کد خبر: 213619 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۸-۱۵:۴۷ ارسال توسط : |
6 بازدید
پ

. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، با نقل قول از رویترز، نخستین جلسه کمیته محترم قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در چارچوب تحقیقاتی که هدف از آن استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور می‌باشد، برگزار...

پرونده استیضاح ترامپ وارد مرحله تازه شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، با نقل قول از رویترز، نخستین جلسه کمیته محترم قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در چارچوب تحقیقاتی که هدف از آن استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور می‌باشد، برگزار می‌شود.

جلسه تحقیقات استیضاح ترامپ روز (day) چهارشنبه با حضور حقوق‌دان‌هایی متخصص در حوزه مسائل قانون اساسی پیگیری می‌شود.

در این جلسه ابتدا حقوق‌دانی که نماینده حزب جمهوری خواه بود، سخنانی را ایراد کرد.

در شهادت این هم حزبی ترامپ ادعا شده است: «تحقیقات استیضاح فاقد شهادت مطلع از این اتفاق است و شواهد موجود نشان نمی‌دهد که ترامپ مرتکب «عمل مجرمانه‌ای» شده باشد».

سه حقوق‌دان دیگر که از سوی دموکرات‌ها تعیین شدند، در همین جلسه شهادت می‌دهند. انتظار می‌رود که این حقوق‌دان‌ها علیه ترامپ شهادت دهند و اعمال او را در رابطه با اوکراین مستحق استیضاح بدانند.

در همین حال جرالد نادلر، رئیس کمیته محترم قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در این جلسه سوگند خورد، اگر جرایم مربوط به استیضاح ترامپ واقعی باشد، به سرعت اتهاماتی علیه او مطرح خواهد کرد.

روند استیضاح ترامپ از ماه سپتامبر و به دست دموکرات‌های مجلس نمایندگان شروع شده است. این استیضاح که به موجب رسوایی‌ای موسوم به اوکراین گیت در حال بررسی است، بیان می‌کند که ترامپ از اختیارات ریاست جمهوری خود سوء استفاده کرده و «بده بستانی» با رئیس جمهور اوکراین داشته تا بدین واسطه ضربه‌ای را به رقیب انتخاباتی خود یعنی جو بایدن وارد کند.

گفتنی است، پس از تحقیقات اولیه در کمیسیون‌های تخصصی، موضوع استیضاح در مجلس نمایندگان به رای (vote) گذاشته می‌شود و در صورت تصویب، پرونده به مرحله بعدی یعنی رای‌گیری در سنا فرستاده خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top