کد خبر: 213504 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۴-۰۵:۰۱ ارسال توسط : |
12 بازدید
پ

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه امام به رأی مردم باور داشت، گفت: ما می‌گوییم رفراندوم پیشکش، ولی خوب در مورد تصمیماتی که مردم در آن نقش می دارند، مهم می باشند و باید از آن اطلاع داشته باشند، آن‌ها را...

ابراهیم رئیسی: رفراندوم پیشکش، مردم را در جریان طرح‌ها قرار بدهید

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه امام به رأی مردم باور داشت، گفت: ما می‌گوییم رفراندوم پیشکش، ولی خوب در مورد تصمیماتی که مردم در آن نقش می دارند، مهم می باشند و باید از آن اطلاع داشته باشند، آن‌ها را در جریان قرار بدهید.

به گزارش فارس، سید ابراهیم رئیسی عصر امروز (today) در دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران، روحانیون، نخبگان و اقشار مردم اصفهان اظهار داشت: برای بنده و همکارانم مغتنم است که در حضور شما بزرگواران و افراد با بصیرت و دغدغه‌مند حضور پیدا کنم.

وی تصریح کرد: صحبت‌ها را شنیدم، گزارش‌ها را حتما می‌خوانم و نیز دوستانی که مطالبی می دارند و فرصت ارائه نشد، شنیدن حرف آن‌ها برای من و همکاران ۱ اهمیت و ارزش است؛ لحن شما دغدغه‌مند است و دوستانی که از سر دلسوزی و تحول صحبت کنند، حرفشان حتما مغتنم خواهد است.

رئیس قوه قضائیه عنوان کرد: وقت نیست که به تمامی مسائل پاسخ دهم ولی خوب آنچه که امروز (today) در بیانیه گام دوم رهبری اعلام شده و برای تمام چراغ راه است، «عدالت» است و اجرای این موضوع برای تمام ۱ اهمیت است و مسؤولان با مسؤولیت‌پذیری و مردم نیز با نظارت باید بر این موضوع تاکید و توجه داشته باشند.

رئیسی تصریح کرد: با توجه به امر به معروف و نهی از منکر، تمام مردم باید احساس مسؤولیت کنند و یکی از شاخص‌های اجرای عدالت نیز همین موضوع است؛ امروز (today) خانواده شهید و ایثارگر، دانشجو، استاد دانشگاه، طلبه و ... مسائل جامعه را می‌‌بینند و مجموعه این مسائل این ضرورت را که باید در جامعه نسبت به دردها دغدغه‌مند باشیم، ایجاد کرده است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مسائلی که دوستان مطرح کردند، مربوط به حس پاکی است که این افراد داشتند، گفت: در جامعه‌ای که روح امر به معروف و نهی از منکر نباشد، آن جامعه مرده است و فردی که نسبت به اطرافش بی‌تفاوت باشد، به گواه اسلام مرده است.

وی ادامه داد: شاید در این مسیر مشکلاتی وجود داشته باشد ولی خوب امام حسین (ع) به ما آموزش داده است که کوتاه نیاییم؛ شهدا درس‌آموز ما می باشند و ۹ تنها در آسمان اصفهان و ایران (IRAN) بلکه در جهان اسلام می‌درخشند.

رئیسی بیان کرد: آزادگان و افرادی که در جنگ تحمیلی جنگیدند و اکنون در دفاع از انقلاب می باشند، نشان صدق می دارند؛ تمام افرادی که با این عزیزان نسبت خانوادگی می دارند و چه نسبتی که در این شهر و دیار زندگی کنند، باید احساس مسؤولیت کنند.

رئیس قوه قضائیه مطرح کرد: دادستان نباید منتظر شکایت کسی باشد و باید در احقاق حقوق مردم تلاش کند.

وی با بیان اینکه نگاه امام به مردم نگاه تشریفاتی نبود و اگر می‌گفت میزان رأی ملت است، به این موضوع باور داشت، اضافه کرد: ما می‌گوییم که رفراندوم پیشکش، ولی خوب در مورد تصمیماتی که مردم در آن نقش می دارند، مهم می باشند و باید از آن اطلاع داشته باشند، آنها را در جریان قرار دهید؛ مهم‌ترین کارهای این کشور در پرتو حضور مردم و نقش اساسی آن‌ها بوده است.

رئیسی گفت: به عنوان ۱ مسؤول این تمام اظهار لطفی را که به دستگاه قضا می‌شود پشتوانه عظیمی برای این دستگاه می‌دانم، امروز (today) مردم اعلام حمایت و آمادگی کنند که از این پشتوانه عظیم باید استفاده شود.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: نقش دستگاه قضایی، نظارت است و اگر کارها به روال خودش انجام شود، نوبت کمتر به ما می‌رسد.

وی ادامه داد: شبکه ملی اطلاعات اگر فعال شود، بسیاری از مسائل را حل می‌کند و یکی از ضرورت‌هایی است که با قوت آن را دنبال خواهیم کرد و تمام بخش‌ها موظف می باشند که دستور رهبری را پیگیری کنند، به این اغتشاشات هم که برمی‌خوریم، بیشتر با اهمیت نقش آن آشنا می‌شویم.

رئیسی گفت: صداقت، کرامت و خدمت به مردم در دستگاه محترم قضایی باید شاخص‌های این مجموعه باشد و تمام باید اینگونه ببیند؛ کسانی که امروز (today) در جایگاه حفظ قانون مرتکب جرم و خیانت شوند، حتماً باید به صورت مضاعف مجازات شوند.

رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: عَلَمی که رهبری در موضوع مبارزه (fight) با ناهنجاری و فساد برداشته‌اند، یکی از راهبردهای نظام اسلامی است و به عنوان ۱ سرباز در دستگاه محترم قضایی باید به همراه همکاران هم در اصلاح قوانین دولت و هم در قانونگذاری در قوه مقننه و هم برخورد با متخلفان در قوه قضائیه جدی برخورد نماییم.

وی تاکید کرد: فساد در هر جایگاهی باشد، فساد است و هرکجا که فساد پیدا شود زیبنده نظام نیست و بدانید ملامت ملامت‌گران و حاشیه‌سازی‌ها ما را از میدان به در نخواهد کرد.

رئیسی اضافه کرد: شما مردم توطئه دشمنان را نقش بر آب کردید و امروز (today) کشور ما در مقابل این توطئه ایجاد ناامنی، در امنیت قرار دارد ولی خوب نباید فراموش کرد که آنچه خواست مردم است باید به آن توجه شود.

وی عنوان کرد: آن کسانی که ایجاد ناامنی کردند و خلاف ارزش‌ها حرکت کردند، به اموال عمومی خسارت زدند، اغتشاش و شرارت کردند، برابر قانون با آن‌ها برخورد می شود و نسبت به مردم و خواست مردم با تمام وجود باید توجه کرد.

رئیسی اضافه کرد: باید نسبت به سفره و معیشت مردم و آنچه به کارگران و کشاورزان می‌گذرد، توجه کرد که این حرف درستی است و تاکید ما و وظیفه تمام است و ما هم نسبت به حقوق مردم به هیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد.

رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: خانواده شهدا دعا کنند تا ناامیدی که دشمن پیدا کرده روز (day) به روز (day) بیشتر شود و امید در دل مردم هم بیشتر.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top