کد خبر: 213684 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۸-۱۷:۱۸ ارسال توسط : |
10 بازدید
پ

فریبرز حمیدی به عنوان رییس تازه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و‌پرورش انتخاب شد.. به گزارش گروه اجتماعی دیتانیوز با نقل خبرگزاری تسنیم، با انتخاب محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش‌وپرورش، فریبرز...

انتصاب رئیس مرکز اطلاع‌رسانی آموزش و‌پرورش

فریبرز حمیدی به عنوان رییس تازه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و‌پرورش انتخاب شد.

به گزارش گروه اجتماعی دیتانیوز با نقل خبرگزاری تسنیم، با انتخاب محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش‌وپرورش، فریبرز حمیدی به عنوان رییس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی این وزارتخانه منصوب شد.

حمیدی پیش از این، مشاور و جانشین وزیر آموزش‌ و پرورش در ستاد مدرسه محوری بوده و سرپرستی مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی؛ معاون برنامه‌ریزی آموزش منابع نیروی انسانی؛ معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش ‌و پرورش شهر تهران و معاون رسانه‌ای و فرهنگی روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش را در کارنامه خود ثبت کرده است.

در مراسم معارفه، فریبرز حمیدی با تشکر از وزیر آموزش‌وپرورش به دلیل احیای مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم با برنامه‌ریزی‌ها منسجم و اساسی در راستای ارتقای تعلیم و تربیت به جامعه مخاطبان پاسخ خوبی بدهیم.

حمیدی بابیان اینکه تعریفی از بسیاری از مشکلات تعلیم و تربیت نداریم، گفت: طبق تعاریف تعلیم و تربیت عبارت است از مجموعه فرصت‌ها، اقدامات و دستاوردها از لحظه انعقاد نطفه تا پایان حیات که در راستای شکوفایی انسان باشد.

وی در ادامه اضافه کرد: برای تغییر رفتار جمعی و اتمسفر موجود، باید کف جامعه را تغییر داد که شامل دانش، نگرش و مهارت آن جامعه است.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی با اشاره به اینکه روابط عمومی با جریان سازی و فرهنگ‌سازی باید گفتمان آموزش‌وپرورش را بسازد، اظهار کرد: برای گفتمان سازی ۳ شرط وجود دارد؛ در موضوع نگرش کار روابط عمومی منحصر به این مجموعه نیست چراکه باید تمام ظرفیت‌ها باهم هماهنگ شوند.

وی با اشاره به اینکه وظایف روابط عمومی، گفت: اطلاع‌رسانی، تحلیل، پژوهش، اقناع، فهم مشترک و توسعه مشارکت از وظایف روابط عمومی است لذا تمام عوامل برون و درون سازمان باید کمک کنند تا سازمان بتواند به طور مطلوب کار کند.

حمیدی بابیان اینکه مشکل باید تبدیل به مسئله شود، گفت: شرط دوم این است که کار در روابط عمومی کار کلیشه‌ای نیست و نیاز به ایجاد رغبت در نظام تعلیم و تربیت دارد و اگر ایجاد انگیزه و شادابی نکنیم عملاً کاری انجام نداده‌ایم.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اضافه کرد: شرط سوم این است که کار روابط عمومی کار تیمی است و روابط عمومی باید متناسب با مقتضیات روز (day) عمل کند، چه‌بسا معلمانی که منتظر انگیزه دادن از طرف ما می باشند و این اتفاق در جهت عکس می‌افتد.

حمیدی با بیان اینکه وظیفه روابط عمومی تصویر کشیدن توانمندی‌های آموزش‌وپرورش و ارتقای جایگاه آن است، اظهار کرد: در روابط عمومی باید تلاش و کوشش آگاهانه، برنامه‌ریزی‌شده، مستمر و منسجم وجود داشته باشد تا بتواند بین خود و سازمان تفاهم ایجاد کند.

حمیدی بابیان اینکه روابط عمومی محلی برای خلاقیت افکار نو و کارهای تازه است، گفت: روابط عمومی آینه تختی است که محدب و مقعر نیست و باید عملکردی با رویکرد امید، نشاط و ایجاد انگیزه داشته باشد.

وی در ادامه اضافه کرد: الگوی کار در روابط عمومی تفکر محور است و باید بتواند تعامل خوبی برقرار کند.

حمیدی بابیان اینکه چند اصل را در روابط عمومی مدنظر قرار خواهیم داد، گفت: صداقت با مجموعه نظام تعلیم و تربیت، کیفیت، پاسخگویی، مسئولیت‌پذیری، قابلیت محاسبه و مخاطب محوری اساس و اصول کار در روابط عمومی خواهد بود.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top