کد خبر: 213527 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۸-۱۷:۲۸ ارسال توسط : |
6 بازدید
پ

خبرگزاری مهر: سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان چهارمین روز (day) ثبت نام نامزدهای انتخاباتی در جمع خبرنگاران گفت: مجموعه داوطلبان انتخابات در ۴ روز (day) گذشته ۴ هزار و ۷۸۱ نفر...

خبرگزاری مهر: سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان چهارمین روز (day) ثبت نام نامزدهای انتخاباتی در جمع خبرنگاران گفت: مجموعه داوطلبان انتخابات در ۴ روز (day) گذشته ۴ هزار و ۷۸۱ نفر بودند که ۸۸ درصد از بین مردان و ۱۲ درصد از میان زنان می باشند.

وی ادامه داد: جوان‌ترین داوطلب امروز (today) با ۳۰ سال سن و پیرترین داوطلب با ۷۴ سال سن برای انتخابات ثبت نام کردند.

موسوی گفت: ۴درصد از داوطلبان تحصیلات حوزوی، ۱۳ درصد در مقطع دکترا، ۷۷ درصد در حد کارشناسی ارشد و مابقی تحصیلات در حد لیسانس و کمتر می دارند.

موسوی اظهار داشت: استان تهران، اصفهان و خراسان رضوی بیشترین میزان داوطلبین را در چند روز (day) اخیر داشته‌اند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اضافه کرد: ۳ نفر هم از خارج از کشور ثبت‌نام کردند که بوسیله همکاران ما در وزارت خارجه ثبت نام آنها انجام شد و امروز (today) مدارکشان جهت رسیدگی به ستاد انتخابات ارسال شد.

موسوی گفت: تا این لحظه ۱۶ نفر برای هر کرسی مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده اند که عدد قابل توجهی است. ما ۲۹۰ کرسی در مجلس داریم و ۴ هزار و ۷۸۱ نفر تاکنون داوطلب ورود مجلس به مجلس شده‌اند.

فرمانداری تهران: ۱۱۰۰ نفر در تهران برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند
دبیر هیئت اجرایی انتخابات حوزه تهران گفت: در حوزه انتخابیه تهران کل آمار داوطلبین در پایان این ۴ روز (day) و در مجموع ۱۱۰۰ نفر بودند که مدارک خود را ارائه دادند.

نظام ملکشاهی معاون سیاسی فرماندار و دبیر هیئت اجرایی انتخابات حوزه تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه آخرین آمار ثبت نام کنندگان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در حوزه انتخابیه تهران، گفت: در حوزه انتخابیه تهران کل آمار داوطلبین در پایان این ۴ روز (day) و در مجموع 1100 نفر بودند که مدارک خود را ارائه دادند.

وی اضافه کرد: از این آمار 25 درصد بانوان و 75 درصد مرد بودند.

معاون سیاسی فرماندار تهران درباره آمار ثبت نامی در روز (day) چهارم،اظهار داشت: 342 نفر امروز (today) ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد، 16 درصد خانم و 84 درصد مرد و 2 نفر نیز اقلیت دینی می باشند.

ملکشاهی با بیان اینکه در حوزه انتخابیه تهران امروز (today) هیئت اجرایی اقلیت‌های دینی نیز تشکیل شد، اعلام کرد :در میان ثبت نام کنندگان در روز (day) چهارم 57 نفر دارای مدرک دکتری، 239 فوق لیسانس، 18 نفر حوزوی و 11 نفر هم لیسانس می باشند و 17 و نیم درصد هم جانبازان ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: پیرترین و جوانترین داوطلبان این دوره از انتخابات تا کنون 30 و 73 سال بوده‌اند.

معاون سیاسی فرماندار تهران در پایان به مشکلات عمده ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس در روزهای اخیر اشاره و اضافه کرد : یکی از عمده مشکلات بحث مدارک تحصیلی مراجعین بود، زیرا اصل مدرک را به همراه نداشتند؛ کسانی که اصل مدارک را نداشته باشند، باید تاییدیه تحصیلی را همراه داشته باشند ؛ بحث دیگر کارت ملی است، کسانی که کارت ملی هوشمند به همراه ندارند باید برگه ثبت نام ثبت احوال را همراه داشته باشند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top