کد خبر: 215864 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۳-۱۵:۵۹ ارسال توسط : |
7 بازدید
پ

به گزارش پارسینه، سردار حسین اشتری صبح امروز (today) در جمع دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین که به مناسب روز (day) ۱۶ آذر (روز دانشجو) برگزار شد، ضمن گرامیداشت ۲ شهید ناجا که اخیراً در...

ناگفته‌های فرمانده ناجا از اتفاقات بنزینی/ نخستین حرکت مسلحانه کجا شکل گرفت؟

به گزارش پارسینه، سردار حسین اشتری صبح امروز (today) در جمع دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین که به مناسب روز (day) ۱۶ آذر (روز دانشجو) برگزار شد، ضمن گرامیداشت ۲ شهید ناجا که اخیراً در ناامنی‌های اخیر به شهادت رسیدند، اظهار کرد: روز (day) دانشجو نماد مبارزه (fight) با استکبار، روز (day) استقلال، آزادی‌خواهی و روزی است که دانشجویان به مقابله با گسترده‌تر شدن حضور استکبار ایستادند و شهید شدند.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: بسیاری از توطئه‌ها با رشادت‌های فرزندان این کشور خنثی شد که باید راه و رسم شهدا را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی، دوران دانشجویی را دورانی بسیار اثربخش دانست و گفت: فضایی آرام، خوب و با امکانات مناسب در اختیار دانشجویان این دانشگاه است، باید قدر این فضا را بدانیم. همیشه به مسئولان دانشگاه توصیه کردیم که از دید متن و محتوا به‌روز شویم و هر ساله ارتقا پیدا نماییم، ممکن است اسم برخی دانشگاه‌های کشور برده شود، اما معتقدم دانشگاه‌های نیرو‌های مسلح باید از تمام دانشگاه‌ها جلوتر و به عنوان مرجع باشند.

این مقام عالی انتظامی با اشاره به اینکه ویژگی‌های دانشگاه علوم انتظامی امین، تصریح کرد: برای رسیدن به پلیس (police) تراز انقلاب اسلامی، باید کار را از همین دانشگاه شروع نماییم و این مراکز باید در کل کشور مرجع باشد و تمام بتوانند به آن رجوع کنند.

اشتری با بیان اینکه این دانشگاه‌ها در خدمت به مردم می‌توانند بیشتر موثر باشند، ادامه داد: در محیط دیگر دانشگاه‌ها، دانشجویان مومن و ولایی کم نیستند، اما باید مراکز علمی نیرو‌های مسلح و پلیس (police) گره‌گشای مشکلات جامعه باشند و تحول ایجاد کنند.

رئیس پلیس (police) کشور با اشاره به اینکه پیشرفت‌های خوب این دانشگاه، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در سال ۹۶ به این دانشگاه قدم گذاشتند، باید مطالب مطرح شده بوسیله ایشان در جمع دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین بار دیگر مطالعه و نسبت به اجرای آن‌ها اقداماتی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه حوادث اخیر در کشور، متذکر شد: سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت آن از اردیبهشت ماه مطرح می‌شد و دولت دنبال این بود ساماندهی سوخت صورت گیرد، یکی ۲ مرحله تا اجرا پیش رفتند، اما به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های مناسب به تعویق افتاد.

این مقام انتظامی اضافه کرد: تا دو، ۳ روز (day) قبل از اجرا، زمان دقیق مشخص نشد، این موضوع در جلسات مطرح شد، نیروی انتظامی معتقد بود که در زمان و تغییرات قیمتی تجدیدنظر شود، اما گفتیم در صورت تصمیم‌گیری برای اجرا آماده می باشیم.

اشتری عنوان کرد: حوادثی در لبنان و عراق داشتیم و نگرانی ما بر این بود که شاید این حوادث به داخل کشور تسری پیدا کند، البته معاندان مرتباً در شبکه‌های اجتماعی مردم را تحریک می‌کردند حتی می‌گفتند چگونه اعتراض کنند، به طور مثال مدل چین و هنگ‌کنک مبنی بر رها کردن خودرو‌ها یا خالی کردن شن و ماسه را در معابر مطرح کردند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس (police) در شب (night) جمعه در تمام پمپ‌بنزین‌ها مستقر شد، گفت: تا روز (day) جمعه بعدازظهر مشکلی نداشتیم، اما بعد از آن در خرمشهر حرکت مسلحانه شکل گرفت که با عکس‌العمل سریع نیرو‌های نظامی روبه‌رو شدند در سیرجان نخستین حمله به پمپ‌بنزین صورت گرفت، در این شهر ۱ انبار سوخت نزدیک پمپ‌بنزین بود که البته آن محل از دست افراد شرور خارج شد اگر آن محل آتش می‌گرفت خسارات زیادی به بار می‌آمد.

وی ادامه داد: سپس در روز (day) شنبه اعتراضات به آشوب‌ها تبدیل شد و در نقاط مختلف گستردگی داشت البته همکاران نسبت به خنثی‌سازی این اقدامات آشوب‌گرانه عمل کرد، روز (day) یکشنبه پس از فرمایشات رهبری، این اعتراضات بسیار کاهش پیدا کرد و درصد بالایی از این تحرکات و به اعتقاد بنده بیش از ۸۰ درصد آن، فروکش کرد.

این مقام عالی انتظامی بیان کرد: شاید برخی‌ها ابهام داشتند، برخی در مجلس به دنبال این بودند که جلوی این کار گرفته شود که دیگر با اعلام آن به مصلحت نبود که در صحنه تغییر پیدا کند، فرمایشات رهبری بسیار بزرگوارانه بود، ایشان بسیاری از مشکلات را به جان خریدند و از شخص خود مایه گذاشتند، برای امنیت مردم و حفظ نظام ورود پیدا کردند، موضوع صرف حمایت از ۱ حرکت نبود.

وی اضافه کرد: در روز (day) شنبه اوباش به اموال مردم تجاوز کرده و اگر قدرت پیدا می‌کردند شاید دست به جنایات دیگری می‌زدند، روز (day) یکشنبه پلیس (police) در اقصی‌نقاط کشور حضور پیدا کرد که در نهایت در کنار نیرو‌های عزیز سپاه و بسیج، این توطئه ۴۸ ساعته جمع شد و ورق برگشت، این فتنه بزرگ و متفاوت از وقایعی بود که قبلا شاهد آن بودیم.

اشتری با بیان اینکه نقش بیگانگان و فضای مجازی در این فتنه موثر بود، گفت: اینکه بار‌ها گفته شده اینترنت ملی راه‌اندازی شود برای چنین مواقعی است که به اموال مردم تعرض می‌شود.

رئیس پلیس (police) کشور ادامه داد: در روز‌های نخست، بیشتر از خرابی‌ها گفته شد، اما از اقدامات پیش‌دستانه نیرو‌های عمل‌کننده کمتر سخن به میان آمد که حق آن ضایع شد، آن‌ها که عملیاتی می باشند می‌دانند چه کار بزرگی برای مقابله با آن‌ها صورت گرفت، اوباش بازداشت شده می‌گفتند انتظار نداشتند به این سرعت بوسیله پلیس (police) بازداشت شوند.

این مقام عالی انتظامی با اشاره به اینکه جداسازی صف مردم از آشوب‌گران، اظهار کرد: مردم در تمام شهر‌ها این اغتشاشات را محکوم کردند حضور نیرو‌های انتظامی به موقع بود، امروز (today) نیروی انتظامی آماده‌تر از ۲ هفته گذشته است و آمادگی برخورد با هرگونه ناامنی را در کشور دارد، اگر مجدداً بخواهد حادثه‌ای رخ دهد، آمادگی داریم البته باید بستر‌های نارضایتی حل شود.

وی با اشاره به اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نیروی انتظامی، بسیج و سپاه در این آشوب‌ها به وظیفه خود عمل کردند، تصریح کرد: امروز (today) اعتماد مردم به نیروی انتظامی بیشتر از قبل شده است، ۲ شهید ناجا برای امنیت مردم جان خود را نثار کردند، منزل یکی از این شهدا در شوش رفتم، خانواده بزرگواری داشتند و تنها می‌گفتند می‌خواهیم با مقام معظم رهبری دیدار داشته باشند.

اشتری اضافه کرد: شهید جواهری تا آخرین لحظه محکم مقاومت کرد و با چندین ضربه چاقو به شهادت رسید، نیروی انتظامی حافظ جان، مال، ناموس و آبروی مردم است، باید آمادگی را در خود حفظ نماییم البته ستادکل نیرو‌های مسلح و مسئولان حضور شجاعانه پلیس (police) را در این آشوب‌ها تایید کردند.

فرمانده نیروی انتظامی به گام دوم انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: باید نقش نیروی انتظامی را در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مشخص نماییم، باید برای رسیدن به تمدن انقلاب اسلامی چه اقداماتی انجام دهیم؟ باید نهال امید به آینده را بگسترانیم و ناامیدی را از خود دور نماییم، مقام معظم رهبری ۱ حکیم می باشند و می‌فرمایند آینده خوبی داریم، ما نیز معتقدیم ناجا آینده خوبی خواهد داشت.

سردار لطفعلی بختیاری نیز پیش از سخنان فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه برنامه تحولی این دانشگاه تدوین و تا حد زیادی در حال اجرا است، اظهار کرد: نظام آموزش ارزیابی حین آموزش دانشجویان این دانشگاه، فضایی را ایجاد کرده تا بتوانیم برنامه‌های ارائه شده را ارزیابی نماییم.

رئیس دانشگاه علوم انتظامی امین تصریح کرد: امروز (today) گفتمان دینی - انقلابی در این دانشگاه وجود دارد و تلاش تمام دست‌اندرکاران این دانشگاه تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری است.

وی اضافه کرد: قرار بر این شد دانشجویان در پایان دوره به زیارت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) نائل شوند و لذا فارغ‌التحصیل دوره ۲۹ به این سفر معنوی نائل خواهند شد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top