کد خبر: 216711 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۹-۰۷:۱۷ ارسال توسط : |
6 بازدید
پ

. سارا ویلیامز سوالی مطرح کرده است با این مضمون که «آیا زندگی فضانوردان در تمام مدت حضورشان در ایستگاه فضایی بین‌المللی رصد می‌شود؟ آیا اصلا برای آنها حریم خصوصی وجود دارد؟». اندرو مورگان در پاسخ...

سارا ویلیامز سوالی مطرح کرده است با این مضمون که «آیا زندگی فضانوردان در تمام مدت حضورشان در ایستگاه فضایی بین‌المللی رصد می‌شود؟ آیا اصلا برای آنها حریم خصوصی وجود دارد؟»

اندرو مورگان در پاسخ می‌گوید: «این سوال خوبی است. زیرا همانطور که می‌دانید ما چند ماه دیگر هم باید در اینجا زندگی نماییم، ۶ نفر از کارکنان و ما در یکجا به سر می‌بریم و مدت زمان زیادی را با یکدیگر سپری می‌کنیم. مثل اینکه مدت طولانی در ۱ خانه کوچک به سر ببرید. ما تمام در همسایگی هم غذا می‌خوریم، می‌نوشیم، می‌خوابیم و ورزش می‌کنیم.»

او در ادامه می‌گوید: «خوشبختانه ما یکدیگر را بسیار دوست می‌داریم. این باعث می‌شود که با هم راحت‌تر کنار بیاییم. البته تیمی از زمین نیز با دوربین‌ها اغلب مشغول مشاهده ما می باشند. اما آنها این امکان را به ما می‌دهند که دوربین‌ها را در انتهای روزِ کاری خود، خاموش نماییم تا شب (night) هنگام حریم خصوصی خودمان را داشته باشیم.» به گفته این فضانورد ناسا «هر ۱ از فضانوردان دارای اقامتگاه شخصی است. البته اقامتگاهی به اندازه ۱ کمد کوچک یا ۱ باجه تلفن، البته اگر اندازه باجه تلفن هنوز یادتان باشد. بنابراین فضای چندانی نداریم. اما این فضای خصوصی شماست و می‌توانید در را ببندید.»

او درباره دیگر امکان‌های فراهم شده در ایستگاه فضایی می‌گوید: «می‌توانید با خانواده تماس تلفنی برقرار کنید، ایمیل بنویسید، باورتان بشود یا نه، ایستگاه فضایی بین‌المللی به اندازه کافی جادار است.»

61264

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top