کد خبر: 213550 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۴-۰۴:۴۲ ارسال توسط : |
4 بازدید
پ

. به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در حاشیه این برنامه گفت: هدف گذاری اصلی در این نشست موضوع آلودگی منابع آبی این منطقه شامل رودخانه جاجرود...

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در حاشیه این برنامه گفت: هدف گذاری اصلی در این نشست موضوع آلودگی منابع آبی این منطقه شامل رودخانه جاجرود و سد ماملو و موضوع تصرفات، زمین خواری و ساخت و ساز‌های واقع در پارک ملی خجیر و مجموعه حفاظتی جاجرود بود.

وی اضافه کرد: با توجه به حوزه و مأموریت‌های سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه اجرای قوانین و نظارت بر حسن اجرای قانون در حوزه محیط زیست، تعامل و همکاری بیشتر با دستگاه قضا بیش از پیش محسوس بوده و این اداره کل به عنوان ضابط دستگاه قضا خود را مکلف به هم افزایی با قوه قضائیه می‌داند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران تصریح کرد: در شورای حفظ حقوق بیت المال پرونده‌هایی در حوزه محیط زیست اعم از زمین خواری و آلودگی‌ها مطرح است که اهتمام دستگاه قضا و اداره کل محیط زیست استان تهران رسیدگی فوری به این پرونده هاست.

وی با بیان اینکه این اداره کل برنامه‌های ویژه‌ای را برای برخورد با زمین خواری و تصرفات اراضی شروع کرده است، اظهار داشت: به این منظور گشت‌های هدفمند و بازدید‌های مستمر از مناطق حساس در دستورکار است.

گفتنی است پارک‌های ملی خجیر و سرخه حصار به دلیل همجواری با کلانشهر تهران و ارزش اضافه کرده اراضی این مناطق، منظر و سیمای طبیعی و مجاورت منابع تامین کننده آب تهران و شرایط اقلیمی، مورد توجه زمین خواران بوده و دارای حساسیت ویژه از منظر مبارزه (fight) با پرونده‌های زمین خواری در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان است.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top