کد خبر: 213817 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۴-۰۴:۳۵ ارسال توسط : |
14 بازدید
پ

سرهنگ قاسم دستخال در تشریح این خبر، گفت: دوم شهریورماه امسال پرونده‌ای با موضوع سرقت موتورسیکلت به شکایت آقایی ۳۴ ساله از کلانتری ۱۶۳ ولنجک برای بررسی تخصصی به پایگاه یکم پلیس (police) آگاهی ارجاع...

شگرد عجیب سارق برای سرقت موتورسیکلت

سرهنگ قاسم دستخال در تشریح این خبر، گفت: دوم شهریورماه امسال پرونده‌ای با موضوع سرقت موتورسیکلت به شکایت آقایی ۳۴ ساله از کلانتری ۱۶۳ ولنجک برای بررسی تخصصی به پایگاه یکم پلیس (police) آگاهی ارجاع شد.

وی گفت: شاکی در تحقیقات پلیسی، اظهار داشت: اواخر تیرماه یک‌دستگاه موتورسیکلت را از طریق سایت دیوار برای فروش آگهی کردم. پس از گذشت مدتی شخصی که خود را خریدار معرفی می‌کرد تماس تلفنی برقرار و به درب منزلم مراجعه کرد. با هم داخل پارکینگ رفتیم. وی به عذر تست‌کردن سوار موتور شد و از محل گریخت.

دستخال اضافه کرد: کارآگاهان به محل وقوع جرم مراجعه و در تحقیقات میدانی تصویری از چهره سارق به دست آوردند. در شاخه دیگری از تحقیقات تکمیلی مشخص شد سارق با افرادی که موتورسیکلتی شبیه به موتورسیکلت مال‌باخته می دارند و برای فروش در سایت اینترنتی آگهی کرده‌اند تماس گرفته و تمام فروشندگان به پایگاه یکم دعوت و مشخص شد مالک موتورسیکلت‌هایی می باشند که مدل آن‌ها بنلی بوده و در سایت خرید و فروش اینترنتی آگهی فروش گذاشته بودند لیکن با نشان دادن تصویر سارق به آن‌ها مشخص شد سارق به آن‌ها نیز مراجعه کرده، ولی خوب با هوشیاری که صاحبان موتورسیکلت‌ها داشتند نقشه سارق برای سرقت نافرجام مانده بود.

رئیس پایگاه یکم پلیس (police) آگاهی پایتخت ابراز داشت: در ادامه تحقیقات انجام شده هویت سارق شناسایی شد و بدین ترتیب پس از هماهنگی‌های قضائی متهم سوم آذرماه امسال در خیابان تجریش دستگیر شد. متهم در پلیس (police) آگاهی اظهار داشت که با استفاده از سایت خرید و فروش اینترنتی به درب منازل مراجعه و به عنوان خریدار قصد سرقت چندین موتورسیکلت را داشته که در نهایت موفق به سرقت یک‌دستگاه شده و مجدد از طریق همان سایت آن را به مبلغ شانزده میلیون تومان فروخته است.

رئیس پایگاه یکم پلیس (police) آگاهی پایتخت، با اشاره به اینکه این خبر، گفت: متهم پس از اعتراف صریح به جرم خود با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم قرار دارد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top