کد خبر: 213443 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۸-۱۲:۳۶ ارسال توسط : |
3 بازدید
پ

یک روز نامه (newspaper) کویتی با نقل قول از ۱ منبع آگاه نوشت که وزیر خارجه عمان در سفر به تهران، ۳ موضوع را بررسی کرد.. به گزارش فارس، «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان روز (day) دوشنبه در سفر به تهران...

یک روز نامه (newspaper) کویتی با نقل قول از ۱ منبع آگاه نوشت که وزیر خارجه عمان در سفر به تهران، ۳ موضوع را بررسی کرد.

به گزارش فارس، «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان روز (day) دوشنبه در سفر به تهران با مقامات کشورمان از جمله «حسن روحانی» رئیس‌جمهور، دیدار کرد.

روزنامه کویتی «الجریده» با نقل قول از ۱ منبع در دفتر ریاست‌جمهوری ایران (IRAN) نوشت که گفتگو‌های بن علوی در تهران شامل ۳ محور بود: طرح صلح هرمز، بحران یمن و نزاع بین واشنگتن و تهران.

این منبع که به نام آن اشاره‌ای نشده است، اضافه کرد که بن علوی طرح صلح هرمز را ستود و به مقامات ایرانی تأکید کرد که پذیرش این طرح در هر کشوری جز با حل اختلافات با ایران (IRAN) و کشور‌های عربی همسایه به خصوص عربستان، ممکن نیست.

به گفته این منبع، بن علوی بار دیگر بر پیشنهاد کشورش برای ایفای نقش در نزدیک کردن دیدگاه‌های بین تهران و ریاض تأکید کرد.

طبق گفته این منبع، بن علوی درباره بحران یمن نیز از مقامات ایرانی برای کمک به حل این بحران از طریق هدایت انصارالله به سمت نشان دادن انعطاف در مذاکرات مستقیم بین گروه‌های یمنی و ریاض در عمان، درخواست کرد، اما مقامات ایرانی با این پیشنهاد او موافقت نکردند و گفتند که شروط کنونی عربستان به معنای شکست انصارالله است و بحران یمن نیز جز با مذاکرات داخلی یمنی‌ها بدون دخالت خارجی، حل نخواهد شد.

این منبع اعلام کرد که وزیر خارجه عمان درباره روابط با واشنگتن نیز به تشریح نتایج سفر خود به واشنگتن و گفتگو با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا پرداخت.

بنابر گفته این منبع، بن علوی به مقامات ایرانی اعلام کرد که از دیدگاه دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، سیاست فشار حداکثری بر ایران (IRAN) در حال نتیجه دادن است و ایرانی‌ها دیر یا زود مجبور می‌شوند پای میز مذاکرات حاضر شوند لذا دولت آمریکا در حال حاضر عجله‌ای برای مذاکره ندارد اگر چه باب مذاکرات بسته نیست، اما بستگی به اراده تهران برای گفت‌وگوی بدون پیش شرط دارد.

الجریده با نقل قول از این منبع مدعی شد: «بن علوی به روحانی ابلاغ کرد که ترامپ پس از اعتراضات اخیر در ایران، روحانی را در عرصه سیاست داخلی ضعیف می‌داند و به همین دلیل دیدار با او یا مذاکره با ایران (IRAN) دیگر اولویت ترامپ نیست، اما با این حال باب گفتگو با ایرانی‌ها را نبسته است».

این روز نامه (newspaper) کویتی هفته گذشته نیز در خبری از تلاش‌های تازه اروپا برای برگزاری دیدار بین روحانی و ترامپ به ابتکار فرانسه، ایتالیا و آلمان خبر داده بود.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top