کد خبر: 213500 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۴-۰۳:۲۱ ارسال توسط : |
5 بازدید
پ

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان، با اشاره به اینکه شاخص های موثر در توسعه روستاهای استان بیان کرد: ۱۳۵ روستا در کردستان فاقد شبکه آب شرب می باشند.به گزارش صبحانه،شهرام ملکی امروز(۱۳آذر)...

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان، با اشاره به اینکه شاخص های موثر در توسعه روستاهای استان بیان کرد: ۱۳۵ روستا در کردستان فاقد شبکه آب شرب می باشند.

به گزارش صبحانه،شهرام ملکی امروز(۱۳آذر) در نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان کردستان، اظهار کرد: استان دارای ۱۰ شهرستان، ۳۰ شهر و ۳۱ بخش است که از لحاظ تعداد روستاها دارای سکنه ۱ هزار و ۶۷۵ روستا وجود دارد.

وی اضافه کرد: جمعیت استان کردستان ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر است که از این تعداد ۱ میلیون و ۱۳۰ هزار نفر در شهر و ۴۶۸ هزار نفر در روستاها زندگی می کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان، با اشاره به اینکه شاخص های موثر در توسعه روستاهای استان بیان کرد: ۱۳۵ روستا در کردستان فاقد شبکه آب شرب می باشند.

ملکی با توجه به شاخص های بهره مندی روستاها، عنوان کرد: ۹۳۸ روستا دارای پوشش تلفن همراه و ۲۹ درصد از جمعیت روستاهای استان از اینترنت برخوردار اند و ۹۰ درصد خدمات گاز رسانی در روستاها انجام شده که با هدف گذاری در صدد می باشیم تا پایان سال جاری به ۹۵ درصد محقق شود.

وی با اشاره به اینکه طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار، ۴۱ درصد مصوب اجرا شده است، ذکر کرد: ۶۴۰ روستا دارای خانه بهداشت و ۷۲ مرکز بهداشت در استان کردستان خدمات رسانی می کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان، اضافه کرد: ۴۳ روستا در حال حاضر هدف گردشگری در استان کردستان است.

ملکی با اشاره به اینکه راه های روستاهای استان، گفت: در کشور ۱۲۵ هزار کیلومتر طول شبکه راه آسفالت شده که در سهم کردستان از این تعداد ۲ هزار و ۹۶۳ کیلومتر است.

در ادامه ابراهیم شرف پور، سرپرست دفتر روستایی در استان کردستان، با اشاره به اینکه ۹۴ درصد از جمعیت روستایی استان، تحت پوشش دهیاری ها می باشند، بیان کرد: ۱ هزار و ۲۱۱ دهیاری در استان وجود دارد که از سال ۹۲ تاکنون ۶۵ درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: در سال ۹۲ اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان به دهیاری ها پرداخت شده که امسال نیز ۲۷۵ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

شریف پور در ادامە بە تسهیلات اشتغالزایی روستایی بوسیله بانک سینا اشارە کرد و اضافه کرد: از سال ۹۵ تا سال ۹۷ مبلغ ۵۰ میلیارد تومان بوسیله این بانک تسهیلات پرداخت شدە کە از محل آن ۳۷ طرح با اشتغال ۲۹۱ نفر بە بهرە برداری رسیدە و هم اکنون در حال فعالیت می باشند.

در ادامه این نشست برهان صلواتی، مدیر (manager) کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، گفت: با پرداخت تسهیلات به روستایان کردستان کارهای خوبی صورت گرفت اما متاسفانه موجب ماندگاری آن ها به روستاها نبوده است.

وی اضافه کرد: نرخ بیکاری در تابستان امسال ۱۲.۲ دهم درصد بوده که در حال حاضر به ۱۳.۶ دهم درصد افزایش پیدا کرده که نسبت به میانگین کشوری بیشتر است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، یادآور شد: ۵ هزار و ۷۴۱ طرح به مبلغ ۵۱۱ میلیارد تومان به بانک های عامل ارسال شده و ۳ هزار و ۸۷۵ طرح به مبلغ ۳۰۹ میلیارد تومان با اشتغال ۶ هزار و ۷۷۶ نفر نیز عقد قرارداد شده است.

منبع:ایسنا

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top