کد خبر: 216379 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۹-۰۷:۵۲ ارسال توسط : |
17 بازدید
پ

آفتاب‌‌نیوز :. محمد کاظم چقازردی در جلسه با اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک با اشاره به اینکه طرح ملی ادغام به عنوان مهمترین ماموریت بانک سپه، با اشاره تایید اقدامات صورت گرفته در این زمینه...

آفتاب‌‌نیوز :

محمد کاظم چقازردی در جلسه با اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک با اشاره به اینکه طرح ملی ادغام به عنوان مهمترین ماموریت بانک سپه، با اشاره تایید اقدامات صورت گرفته در این زمینه بوسیله رییس جمهور اظهار کرد: تهیه نرم افزار جامع بانکی امید و برنامه بانک برای حرکت بیشتر به سمت سودآوری از دیگر موضوعات اولویت‌دار بانک در سال جاری است.

وی با اشاره به اینکه بهبود جایگاه بانک سپه با ایجاد نرم افزار جامع بانک و رعایت برنامه زمان‌بندی مربوط به آن، اضافه کرد: الزامات حاکمیت شرکتی به عنوان ۱ قانون در دستور کار وزارت امور اقتصاد و دارایی است و به بانک‌ها نیز ابلاغ شده است که رعایت آن در این بانک هم ضروری است.

پروژه‌های تازه برای ادغام بانک‌های نظامی در بانک سپه

چقازردی گفت: رعایت الزامات حاکمیت شرکتی باعث می شود جامعه از نحوه اداره بانک و فرآیندهای داخلی آن آگاه شوند. بخشی از هیات مدیره بانک با تفکیک وظایف از امور اجرایی محض فاصله می‌گیرد و در حوزه های تقویت ریسک، حسابرسی داخلی، حسابرسی سیستماتیک و سایر موارد فعال تر عمل کنند.

او ایجاد کمیته‌های مختلف در بانک، تقسیم مسئولیت‌های هیات مدیره و تفکیک جایگاه مدیرعامل از رییس هیات مدیره را از شاخصه های حاکمیت شرکتی در بانک عنوان و اضافه کرد: تفکیک جایگاه مدیرعامل و رییس هیات مدیره برای تقسیم بهتر وظایف است و تغییری در نگاه و اهمیت مسئولیت‌های محوله ایجاد نخواهد کرد.

مدیرعامل بانک سپه اظهار امیدواری کرد که با توجه به طرح ملی ادغام، بانک سپه با پرهیز از شتاب‌زدگی و تکیه بر خرد جمعی و همفکری اعضای هیات مدیره به تدریج در ذیل الزامات حاکمیت شرکتی قرار گیرد و با بررسی عملکرد بانک‌های ادغام شونده و استفاده از ظرفیت‌های بالقوه آنها به بزرگترین و کارآمدترین بانک کشور تبدیل شود و در ردیف بانک‌های برتر جهان در افق چند ساله قرار گیرد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top