کد خبر: 213590 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۸-۱۷:۴۷ ارسال توسط : |
5 بازدید
پ

جلسه رسیدگی به اتهامات مقصران حادثه سیل در شیراز روز (day) چهارشنبه در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز به ریاست قاضی محمد مهدی محمودی برگزار شد.این جلسه با حضور اولیاء دم جانباختگان و جمعی از مصدومان...

جلسه رسیدگی به اتهامات مقصران حادثه سیل در شیراز روز (day) چهارشنبه در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز به ریاست قاضی محمد مهدی محمودی برگزار شد.این جلسه با حضور اولیاء دم جانباختگان و جمعی از مصدومان حادثه سیل دروازه قرآن شیراز به عنوان شکات پرونده و ۲ تن از شهرداران ادوار مخلتف در مجتمع محترم قضایی شهید قدوسی شیراز برگزار شد .

به گزارش ایرنا، دادگاه ضمن تفهیم اتهام تسبیب در قتل شبه عمدی ، تسبیب در ایراد صدمات بدنی شبه عمدی غیر مؤثر در فوت و تسبیب در ایراد صدمات بدنی شبه عمدی به متهمان از آنان خواست تا به دفاع از خود بپردازند.

رسیدگی به این پرونده پس از تنفس ۳۰ دقیقه ای ادامه یافت و ضمن دفاع وکلای متهمین از موکلین خود مسائل گوناگون فنی و کارشناسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دفاعیات وکلا مطابق قوانین در قالب لایحه دفاعی تقدیم دادگاه گردید.

این گزارش حاکی است دادگاه پس از شنیدن کامل دفاعیات متهمین و وکلای مدافع آنان و نظرات و دیدگاه های شکات و وکلای قانونی آنان و اخذ آخرین دفاعیات ختم دادرسی را اعلام کرد.

رئیس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز اعلام کرد رأی در مهلت قانونی اعلام و به شکات و متهمین ابلاغ خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس در همین راستا با بیان اینکه تلاش کردیم تا مطابق قانون و در اسرع وقت دادگاه رسیدگی به اتهامات مقصران حادثه سیل در شیراز در برگزار گردد گفت: علاوه بر ملحوظ داشتن سرعت در رسیدگی به این پرونده همواره دقت دید و اخذ نظرات کارشناسی در مراحل مختلف در دستور کار قرار گرفت به نحوی که زوایای مختلف حادثه بوسیله هیئت های مختلف کارشناسی و هیئت ویژه کارشناسی سازمان بازرسی کل کشور بررسی و گزارشات آن به دادگاه تقدیم گردید.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی با بیان اینکه رأی بدوی این پرونده در مهلت قانونی صادر می شود تصریح کرد : رأی صادره در این دادگاه قابلیت تجدید دید خواهی در دادگاه های تجدید دید استان فارس را دارا می باشد.

پیش از این پرونده موسوم به سیل شیراز با صدور کیفرخواست به دادگاه‌ کیفری ۲ شیراز ارسال شده و شهرداری و ۲ تن از شهرداران ادوار مختلف شیراز در حادثه سیل مقصر شناخته شدند.

پرونده حادثه سیل شیراز در ۱۶ مجلد در دادسرای شیراز تشکیل شده است مطابق بررسی‌های صورت گرفته و تلفیق دید هیأت کارشناسی و گزارش کارشناسی سازمان بازرسی کل کشور، شهرداری شیراز و ۲ تن از شهرداران ادوار مختلف شهرداری در این حادثه مقصر شناخته شدند.

پیش از این بر اساس گزارشی که بوسیله کمیته حقیقت یاب سهم تجمیعی عوامل انسانی- مدیریتی به تفکیک دستگاه‌های اجرایی در ادوار مختلف منتشر شده بود نیز نشان می‌داد که شهرداری شیراز در این پدیده طبیعی ۵۴ درصد سهم داشته است.

سیلاب پنجم فروردین ۹۸ در محل دروازه قرآن شیراز منجر به فوت ۲۱ نفر از هموطنان و مصدومیت ده‌ها نفر شد.تداوم این سیل در روز (day) بعد (ششم فروردین ۹۸) نیز منجر به تحمیل خسارت مالی بسیاری به اهالی شیراز و در محله سعدی شد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top