعتبارسنجی را بخواند، نمی‌تواند آن را رمزگشایی کند زیرا به کلید خصوصی شما یا تجارت یادشده نیازمند خواهد بود. این امر به گوگل موجب می‌شود که گوگل بتواند تایید کند که محتوای متنی که دریافت می‌کنید به‌درستی بوسیله ۱ تجارت بدون درستی به محتوای پیام‌های دیگر شما ارسال‌شده است.»
 
این قابلیت فعلا برای نسخه بتای پیام‌رسان گوگل عرضه شده است و گزارش‌ها نشان می‌دهد که این نسخه در حال حاضر برای چند کشور محدود از قبیل ایالات‌ متحده، لهستان و هندوستان در دسترس است.
 
منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top