رپورتاژ انتخاباتی صداوسیمای «ملی» برای قالیباف / نماینده مجلس: تلویزیون سخنان 100 درصد انتخاباتی قالیباف در دانشگاه علامه را پوشش داد

رپورتاژ انتخاباتی صداوسیمای «ملی» برای قالیباف / نماینده مجلس: تلویزیون سخنان 100 درصد انتخاباتی قالیباف در دانشگاه علامه را پوشش داد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رپورتاژ انتخاباتی صداوسیمای «ملی» برای قالیبافبهروز نعمتی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز- یکشنبه- مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از بحث های امروز (today) در راس امور بودن مجلس است، پرسش هایی را مطرح و اظهار داشت: آیا مجلس شورای اسلامی در راس امور قرار دارد یا خیر، افرادی که در این خصوص موضوعاتی را مطرح کنند دارای چه انگیزه‌ای می باشند، واقعا چرا افرادی به دنبال تضعیف مجلس شورای اسلامی بوده و این موضوع را که مجلس نسبت به مجالس گذشته عملکردی ضعیف داشته را طرح می‌کند.

نعمتی گفت: در این دوره مجلس شورای اسلامی بیش از ۱۰۵ طرح و لایحه را به قانون تبدیل کرده است و در حوزه نظارتی نیز به همین صورت عمل شده است. تعداد کل تذکرات به رییس جمهور تا به امروز۹ هزا و ۴۹۲ فقره سوال از رییس جمهور در ۱ مرحله و آن هم ۵ سوال، بیش از۳ هزار و ۳۳۶ سوال از وزیران بیش از ۲۱۲ مورد تحقیق و تفحص، ۹۹ مورد درخواست ماده ۲۳۴ و ۳۱ مورد گزارشات نظارتی ارائه شده بوسیله کمیسیون‌های ویژه و کمیسیون اصل ۹۰، ۳۹ مورد استیضاح نیز در این دوره صورت گرفته است؛ حال با وجود این عملکرد واقعا چرا این مجلس را مورد حمله قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: با مرور این موضوعات می‌توان نتیجه گرفت عده‌ای به هر دلیلی که در دوره گذشته نتوانستند اکثریت مجلس را داشته باشند از همان روزهای اول به دنبال تخریب مجلس بودند. با تشکیل گروه‌های ۷ نفره، برگزاری جلسات متعدد در مراکز و مساجد هتک حرمت به مجلس شورای اسلامی و نمایندگان بوسیله برخی روحانیون که مجلس هم نسبت به آن عکس‌العملی نشان نداد که تمام و تمام از این موضوع نشأت می‌گیرد که عده‌ای شکست خوردند، اما شکست را نپذیرفتند و به دنبال تخریب مجلس شورای اسلامی بودند.

نماینده تهران با بیان اینکه در صداوسیما مباحثی علیه مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود و مباحثی که در اخبار ۲۰:۳۰ اشاره می‌شود بیشتر موضوعاتی است که علیه مجلس بوده است، گفت: شب (night) گذشته یکی از خبرنگاران اعلام کرد تصویرها افراد را به دلیل این‌که به طرفدارای از عده‌ای متهم نشویم منتشر نمی‌کنیم، ولی خوب در همان زمان سخنان شهردار سابق تهران را در دانشگاه علامه که برنامه‌ای ۱۰۰ درصد انتخاباتی بود را نشان دادند.

وی اضافه کرد: در سخنرانی برخی گفته می‌شود مجلس را به توپ ببندند. برادر روحانی‌ای که می‌گویی مجلس شورای اسلامی را باید به توپ ببندند آن مجلس، مجلس رضاخانی بود و این مجلس، مجلس جمهوری اسلامی است. با این وجود عملکرد و هدف تخریب‌ها هم مشخص است. این تخریب‌ها از سوی عده‌ای از برادران ما در مجلس هم تایید شده این به معنای خودزنی مجلس است.

نعمتی ادامه داد: آنهایی که می‌گویند این مجلس ضعیف است زمانی که خودشان چندین دوره در مجلس بودند از تضعیف مجلس شورای اسلامی چیزی نگفتند؛ اگر خودشان در مجلس باشند مجلس قوی است ولی خوب وقتی خودشان در مجلس نباشند مجلس ضعیف است.

وی با اشاره به اینکه افزایش و سهمیه بندی نرخ بنزین اظهار کرد: در جلسات علنی و غیرعلنی مخالفت خود  را با این موضوع بیان کرده ام و اکنون نیز می‌گویم این کار نباید انجام می‌شد، اما با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری این موضوع را پذیرفتیم. دادن ۵۰ هزار تومان به افراد جامعه، کار درستی نیست. باید از محل این موضوع مشکل اشتغال را حل نماییم. فارغ از این‌که استانی برخوردار است یا خیر به برای اشتغال هر استان ۱۰۰۰ میلیارد تومان اختصاص دهیم، به موضوع کشته شدگان و بازداشت شدگان نگاه نماییم، آنها افرادی می باشند که بیکار بوده و به دنبال شغل بودند.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

پربحث ترین ها

دوستان ما