کد خبر: 213661 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۴-۰۳:۵۲ ارسال توسط : |
3 بازدید
پ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  دکتر محمودرضا پیروی با توجه به سوال این سوال که این روزها هلال احمر بدون رئیس چگونه اداره می شود، گفت: «جمعیت هلال احمر به لحاظ سازمانی و سیستماتیک هیچ...

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رئیس تازه هلال احمر چه زمانی انتخاب می شود؟

 دکتر محمودرضا پیروی با توجه به سوال این سوال که این روزها هلال احمر بدون رئیس چگونه اداره می شود، گفت: «جمعیت هلال احمر به لحاظ سازمانی و سیستماتیک هیچ بن‌بست قانونی ندارد. در قوانین تمام چیز دقیق و روشن است و هم اکنون ما در ارائه خدمت و تداوم وظایف هیچ مشکلی نداریم. دبیر کل جمعیت هلال احمر طبق اساسنامه بالاترین مقام اجرایی است. جمعیت هلال احمر ۱ نهاد ۹۷ ساله است و در نزدیک به این ۱ قرن علاوه بر حوادث طبیعی، با مشکلات درون سازمانی زیادی نیز مواجه بوده که از تمام آنها عبور کرده است. تمام این تجربیات مفید، امروز (today) هم پشتوانه جمعیت برای برون رفت از این مشکل است.»

«دبیرکل جمعیت بر اساس قانون و در حوزه های مالی، سازمانی، پشتیبانی و … دارای سقف اختیارات قانونی است و بر این اساس و با همت و اراده کارکنان خدوم جمعیت هم اکنون کارها دنبال می شود، برای نمونه هم اکنون کار خرید بالگردهای تازه با جدیت در حال انجام است و تقریبا نهایی شده است که به زودی جزئیات آن را اعلام خواهیم کرد. تولید صافی‌های دیالیز که برای مدتی متوقف شده بود از هفته آینده شروع می شود. فیبرهای لازم خریداری شده و این اتفاق مهم به زودی خواهد افتاد. تشکیل خانه‌های هلال در روستاها و شهرها ابلاغ شده و به زودی شروع به کار می کنند. هیچ ۱ از برنامه های جاری جمعیت متوقف نخواهد شد و نمی‌شود.همین امروز (today) جلسه شورای معاونان جمعیت هلال احمر تشکیل شد و طبق دستور جلسه مواردی که در نوبت قرار داشت مانند تامین واکسن‌ها در سازمان تدارکات پزشکی، پیگیری بودجه جمعیت، افزایش تولیدات در سازمان نساجی،طرح امداد جاده ای زمستانی ، برگزاری همایش سالانه مدیران عامل و… طرح و درباره آنها تصمیم‌گیری خواهد شد.»

پیروی با توجه به سوال اینکه انتخاب رئیس برای هلال احمر چگونه خواهد بود، گفت: «پس از تایید خبر استعفای رئیس جمعیت، ما منتظر اعلام دید ریاست محترم جمهور می باشیم؛ در صورت صلاحدید ایشان، ساز و کار قانونی و مردمی انتخاب رئیس تازه شروع خواهد شد. بر این اساس اعضای شورای عالی ۲ نفر را به ریاست محترم جمهور معرفی کرده و ایشان گزینه مورد دید را منصوب خواهند کرد.»

همچنین این فرایند چندان زمان بر نیست: «با این وجود متعقدم برای ادامه فرایند قانونی نباید شتابزده عمل کرد. به این دلیل که جمعیت هلال احمر در ریل خودش قرار دارد و باید شرایط افراد شایسته در شورای عالی بررسی و ۲ نفر از شایسته ترین افراد جهت انتخاب نهایی به ریاست محترم جمهور معرفی شوند. بنده این وعده را به مردم شریف و داوطلبان عزیز می دهم که هیچ خللی در روند خدمت‌گزاری ایجاد نخواهد شد و حتی در صورت بروز حادثه‌ای جمعیت هلال احمر به خوبی گذشته و حتی شایسته تر از آن انجام وظیفه خواهد کرد.»

جماران

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top