کد خبر: 213758 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۴-۰۴:۰۱ ارسال توسط : |
6 بازدید
پ

"بعضاً ممکن است مردم نسبت به برخی سیاست‌ها و تصمیمات اعتراض داشته باشند"آفتاب‌‌نیوز :. غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان شامگاه چهارشنبه ۱۳ آذرماه همراه با سردار شاهوارپور فرمانده سپاه ولیعصر (عج)...

"بعضاً ممکن است مردم نسبت به برخی سیاست‌ها و تصمیمات اعتراض داشته باشند"

آفتاب‌‌نیوز :

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان شامگاه چهارشنبه ۱۳ آذرماه همراه با سردار شاهوارپور فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان، سردار عباس‌زاده فرمانده نیروی انتظامی استان و امام جمعه شهرستان شوش با حضور در منزل شهید رضا صیادی در شهرستان شوش ضمن دیدار و گفتگو با خانواده این شهید، با تسلیت به خانواده شهید صیادی گفت: دشمنان و استکبار به دنبال فشار و تحمیل منافع و خواسته های خود و ممانعت از پیشرفت و توسعه کشور است و خدا می‌فرماید که ما را مورد امتحان قرار میدهد و به صابران بشارت میدهد.

شریعتی اضافه کرد: باید در مقابل زیاده خواهی دشمنان ایستادگی کرده و در برابر ظلم کوتاه نیاییم که تا امروز (today) خوشبختانه به برکت خون شهدا و ایستادگی مردم این امر انجام شده است. بعضاً ممکن است مردم نسبت به برخی سیاست ها و تصمیمات نقد و اعتراض داشته باشند که حق آنهاست و ما موظف به شنیدن اعتراض و در صورت لزوم و کار کارشناسی پذیرش نظرات مخالف خود می باشیم اما ایجاد اغتشاش و ناامنی بحث دیگری ست.

اظهارات استاندار خوزستان درباره اعتراضات ماهشهر: می‌خواستند اقتصاد کشور را مختل کنند

وی در خصوص ناامنی های رخ داده در ماهشهر توضیح داد: در مقطع اعتراضات در طول ۳ ۴ روز (day) در ماهشهر عده ای به صورت سازمان یافته مسیرهای ارتباطی این شهر با اهواز، امیدیه، رامشیر، بندرامام و چند مسیر ارتباطی دیگر ماهشهر را مسدود کرده بودند و با توسل به اسلحه و آتش زدن لاستیک از تردد مردم ممانعت میکردند. این افراد حتی امکان تردد پرسنل پتروشیمی را نیز سلب کرده بودند و راه ارتباطی بندر امام که قطب غله‌ای و بندری کشور است را نیز بسته بودند و کامیون‌های باری امکان فعالیت نداشتند به گونه‌ ای که پیش از این جریانات تردد روزانه کامیون‌ها ۳ هزار وسیله بود که این رقم را به 300 کامیون در روز (day) رسانده بودند. صنعت پتروشیمی هم به دلیل بروز این شرایط ناامن در معرض بروز مشکل و اختلال قرار گرفته بود و تداوم این شرایط کل استان و کشور را در معرض آسیب و مشکل قرار می‌داد. اینکه ماهشهر با این پتانسیل اقتصادی و تجاری در چنین شرایطی قرار گرفته بود نشانده این است که این اقدامات سازمان‌دهی شده و برنامه‌ریزی شده و هدفمند بود و می‌خواستند اقتصاد کشور را مختل کنند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: ۳ - ۴ روز (day) این شرایط تدوام داشت و افرادی که در این ناامنی نقش داشتند حتی به کارخانه آرد ماهشهر و مرکز عملیات برق حمله کردند و ما در طول این چند روز (day) بنا را بر صبر و مدارا گذاشته بودیم. پس از اینکه شرایط رو به وخیم‌تر شدن رفت ناچار به انجام وظیفه و تامین امنیت بودیم و اینجا بود که نیروهای عزیز و فداکار در تامین امنیت جانفشانی به خرج دادند و شرایط را به حالت عادی برگرداندند. هیچکس از نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی پیشقدم در ایجاد درگیری نبود و ما به دنبال صبر و مدارا و حداقل درگیری بودیم.

رئیس شورای تامین استان بیان کرد: تامین امنیت از حقوق اساسی تمام مردم است و جان تمام ما که در مسئولیت قرار گرفتیم فدای تامین امنیت مردم.

شریعتی با قدردانی از فداکاری های شهید صیادی گفت: این شهید والامقام در ایام اربعین نیز تمام تلاش خود را برای تامین امنیت و آسایش زائران به خرج داد و در این غائله ماهشهر نیز جان خود را در طبق اخلاص قرار داد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top