کد خبر: 214143 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۳-۱۵:۵۶ ارسال توسط : |
8 بازدید
پ

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از انجام نظرسنجی در خصوص کیفیت اجرای زیرگذر گیشا از اهالی منطقه خبر داد.. به گزارش ایسنا، محمدرضا جوادی یگانه صبح امروز (today) در حاشیه بازدید از ۲ پروژه عمرانی...

انجام نظرسنجی از اهالی گیشای تهران در خصوص زیرگذرمعاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از انجام نظرسنجی در خصوص کیفیت اجرای زیرگذر گیشا از اهالی منطقه خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا جوادی یگانه صبح امروز (today) در حاشیه بازدید از ۲ پروژه عمرانی زیرگذر گیشا و زیرگذر استادمعین با حضور در جمع خبرنگاران گفت: پروژه‌های عمرانی بر روی کیفیت زندگی مردم به شدت تأثیرگذار می باشند. به همین دلیل برای اجرای پروژه‌ها در شهر تهران ارزیابی‌هایی انجام خواهد شد؛ هر چند که براساس مصوبه شورای شهر باید در اجرای تمام پروژه‌ها پیوست‌های اجتماعی، زیست‌محیطی و اقتصادی لحاظ شود، اما باید تأثیر ارزیابی‌های اجتماعی در پروژه‌ها قوی‌تر باشد.

وی با بیان اینکه با اجرای پروژه‌های فنی می‌خواهند وضعیت زندگی مردم بهبود یابد، اضافه کرد: اما این در حالی است که در زمان اجرا هم راه مردم دورتر می‌شود و هم ممکن است دچار مشکلات عبور و مرور شوند. تمام پروژه‌ها باید ارزیابی دقیق زیست محیطی، اجتماعی و... داشته باشند و قبل از تصویب پروژه ارزیابی تأثیر باید انجام شود.

وی با توجه به سوال این سوال که واقعا چرا از معماری و رنگ در پروژه‌های عمرانی استفاده نمی‌شود، گفت: باید این موضوعات لحاظ شود و سازمان زیباسازی قطعا به این موضوعات وارد خواهد شد.

وی در خصوص نارضایتی مردم از وضعیت زیرگذر گیشا گفت: قرار است توضیح مفصلی در مورد گیشا به اهالی داده شود و حتی نظرسنجی تلفنی از مردم انجام خواهد شد.

جوادی یگانه با بیان اینکه اجتماعی کردن شهرداری تهران بسیار مهم است، گفت:‌ به همین دلیل من به عنوان معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از این پروژه‌های عمرانی بازدید کردم تا ببینیم اجرای این پروژه‌ها چقدر بر روی زندگی افراد تأثیر می‌گذارد که بر همین اساس همزمان با احصای شماره‌های اهالی گیشا، نظرسنجی در این خصوص انجام خواهیم داد.

وی با توجه به سوال این سوال که آیا ممکن است در ارزیابی‌های فرهنگی اشکال ۱ پروژه تغییر کند یا نه، گفت: اگر در ارزیابی‌های اجتماعی مشکلات احصا شود حتما پروژه اصلاح می‌شود و نمی‌شود به خاطر ساخت ۱ پل، ۵ یا ۷ سال زندگی مردم را مختل نماییم تا ۵ الی ۱۰ درصد به سرعت حرکت خودروها اضافه شود.

جوادی یگانه با بیان اینکه رویکرد جدیدی در شهرداری تهران ایجاد شده که بر این اساس خودرومحوری دیگر ملاک عمل نیست، گفت: ما باید در پروژه‌هایمان با مردم گفت‌وگو نماییم و نمی‌شود با ابلاغ و دستور کاری را پیش برد.

وی با بیان اینکه رویکردها در مدیریت شهری به سمت انسان‌محوری تغییر پیدا کرده است، گفت: اگر در ارزیابی اجتماعی پروژه‌ها ببینیم که مشکلاتی ایجاد شده حتما نسبت به اصلاح و رفع آن اقدام می‌کنیم. چه بسا که در اجرای طرح کاهش آلودگی هوا نیز قبل از اجرا مشکلاتی را احصا کرده و آن را حل کردیم.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top