کد خبر: 217099 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۹-۰۷:۵۴ ارسال توسط : |
8 بازدید
پ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :. اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پیش از ظهر امروز (today) (یکشنبه) در دیدار «علی بن مسعود السنیدی» وزیر صنعت و تجارت عمان با بیان اینکه روابط سیاسی...

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

جهانگیری: روابط سیاسی ایران (IRAN) و عمان در عالی‌ترین سطح قرار دارداسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پیش از ظهر امروز (today) (یکشنبه) در دیدار «علی بن مسعود السنیدی» وزیر صنعت و تجارت عمان با بیان اینکه روابط سیاسی ایران (IRAN) و عمان در عالی ترین سطح قرار دارد،‌ خاطر نشان کرد: توسعه همکاری های تهران و مسقط برای دنیای اسلام و کشورهای منطقه مفید است و هیچ کس از این روابط آسیب نمی بیند.

معاون اول رییس جمهور روابط صمیمانه ایران (IRAN) و عمان را به عنوان الگویی برای روابط سایر کشورهای منطقه توصیف کرد و اظهار داشت: کشورهای مهم منطقه همچون ایران (IRAN) و عمان می توانند با گسترش همکاری های فیمابین، نقش سازنده ای در حل مسائل و مشکلات امروز (today) دنیای اسلام ایفا کنند.

وی از آمادگی جمهوری اسلامی ایران (IRAN) برای توسعه مناسبات دوجانبه و چند جانبه با عمان خبر داد و گفت: افزایش حجم مبادلات تجاری فیمابین که در سال گذشته به 1.3 میلیارد دلار رسید، بیانگر رشد قابل توجه روابط اقتصادی ۲ کشور است اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

 جهانگیری با اشاره به اینکه نقش کمیسیون مشترک همکاری های ایران (IRAN) و عمان در زمینه سازی برای افزایش حجم مبادلات تجاری فیمابین گفت: این کمیسیون باید راه های توسعه روابط و موانع پیش رو را شناسایی و با تقویت روابط بخش خصوصی ۲ کشور،‌ زمینه سرعت بخشیدن و افزایش حجم مبادلات تجاری را فراهم کند.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه ایران (IRAN) علاقمند است در بین کشورهای حاشیه خلیج فارس بالاترین حجم مبادلات تجاری را با عمان داشته باشد، اضافه کرد: حجم تجارت خارجی ایران (IRAN) در سخت ترین شرایط تحریم بیش از 100 میلیارد دلار در سال است که عمان می تواند در بخش زیادی از این تبادلات تجاری سهیم باشد.

جهانگیری با اشاره به اینکه لغو روادید ایران (IRAN) برای اتباع عمان و تسهیل در صدور روادید عمان برای اتباع ایرانی و نیز برقراری پرواز مستقیم بین ۲ کشور، گفت: اینگونه اقدامات و تقویت همکاری های ۲ کشور در بخش ترانزیت و کشتیرانی نیز می تواند به ارتقاء حجم مبادلات تجاری فیمابین کمک کند.

وزیر صنعت و تجارت عمان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه رفت و آمد و ارتباط میان تجار ۲ کشور گفت: خوشبختانه در سال جاری شاهد تعامل مستقیم و بدون واسطه تجار ۲ کشور می باشیم که این امر می تواند نوید بخش تعامل تجاری مستقیم میان ایران (IRAN) و عمان باشد.

علی بن مسعود السنیدی با اشاره به اینکه حضور 30 تاجر عمانی در هیات همراهش در سفر به ایران (IRAN) اضافه کرد: ملاقات ها و دیدارهای سازنده ای میان تجار ۲ کشور انجام شده و زمان آن فرا رسیده است که جهش بزرگی در روابط و مناسبات تجاری فیمابین داشته باشیم.

وزیر صنعت و تجارت عمان از تسهیلات و امکانات موجود برای گردشگری سلامت و زیارت در ایران (IRAN) برای اتباع عمان ابراز خرسندی و خاطر نشان کرد: روابط اقتصادی و تجاری ۲ کشور نیازمند جهشی بزرگ است که امیدوارم با حمایت مقامات عالی رتبه ۲ کشور بتوانیم به این هدف مهم دست پیدا نماییم.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top