کد خبر: 213773 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۴-۰۳:۳۳ ارسال توسط : |
4 بازدید
پ

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛. حسین عرفانی رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در تمام...

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

ویروس آنفلوانزاحسین عرفانی رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در تمام دنیا و حتی کشورمان بیماری آنفلوانزا به ۲ گونه با علائم خفیف و شدید بروز و شیوع پیدا می‌کند که معمولا ۹۵ درصد از افراد مبتلا به عارضه آنفلوانزا دارای علائم خفیف بوده و تنها ۵ درصد نیازمند بستری در بیمارستان می باشند.

او دامه داد: هنگام شیوع این بیماری ۹۵ درصد از افراد دارای علائم خفیف آنفلوانزا و سرماخوردگی بوده و این افراد به دلیل اینکه در میان مردم تردد می دارند می‌توانند عامل انتقال بیماری آنفلوانزا به سایرین باشند.

رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تأکید کرد: اگر افراد نکات بهداشت فردی و اجتماعی را به طور کامل رعایت کنند و از مصرف خودسرانه هرگونه آنتی بیوتیک یا دارویی بپرهیزند هیچ مشکلی در جامعه ایجاد نمی‌شود و ویروس آنفلوانزا به سایر افراد منتقل نخواهد شد.

دوره بیماری آنفلوانزا ۱ هفته است

عرفانی بیان کرد: طول دوره بیماری آنفلوانزا در نهایت ۱ هفته است و اگر افراد نسبت به بهداشت فردی خود احساس مسئولیت بیشتری کنند این بیماری از بین خواهد رفت.

او گفت: از دید منطق موج آنفلوانزا طی چند هفته آینده فروکش می‌کند. افراد باید دست و صورت خود را به طور دقیقی با آب و صابون شست و شو دهند.

رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اضافه کرد: افراد سالم نیازی به زدن ماسک ندارند و تنها پرستاران یا پزشکان که در مواجهه با بیمار می باشند باید ماسک مدیکال از نوع L۹۵ را استفاده کنند.


یشتر بخوانید: توزیع قرص اسلتامیویر در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی


عرفانی یادآوری کرد: در ۹۵ درصد از موارد بیماری آنفلوانزا قابل پیش‌بینی است و تنها ۵ درصد جهش و رفتار‌های مختلف را از خود نشان می‌دهد که این مسئله باعث غیرقابل پیش‌بینی بودن عارضه آنفلوانزا در افراد می‌شود.

انتهای پیام/

 

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top